Ženy "A" 2017

 

Ženy "A" 2016

Družstvo žen „A“ dosahuje stabilně výborných výsledků v dlouhodobých soutěžích, tak i v jednorázových ať se jedná o Mistrovství České republiky, nebo Mistrovství světa.

                Na začátku roku vyhrál tento tým opět Zimní pohár žen, který se skládal ze 4 turnajů, které probíhaly po celé ČR.

                V dlouhodobé soutěži toto družstvo těží především z vyrovnaného kádru na všech postech a dlouhodobého vedení trenéra F. Bálka. Největší konkurencí v letošním roce bylo pro českobrodské hráčky družstvo Vršovic, se kterými první vzájemný zápas vyhrály 6:4. Na odvetném zápase se však podepsalo spousta zranění různých hráček a prohrály 3:6. Po základní části tak vstupovalo družstvo žen do rozhodujícího finálového souboje až jako druhé. Superfinále 1. ligy žen se letos odehrálo v pražské Sparta Areně za přítomnosti více než 200 diváků. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, pak ale českobrodské hráčky dokázaly svou převahu a 5:3 zvítězily a staly se tak Mistryněmi ČR v dlouhodobé soutěži družstev.

                Ještě před koncem ligy se však odehrála i další mistrovství. Na konci srpna proběhlo mistrovství ČR jednotlivkyň v Chabařovicích. Na prvním místě se umístila Lenka Cibulková a na druhém Lucie Vokáčová, která letos startovala za družstvo žen „B“ v druhé lize.

Další mistrovství už jsme sami pořádali na bývalých nohejbalových kurtech u nemocnice ve Wolkerově ulici. V sobotních bojích o mistra republiky ve dvojicích obhájily broďačky své úspěchy z minulého roku a obsadil všechna medailová místa v tomto složení: 1. Cibulková, Vokáčová, Červenková; 2. Bálková, Möglichová, 3. Tymichová, Blažková, Chuchlová.

Na nedělním mistrovství trojic se podařilo získat další dvě medaile a to za první a třetí místo. Českobrodská družstva na sebe narazila bohužel již v semifinále a tak nevyšlo vysněné českobrodské finále jako loni. Zlatou medaili získaly Blažková, Tymichová, Cibulková a na bronz získaly Červenková, Bálková, Möglichová, Chuchlová.

                V prosinci se vyhlašovala anketa nohejbalistka roku a naše hráčky obsadily první dvě místa. Na třetím místě se umístila vršovická Růženka Vrtišková, na druhém Lucie Bálková a vítězkou ankety Českého nohejbalového svazu se stala Lenka Cibulková.

 

 

Ženy "A" 2015

Naše elitní mužstvo žen „A“ dosahuje stabilně výborných výsledků v dlouhodobých soutěžích, tak i v jednorázových ať se jedná o Mistrovství České republiky, nebo Mistrovství světa.

                Na začátku roku vyhrál tento tým Zimní pohár žen, který se hrál formou několika turnajů, které probíhaly po celé ČR.

                V dlouhodobé soutěži toto družstvo těží především z vyrovnaného kádru na všech postech a dlouhodobého vedení trenéra F. Bálka. Největšími soupeřkami byly v herním roce 2015 nadějné hráčky z TJ Sokola Břve. První toto střetnutí na hostující půdě zvládly naše hráčky s velikým přehledem a dokázaly přehrát soupeřky. Druhý duel, který se konal v půlce září na kurtech Č.Brodu, kde se nerozhodovalo o celkové výhře, ale o umístění na 2. až 4. místě. Poté následovalo Superfinále, které se konalo v Nymburské hale za přítomnosti 180 diváků, kde se naše hráčky dokázaly po horším vstupu do zápasu dobře zkoncentrovat a předvést solidní výkon s konečným výsledkem 5:1 pro českobrodské ženské družstvo. Naše elitní ženské družstvo tak obhájilo předchozí tituly z dlouhodobé soutěže bez jediné porážky během celého roku.

                Týden před tímto úspěchem se konalo MČR dvojic a trojic žen v Brně (hřiště Útěchova). První den byl pro naše ženy úspěšnější než den druhý, kde dvojice ve složení Kateřina Červenková, Lucie Fischerová, Jana Möglichová dokázaly vybojovat titul mistryň. Na 2. místě se umístila dvojice ve složení Lenka Cibulková, Lucie Vokáčová, Jana Blažková a na 3. místě se umístila Veronika Tymichová, Martina Chuchlová. Druhý den se hrály trojice a naše hráčky se umístily na skvělém 1. a 2. Místě. Na prvním místě se umístil tým ve složení Lenka Cibulková, Lucie Vokáčová, Jana Blažková, Veronika Tymichová  a na 2. místě tým ve složení Lucie Fischerová, Jana Möglichová, Martina Chuchlová, Kateřina Červenková.

