Extraliga mužů - 14.kolo

08.09.2018

SK LIAPOR Karlovy Vary - TJ Slavoj Český Brod "A" - 5:5

Na venkovní zápas do KV jsme odjížděli bez Matějky a Štěpaře.

První naše dvojice ve složení Janík, Vokáč vzdorovala soupeři důstojně, bohužel ale stejně prohrála 8:10. Stejný scénář měl i druhý set a nepomohlo nám ani střídání Ešnera. Domácí vyhráli 2:0 na sety a ujali se vedení 1:0 na zápasy.

Naše druhá dvojice ve složení Vedral, Kaděra vyhrála první set 10:9, jenže ve druhém setu se jim moc nedařilo a vše se rozhodovalo až ve třetím setu, kde byla naše sestava jistější a zvítězili jsme tak 2:1 na sety.

V zápase trojic nastoupila naše sestava ve složení Vedral, Ešner, Sýkora a první set jsme prohráli. Druhý set byl lepší a dokázali jsme ho ovládnout. Všechno se tedy lámalo ve třetím setu, kde byli domácí lepší a vyhráli tak 2:1 na sety.

Naše druhá trojice nastoupila ve složení Kaděra, Janík, Vokáč a první set jsme těsně prohráli. Nicméně ostatní dva sety jsme dokázali vybojovat nejtěsnějším výsledkem 10:9 na svoji stranu a díky tomu jsme vyhráli celý zápas 2:1 na sety. Srovnali jsme tak stav utkání na 2:2.

Ve vložené dvojici nastoupili Sýkora s Cibulkou, kteří hráli od začátku zápasu velmi pěkně. První set tak vyhráli poměrně v klidu 10:6. Stejný průběh měl i setu druhý, kde se také našim hráčům dařilo a dokázali vyhrát i v setu druhém, což nám zajistilo vedení 3:2 na zápasy.

V singlu nastoupil znovu Vedral, který hrál proti Hronovi. První set našemu hráči ale nevyšel, takže se Hron ujal vedení 1:0 na sety. Pak se ale Vedral zvednul a dokázal ostatní dva sety vyhrát a tím i celý zápas singlu v poměru 2:0 na sety. Díky této výhře jsme vedli již 4:2 na zápasy.

V zápase otočených trojic jsme nastoupili opět v sestavě Kaděra, Vokáč, Janík a první set se rozhodoval v koncovce, kde jsme bohužel prohráli 8:10. Druhý set jsme pořádně nemohli najít recept na domácí trojici a prohráli 5:10 a 0:2 na sety.

Druhá naše odvetná trojice na tom byla podobně, jen tady se vše rozhodovalo až v setu třetím. Tam byli opět domácí úspěšnější a dokázali tím srovnat stav na 4:4.

V odvetných dvojicích nastoupila naše sestava opět ve složení Kaděra, Vedral, která první set prohrála. Ve druhém setu oplatila soupeři stejnou mincí a tak se vše rozhodovalo ve zkráceném setu, kde jsme bohužel prohráli 8:10 a 1:2 na sety.

V poslední dvojice zápasu nastoupili Ešner a Janík a první set vyhráli v poměru 10:9. Druhý set byl z jejich strany ještě lepší a dokázali ho vyhrát v poměru 10:5.Tím dokázali zvítězit 2:0 na sety a celý zápas tak skončil remízou 5:5.