Muži 2017

 

 

 

 

 

 

 

Muži "A" ohlédnutí za sezónou 2016

Náš elitní mužský celek, tým mužů „A“, nastupoval do letošní sezóny 2016 jako účastník 1. ligy mužů, čili druhé nejvyšší soutěže v ČR. Tým zaznamenal mnoho změn: odešli hráči Cmíral a Líbal, naopak přišli Chuchla, Jarolím, Vokáč a Vedral. Vedral zároveň převzal post hrajícího trenéra. Cíl sezony byl jasný, postoupit znovu do nejvyšší soutěže. Po vlažném začátku, kdy jsme dvakrát prohráli a jednou remizovali, jsme už nenašli přemožitele a postoupili po napínavém finále s TJ Sokol Horažďovicemi VYNK Hapon zpět do extraligy. Naše dominance v základní části nám dovolila vyzkoušet mladší hráče, kteří se osvědčili a příští rok již budou trénovat s „A“ týmem.

Poměření sil na jednorázových mistrovstvích republiky nám nevyšlo podle představ a postoupili jsme jen s dvěma sestavami ze základních skupin a dostali se do čtvrtfinále.

Během zimní přípravy jsme přibrali pár nadějných posil, s kterými ještě probíhá jednání o jejich působení v našem týmu v příštím roce.

 

 

Muži "A" ohlédnutí za sezónou 2015

Náš elitní mužský celek, tým mužů „A“, nastupoval do letošní sezóny 2015 jako účastník extraligy mužů, čili nejvyšší soutěže v ČR. Odchod hráče Ungermanna a trenéra Fritze znamenalo oslabení týmu i přes roční příchod Jana Cmírala. Tým mužů měl za cíl se udržet v extralize což se nakonec nepodařilo a pro rok 2016 odehraje tým mužů 1. ligu. Mezi hlavní neúspěchy považuje kapitán týmu Cibulka tyto podněty: „Celou sezónu jsme hráli poměrně vyrovnané zápasy proti většině týmů z extraligy, avšak proti slabším jsme nedokázali bodovat. Nakonec z toho bylo 8. Místo, poslední místo, po základní části a z toho plyne, že jsme bojovali o záchranu s týmem z Benešova. První zápasy play-out jsme prohráli 2:1 na zápasy, kde jsme dosahovali na možnou výhru ve 2 zápasech, avšak nedokázali jsme zápasy dotáhnout do šťastného konce. Podobně se to odvíjelo v zápase o udržení s týmem z Čelákovic, kde se hrálo také na 3 utkání, přičemž na poslední zápas jsme čekali od 27.9 do 13.10 a tento zápas byl odehrán na venkovním kurtu za velice chladného počasí.

        V letošním roce se konalo Mistrovství České republiky mužů trojic a dvojic v rámci jednoho víkendu v Modřicích. Do sobotních trojic tak i do nedělních dvojic nastupovali vždy 2 formace. V sobotních trojicích se vydařil začátek turnaje, kde obě sestavy postoupili ze svých skupin z prvních míst bez ztráty bodu. Poté přišly boje play-off, kde se ani jedné ze sestav nevydařil vstup do zápasu a tím soupeřovy darovali několikabodové vedení, které si soupeři udrželi až do vítězných konců. V nedělních dvojicích se jedné dvojici nevydařil hned úvodní zápas a tím bylo rozhodnuto a nepostupu do dalších bojů. Druhá dvojice sice postoupila do play-off, ale stejně jako v sobotních trojicích se opakovala stejná chyba a s turnajem se tak v oba dny loučila sestava na 9. – 16. místě.

        Na Mistrovství České republiky ve hře jednotlivců hrané v Nymburce se situace opakovala, kde se představily 3 hráči z týmu „A“. Jak Sýkora, tak Janík po špatně odehraném prvním zápase nepostoupili na body do dalších bojů, jediný Cibulka dokázal postoupit ze skupiny, kde narazil na Pavla Kopa, kterého nedokázal porazit.