                Ke konci srpna se konalo MČR v singlu žen v Českém Brodě, kde naše hráčky předváděly skvělé výkony a to se podepsalo na následujícím umístění:  1. místo - Lucie Vokáčová, 2. místo - Lucie Fischerová a 3. místo  - Lenka Cibulková.

                Na konci roku se vyhlašovala anketa nohejbalistka roku a naše hráčky obsadily první tři místa. Na třetím místě se umístila Lucie Fischerová, na druhém Lucie Vokáčová a vítězkou ankety Českého nohejbalového svazu se stala Lenka Cibulková.

V Berouně se dne 22.3. 2016 konalo slavnostní  vyhlášení  nejlepších sportovců našeho kraje. V kategorii nejúspěšnější družstvo dospělých se českobrodské nohejbalistky umístily na krásném 2. místě za týmem basketbalistů z Nymburka.

 

 

Ženy "A" sezóna 2014

                Na začátku roku vyhrál tento tým Zimní pohár žen, který se hrál formou několika turnajů, které probíhaly po celé ČR.

                V dlouhodobé soutěži toto družstvo těží především z vyrovnaného kádru na všech postech a dlouhodobého vedení trenéra F. Bálka. Největšími soupeřkami stejně jako již několikátý rok byly hráčky z TJ Útěchova. První toto střetnutí na hostující půdě zvládly naše hráčky s velikým přehledem a dokázaly přehrát soupeřky 6:2. Druhý duel, který se konal v půlce září rozhodoval o vítězství v nejvyšší lize žen. Naše hráčky se dokázaly opět dobře zkoncentrovat a předvést solidní výkon s konečným výsledkem 6:3 pro českobrodské ženské družstvo. Naše elitní ženské družstvo tak obhájilo předchozí tituly z dlouhodobé soutěže bez jediné porážky během celého roku.

                Týden po tomto úspěchu se konalo MČR dvojic a trojic žen ve Břvích (Hostivicích). První den byl pro naše ženy úspěšnější než den druhý, kde dvojice ve složení L. Cibulková, V. Tymichová, L. Vokáčová dokázaly vybojovat 1. místo a na 3. místě se umístila druhá dvojice ve složení L. Fischerová, J. Möglichová, K. Červenková. Druhý den se hrály trojice a naše hráčky se umístily na skvělém 3. místě ve složení L. Cibulková, V. Tymichová, K. Červenková, M. Chuchlová a na 4. místě L. Fischerová, J. Möglichová, L. Vokáčová, P. Kozáková.

                Ke konci srpna se konalo MČR v singlu žen v Českém Brodě, kde naše hráčky předváděly skvělé výkony a to se podepsalo na následujícím umístění: 1. místo - Lucie Vokáčová, 2. místo - Lucie Fischerová a 4. místo  - Lenka Cibulková.

                Na konci roku se vyhlašovala anketa nohejbalistka roku a naše hráčky obsadily první tři místa. Na třetím místě se umístila Lucie Fischerová, na druhém Lucie Vokáčová a vítězkou ankety Českého nohejbalového svazu se stala Lenka Cibulková.

 

Ženy "A" ohlédnutí za sezónou 2013

Koncem prázdnin proběhlo v Čelákovicích Mistrovství ČR v nohejbalu jednotlivkyň, který k naší velké radosti ovládly naše svěřenkyně. Do finále se dostala nejen favoritka Lucie Fischerová, ale i dlouholetá bojovnice Olga Svobodová. Finále českobrodských hráček bylo velice vyrovnané a dramatické, nakonec však zvítězila L. Fischerová. Na druhé příčce se umístila O.Svobodová. Broznovou medaili si odvezla Malátová z Útěchova.

Krátce na to se českobrodským nohejbalistkám podařilo obhájit loňské vítězství v první lize žen. Největším soupeřem jim byly stejně jako každý rok ženy z Útěchova. První klíčové utkání skončilo stejně jako v loňském roce remízou a o vítězi ligy nakonec rozhodoval poslední zápas sezóny, který naše hráčky zvládly s velkým přehledem, a porazil tým z Útěchova 6.2 na zápasy.

Družstvo Č. Brodu těží především z vyrovnaného kádru na všech postech a dlouhodobého vedení trenéra F. Bálka. Soupiska 2013: Blažková Jana, Cibulková Lenka, Červenková Kateřina, Fischerová Lucie, Chuchlová Martina, Linhartová Petra, Möglichová Jana, Svobodová Olga, Tymichová Veronika, Vokáčová Lucie.

