Žáci 2017

 

Tréninky mládeže v roce 2017

kde: Nohejbalové kurty za sportovní halou TJ Slavoj Český Brod - ulice Komenského 516, Český Brod

Tréninky dorostu - každou středu 17:00-19:00

Trenér dorostu: Martin Janík, tel. 607 559 774

 

Tréninky žáků venku - každou středu 16:00 - 17:30 a každou neděli 16:00 - 18:00

Trenér žáků: Martina Chuchlová, tel. 606 888 947, Marek Vedral, tel. 775 416 022

 

Tréninky přípravky - každou středu od 15-16 hod

Trenér: Kateřina Červenková, tel. 773 243 053

 

 

Mládež ohlednutí za sezónou 2016

V oddíle nohejbalu byla v letošním roce mládež rozdělena do tří kategorií. První nejmladší kategorií je přípravka, kde se nachází děti od 5 do cca 10 let. Ve druhé nově vzniknuté kategorii jsou žáci, kteří mají herní výkonností a podobný, nebo vyšší věk než v kategorii první. Dalším kategorií jsou starší žáci, kteří jsou pro letošní rok spojeni s kategorií dorostenců. Zde jsou hráči ve věku 14 let až 19 let.

První kategorie je vedena Kateřinou Červenkovou a Lucií Fischerovou. Probíhá zde nácvik základních nohejbalových situací. Tréninková jednotka je jedna hodina za týden.

Druhá kategorii, tzv. mladších žáků, je pod vedením Marka Vedrala (licence C) a Martiny Chuchlové. Tato kategorie má tréninky již dvakrát v týdnu a probíhá zde nacvičování herních činností jednotlivce, tj. základy potřebné pro samotnou hru nohejbalu. Poté zde probíhá jednoduchý nácvik herních situací dvojic i trojic.

Ve třetí kategorii, vedené hlavním trenérem Martinem Janíkem (licence C), se nacházejí starší a vyspělejší zástupci českobrodské mládeže, kteří již mají zkušenosti s herními situacemi z mužských soutěží. Za mužský tým „C“, hrající okresní soutěž, nastupují nejmladší hráči (Zavacký Erik, Svoboda Ondřej, Synáček Jaroslav) této kategorie a hráči, kteří nedosahují lepších herních kvalit než ostatní členové (např. David Spurný). Dalším týmem, kde se vyskytují zástupci mládeže je tým mužů „B“, za který hrají Michal Čachotský, Jan Vlasák a Jan Čech. Nově příchozími hráči z Prahy jsou Nikolas Truc, který v letošním roce hrál 2. ligu mužů za SK Šacung ČNES Benešov 1947 „B“, Vilém Ungermann ml. a Adam Harmanec, oba hrající pražskou soutěž mužů, která dlouhodobě dosahuje výborných herních kvalit. Pražské mužské soutěže hrají zde starší hráči, kteří dříve hráli nejvyšší mužské soutěže. Tito dorostenci a starší žáci letos objíždějí Pohár ČNS dorostu a starších žáků, který se koná v rámci celé České republiky. Vzhledem k tomu, že tato zpráva je napsána dříve než se dokončí kalendář těchto turnajů, budou některé turnaje bez výsledků českobrodských mladých hráčů.

Výsledky turnajů Poháru ČNS a MČR starších žáků 2016

 • Karlovy Vary 17. 1. 2016 – turnaj dvojic – 5. – 8. místo Čech, Svoboda
 • Zbečník 20. 2. 2016 – turnaj dvojic – bez účasti Č. Brodu
 • Semily 5. 3. 2016 – turnaj trojic – 3. místo – Zavacký, Svoboda, Čech
 • Žďár nad Sázavou 20. 3. 2016 – turnaj trojic – 5. – 8. místo – Zavacký, Svoboda, Čech
 • Zbečník 30. 10. 2016 – MČR jednotlivců – 17. - 24. místo - Svoboda, 9 - 16. místo – Čech, 5. – 8. místo Zavacký
 • Nymburk 17. 11. 2016 – MČR dvojic (mimo Pohár ČNS) – Zavacký, Čech – 5. – 8. místo
 • Karlovy Vary 4. 12. 2016 – MČR trojic – Zavacký, Čech, Svoboda – 5. – 8. místo
 • Bystřice nad Pernštejnem 26. 12. 2016 – turnaj dvojic  - bez účasti Č. Brodu