Play-out

  1. semifinále

SK Šacung ČNES Benešov 1947 : TJ Slavoj Český Brod 1 : 5   05.09.2015
TJ Slavoj Český Brod : SK Šacung ČNES Benešov 1947 1 : 5   12.09.2015
SK Šacung ČNES Benešov 1947 : TJ Slavoj Český Brod 14:00h  19.06.2015

  2. semifinále

TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice : TJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice "A" 5 : 4   05.09.2015
TJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice "A" : TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice 3 : 5   12.09.2015

 

Muži "A" sezóna 2014

Náš elitní mužský celek, tým mužů „A“, nastupoval do letošní sezóny 2014 jako účastník extraligy mužů, čili nejvyšší soutěže v ČR. Příchod staronového hráče Ešnera a trenéra Fritze byl kvalitním doplněním kádru a tudíž muži chtěli atakovat horní příčky a probojovat se tedy play-off. Mezi hlavní neúspěchy považuje kapitán týmu Cibulka tyto podněty: „Jako hlavní a rozhodující moment považuji obě prohry s týmem z Benešova, kde jsme dosahovali velice špatných herních výsledků. Ve střední části jarní sezony, kde se hrály dva dvoukolové zápasy, které se nám nepodařilo zvládnout podle našich představ. Poté se vyskytla zranění, která nás zužovala do konce základní části. V posledních kolech, kde se hrálo o důležité body, jsme odehráli v nekompletní sestavě. Nakonec z toho bylo 6. místo po základní části a z toho plyne, že jsme bojovali o záchranu opět s týmem Žatce.“ Tým mužů zvládl tento napjatý duel na výbornou a dokázal ve dvou zápasech přehrát soupeře a radovat se z brzkého konce sezóny, který v letošním roce přišel již v půlce září.

        V letošním roce se konalo Mistrovství České republiky mužů trojic a dvojic v rámci jednoho víkendu v Karlových Varech. Do sobotních trojic tak i do nedělních dvojic nastupovali vždy 2 formace. V sobotních trojicích se vydařil začátek turnaje, kde obě sestavy postoupili ze svých skupin z prvních míst bez ztráty bodu. Poté přišly boje play-off, kde se ani jedné ze sestav nevydařil vstup do zápasu a tím soupeřovy darovali několikabodové vedení, které si soupeři udrželi až do vítězných konců. V nedělních dvojicích se jedné dvojici nevydařil hned úvodní zápas a tím bylo rozhodnuto a nepostupu do dalších bojů. Druhá dvojice sice postoupila do play-off, ale stejně jako v sobotních trojicích se opakovala stejná chyba a s turnajem se tak v oba dny loučila sestava na 9. – 16. místě.

        Na Mistrovství České republiky ve hře jednotlivců hrané v Nymburce se situace změnila, kde se představily 3 hráči z týmu „A“. Všichni dokázali ze svých skupin postoupit, jediný Sýkora však dokázal jak postoupit ze skupiny, tak se probojovat dál přes své soupeře až do finále, kde po dobrém výkonu podlehnul reprezentantovi Ondřeji Vítovi.

 

Muži "A" ohlédnutí za sezónou 2013

Do letošní sezony družstvo mužů vstupovalo s jasným cílem a to udržet extraligovou příslušnost i pro další rok. Do této sezóny jsme získali velikou posilu a to několikanásobného mistra světa i evropy Viléma Ungermanna. Sestava pro tento rok byla následující: Vokáč, Ungermann, Chuchla, Cibulka, Janík, Sýkora, Petřina, Cmíral, Kaděra, Knytl a fluktuanti Majer s Líbalem.