Vyvrcholením sezóny bylo Mistrovství ČR dvojic a trojic, které se konalo v půlce září v Malých Svatoňovicích. Stejně jako v lize byly největšími soupeřkami hráčky z Moravy. V obou dnech se totiž do semifinále, a tedy boje o medaile, dostaly jen nabité sestavy Českého Brodu, Útěchova, Vršovic a Solidarity Praha. Sobotní šampionát dvojic skončil lépe pro Č. Brod A (Červinková, Möglichová, Chuchlová), které vyhrály nad Útěchovem A a získaly tak zlatou medaili. Druhé českobrodské družstvo (Fischerová, Cibulková, Svobodová) porazilo v boji o 3. místo tým Solidarity Praha a vysloužilo si 3. Místo.

Nedělní boj o mistryně republiky v trojicích opět ovládly především hráčky Českého Brodu, Útěchova. V semifinálových bojích se tentokrát vedlo hůře oběma českobrodským družstvům a k nevelké radosti trenéra F. Bálka. Obě jeho družstva nastoupily k semifinálovému boji proti sobě. Tyto zápasy bývají z nejtěžších a nejnapínavějších. Tentokrát zvítězil Č.Brod B (Blažková, Cibulková, Červenková, Tymichová) a mohl se těšit na finálový boj proti týmu z Útěchova, na který bohužel nestačil a tak si svěřenkyně českobrodského nohejbalu odnesly stříbrnou medaily. Družstvo Č. Brod A (Fischerová, Chuchlová,  Möglichová, Svobodová) se po semifinálové porážce nedokázalo zkoncentrovat a v boji o 3. místo prohrálo s týmem TJ Sokol Praha-Vršovice II.

 

 

Úspěšná sezóna 2012 českobrodských nohejbalistek

Koncem prázdnin proběhlo v Českém Brodě Mistrovství ČR v nohejbalu jednotlivkyň, který k naší velké radosti ovládly domácí. Finále českobrodských hráček bylo velice vyrovnané, nakonec však zvítězila L. Vokáčová. Na druhé příčce se umístila L. Fischerová. Broznovou medaili si odvezla Malátová z Útěchova.

Krátce na to se českobrodským nohejbalistkám podařilo obhájit loňské vítězství v první lize žen. Největším soupeřem jim byly stejně jako loni moravanky z Útěchova. Obě klíčová utkání totiž skončila remízou a o vítězi ligy nakonec rozhodly pouhé tři sety ve prospěch Brodu. Družstvo Č. Brodu těží především z vyrovnaného kádru na všech postech a dlouhodobého vedení trenéra F. Bálka. Soupiska 2012: Blažková Jana, Cibulková Lenka, Červenková Kateřina, Fischerová Lucie, Chuchlová Martina, Linhartová Petra, Möglichová Jana, Svobodová Olga, Tymichová Veronika, Vokáčová Lucie.

Vyvrcholením sezóny bylo Mistrovství ČR dvojic a trojic, které se konalo v půlce září v nedalekém Nymburce. Stejně jako v lize byly největšími soupeřkami hráčky z Moravy. V obou dnech se totiž do semifinále, a tedy boje o medaile, dostaly jen nabité sestavy Českého Brodu a Útěchova. Sobotní šampionát dvojic skončil lépe pro Č. Brod A (Fischerová, Cibulková, Svobodová), které vyhrály nad Útěchovem B a získaly tak zlatou medaili. Druhé českobrodské družstvo (Vokáčová, Möglichová, Chuchlová) bohužel na medaili nedosáhlo. V boji o třetí místo prohrály s Útěchovem A o jediný bod.  

Nedělní boj o mistryně republiky v trojicích opět ovládly především hráčky Českého Brodu a Útěchova. V semifinálových bojích se tentokrát vedlo už oběma českobrodským družstvům a k velké radosti trenéra F. Bálka nastoupily k finálovému boji jeho družstva proti sobě. Tyto zápasy bývají z nejtěžších a nejnapínavějších. Tentokrát zvítězil Č.Brod B (Blažková, Cibulková, Červenková, Tymichová, Vokáčová). Družstvo Č. Brod A (Fischerová, Chuchlová,  Möglichová, Svobodová) si odneslo také výbornou stříbrnou medaili. Třetí a čtvrté místo obsadily opět týmy z Útěchova.

Shrnuto na závěr: Všechny zlaté medaile letos putují do Českého Brodu! Děkujeme fanouškům za přízeň.

(lm)