V rámci dlouhodobých soutěží se starší žáci a dorostenci zúčastnili jak pražských soutěží, které se hrají v týdnu, tak některých turnajů v rámci středočeské dlouhodobé soutěže mládeže. V Pražské soutěži naši hráči obsadili celkové 2. místo ze 6 zúčastněných oddílů v rámci 7 pořádaných turnajů, kde jsme zúčastnili všech pořádaných turnajů. Ve středočeské soutěži obsadili celkové 5. místo a v kategorii žáků se umístili na 3. místě s účastí pouze na 3 turnajích ze 7, z důvodu kolize termínu s dorosteneckou ligou. Obě tyto dlouhodobé soutěže se hrají turnajovým systémem.

Výsledky turnajů mládeže 2016 – Pražský nohejbalový svaz

 • Čakovice 2. 5. 2016 – turnaj trojic – 3. místo – Zavacký, Čech, Svoboda
 • Pankrác 9. 5. 2016 – turnaj dvojic – 2. místo – Čech, Vlasák, 5-8, Zavacký, Svoboda
 • Čakovice 16. 5. 2016 – turnaj trojic – 2. místo – Čech, Vlasák, Svoboda
 • Pankrác 30. 5. 2016 – turnaj jednotlivců – 1. místo – Zavacký, 3. – 4. místo – Svoboda, 5. – 6. místo – Čech
 • Čakovice 6. 6. 2016 – turnaj dvojic 5. – 6. místo – Zavacký, Svoboda
 • Pankrác 13. 6. 2016 – turnaj trojic 2. místo – Čech, Svoboda, Zavacký
 • Čakovice 20. 6. 2016 – turnaj dvojic 4. místo – Čech, Vlasák, 5. Místo – Zavacký, Svoboda

Výsledky turnajů mládeže – Středočeský nohejbalový svaz

 • Čelákovice 1. 8. 2016 – krajský přebor trojic – 1. místo – Zavacký, Svoboda, Čech
 • Čáslav 8. 5. 2016 – krajský přebor dvojic – 1. místo – Zavacký, Svoboda
 • Čelákovice 11. 9. 2016 – turnaj dvojic – 2 místo – Zavacký, Svoboda

 

 

Mládež rok 2015

Mládeži se v oddílu věnuje hodně pozornosti. Žáci jsou rozděleni do 3 skupin a předloni také vznikl tým dorostu. Přípravka, kam chodí děti již od 3 let a následně výkonnostně lepší hráči jsou rozčleněny do starších, resp. mladších žáků. Pro žáky je každým rokem připraven seriál turnajů.

        Tento soutěžní rok se stejně jako v minulých letech ve středočeském kraji sloučila kategorie mladších žáků, která byla pro jedince do 12 let včetně, s kategorií starších žáků, kteří mají věkovou hranici 15 let. To většinou bývá problémem, především u mladších jedinců, kteří ještě nemají vyvinutou kopací techniku na tak vysoké úrovni jako svoji starší svěřenci.

        Družstvo žáků i dorostenců objelo všech 7 turnajů Krajské soutěže žáků a dorostu, včetně nepovinného turnaje v singlu. V letošním roce se družstvo žáků umístilo na výborném prvním místě. Družstvo dorostenců dokázal i přes relativně malý počet hráčů vybojovat celkové druhé místo. Obě mládežnická družstva prokázali v letošním roce, že zvyšují svojí konkurence schopnost.

Během uplynulého ročníku zažil Matěj Vokáč svůj dosavadní největší nohejbalový úspěch v podobě titulu mistra ČR v kategorii singlu mladších žáků. Během celého turnaje neprohrál ani set a své soupeře jednoznačně deklasoval. Hned po turnaji byl reprezentačním trenérem pozván do mládežnického výběru ČR.

 

Mládež rok 2014

Mládeži se v oddílu věnuje hodně pozornosti. Žáci jsou rozděleni do 3 skupin a loni také vznikl tým dorostu. Přípravka, kam chodí děti již od 3 let a následně výkonnostně lepší hráči jsou rozčleněny do starších, resp. mladších žáků. Pro žáky je každým rokem připraven seriál turnajů.