 

Na začátku roku nás čekala nejtěžší část extraligy, protože jakožto nováčka na nás čekaly nejlepší týmy z loňského roku. A v prvním zápase se nám zranil Roman Chuchla, takže jsme po zbytek sezóny byli oslabeni. První tři zápasy nás soupeři přehrávali, ale naše chvíle přišla ve 4. zápase, kde jsme dokázali urvat remízu proti týmu z Čelákovic. Tímto zápasem se zvedlo naše sebevědomí i herní koncentrace a zbylé tři zápasy jsme proti těžkým soupeřům ze Vsetína, Žatce a Čakovic vyhráli a poskočili jsme v tabulce na 4. místo. Poté se zápasy otáčely a proti týmům, proti kterým jsme hráli doma, jsme hrály na venkovní půdě. Takže po obrátce jsme první dva zápasy prohráli s větším rozdílem, avšak proti týmu z Benešova jsme měli smůlu a dokonce došlo i ke zranění J. Vokáče, který musel před prázdninami na operaci kolene. Bohužel se nám i nadále nedařilo a proti týmu z Čelákovic a Vsetína jsme prohráli. Naštěstí jsme zabojovali proti Čakovicím a Žatci a tak jsme se dokázali udržet na 6. místě po základní části extraligy mužů. Po této části odešel hostující Knytl pro své vlastní důvody zpět do druhé ligy.

Slušné umístění po základní části nám zajistilo, že jsme začali hrát play-out proti týmu ze Žatce, proti kterému se nám celou sezónu dařilo, ovšem v play-off nebo play-out se ruší jedna dvojice což má za následek oslabení o zrušení relativně jistého jednoho bodu našeho týmu v zápase. Tým Žatce dal k sobě nejlepší své hráče a ty jsme nedokázali ani jednou porazit i když druhou půlku jejich týmu jsme vždycky porazili, tak to na vítězství nestačilo a tak jsme čekali jak dopadne souboj týmu ze Vsetína a Čakovic. Nakonec tým Čakovic prohrál a tak o sestup hrály dva spřátelené týmy. Celá série zápasů se vyznačovala zvláštním pravidlem: ten kdo vedl 3:1 na zápasy vždy zápas prohrál. První souboj se konal na naší půdě a zápas otočil famózním singlem Sýkora. Ve druhém zápase jsme na horké soupeřově půdě vedli my 3:1 na zápasy, ovšem po singlu se karta obrátila, na nás padla deka a nedokázali jsme vyhrát ani jeden zápas a prohráli tak 5:3 a bylo rozhodnuto, že se bude konat třetí rozhodující zápas o udržení extraligové příslušnosti na naší půdě. Zápas začal dobře vyhráli jsme proti těžké dvojici bratrů Suchých a druhá dvojice začala taky slibně, bohužel po vyhraném druhém setu jsme se museli přesouvat do haly, nikoliv však do naší domácí haly, která byla obsazená basketbalisty, a my jsme boj o nejvyšší soutěž v Českém Brodě museli sehrát na neutrální půdě v Nymburské hale. Po příjezdu bylo vidět, že soupeři se lépe zorientovali a začali nás přehrávat a opět až do stavu 3:1 na zápasy, kde opět vše otočil singl Sýkory a my na bouřlivé vlně dokázali vyhrát všechny následující zápasy a tím si uchránit svojí extraligovou příslušnost i pro další sezónu 2014.

 

Play-out

  1. semifinále

NK CLIMAX Vsetín : TJ Avia Čakovice "A" 5 : 2   07.09.2013
TJ Avia Čakovice "A" : NK CLIMAX Vsetín 2 : 5   14.09.2013

  2. semifinále

TJ Slavoj Český Brod : SK Nohejbal Žatec 2 : 5   07.09.2013
SK Nohejbal Žatec : TJ Slavoj Český Brod 5 : 3   14.09.2013

 1.finále

TJ Slavoj Český Brod : TJ Avia Čakovice "A" 5 : 4   28.9.2013
TJ Avia Čakovice "A" : TJ Slavoj Český Brod 5 : 3   5.10.2013
TJ Slavoj Český Brod : TJ Avia Čakovice "A" 5 : 3   12.10.2013

Skončili v základní částí na 6.místě a tak budou hrát play-out. Systém hry je 5. s 8. a 6. se s 7.místem.

Muži "A" tak hráli s týmem ze Žatce, se kterým prohráli 2:0 ba zápasy a budou tak hrát o přímý sestup do 1.ligy s týmem z Čakovic.

Muži "A" vyhráli ve 3.rozhodujícím zápase proti týmu z Čakovic 5:3 a tím si zajistili extraligovou příslušnost i v příštím roce.