        Tento soutěžní rok se stejně jako v loňském a předloňském roce ve středočeském kraji sloučila kategorie mladších žáků, která byla pro jedince do 12 let včetně, s kategorií starších žáků, kteří mají věkovou hranici 15 let. To většinou bývá problémem, především u mladších jedinců, kteří ještě nemají vyvinutou kopací techniku na tak vysoké úrovni jako svoji starší svěřenci.

        Družstvo žáků i dorostenců objelo všech 7 turnajů Krajské soutěže žáků a dorostu, včetně nepovinného turnaje v singlu. V letošním roce se družstvo žáků umístilo na výborném druhém místě, kde mělo stejný součet bodů jako tým z Hlavence, ale ten měl zisk bodů z více turnajů, proto byl umístěný o jednu příčku lépe. Družstvo dorostenců dokázal i přes relativně malý počet hráčů vybojovat celkové druhé místo. Obě mládežnická družstva prokázali v letošním roce, že zvyšují svojí konkurence schopnost.

 

 

Mládež - ohlédnutí za sezónou 2013

Mládeži se v oddílu věnuje hodně pozornosti. Žáci jsou rozděleni do 3 skupin a letos vznikl i tým dorostu. Přípravka, kam chodí děti již od 3 let a následně výkonnostně lepší hráči jsou rozčleněny do starších, resp. mladších žáků. Pro žáky je každým rokem připraven seriál turnajů.

Tento soutěžní rok se stejně jako loni ve středočeském kraji sloučila kategorie mladších žáků, která byla pro jedince do 12 let včetně, s kategorií starších žáků, kteří mají věkovou hranici 15 let. To mělo vliv na nasazování na turnaje a neúspěch mladších hráčů a hráček na turnajích, kde převládala zkušenost starších hráčů.

Družstvo žáků objelo všech 7 turnajů Krajské soutěže žáků, včetně nepovinného turnaje v singlu. Družstvo dorostenců vynechalo pouze 2 turnaje a to z důvodu nemocí hráčů. Letošní rok byl po odchodu starších žáků do kategorie dorostu výsledkově slabší jak v kategorii žáků, tak v kategorii dorostu. Naši svěřenci sice občas posupovali ze skupin, vždy ale skončili před stupni vítězů většinou na 5. - 8. místě.

Tým žáků i tým dorostenců se umístil na celkovém 4. místě Krajského soutěže.

 

 

Žáci 2012

Do zimní přípravy do týmů žáků přibylo 5 nových hráčů z družstva přípravky. Jedná se o Matěje Červeného, Matěje Vokáče, Veroniku Boumovou, Terezu Stehlíkovou a Adama Češnera. Tito nováčci se zapojili do zimní přípravy se stávajícími staršími žáky. Celkový počet žáků se tedy vyšplhal na počet 15 členů v týmu žáků.

Tento soutěžní rok se ve středočeském kraji sloučila kategorie mladších žáků, která byla pro jedince do 12 let včetně, s kategorií starších žáků, kteří mají věkovou hranici 15 let. To mělo vliv na nasazování na turnaje a neúspěch nově příchozích hráčů a hráček na turnajích, kde převládala zkušenost starších hráčů.

Družstvo žáků objelo všech 7 turnajů Krajské soutěže žáků, včetně nepovinného turnaje v singlu, kde se Jan Vlasák umístil na vynikajícím 4. místě. Naše formace starších žáků, ve složení Vlasák, Štěpánek, Hrdinka se na turnaji na Šacungu umístila na 3. místě.  Tento úspěch se už bohužel na dalších turnajích neopakoval. Naši svěřenci sice posupovali ze skupin, vždy ale skončili před stupni vítězů většinou na 5. -8.místě.

Celou sezonu bych hodnotil jako průměrnou. Tým žáků se umístil na celkovém 4. místě Krajského soutěže s 25 body, přičemž 3. Plazy získaly pouze o 2 body více. Mladší žáci už se zapracovali do týmu a příští rok určitě budou dělat soupeřům více problémů.

Trenér týmu žáků

Martin Janík