Zimnímu poháru žen zatím vládne Český Brod

23.01.2011 20:07

Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 23.01.2011

2011_zpzmc_01(Brno-Útěchov) V polovině ledna pokračoval svým druhým dílem Zimní pohár žen. Turnaj trojic Mantila cup v Brně-Útěchově ovládly hráčky Českého Brodu. Ty zároveň vévodí i průběžnému pořadí pohárového seriálu.

Z dvanácti přihlášených trojic patřila plná polovina domácímu oddílu, lesku turnaji dodaly dvě sestavy Českého Brodu, jednu trojici vyslaly obhájkyně loňského prvenství z Vršovic a jedna formace přijela ze Břví. Mezinárodní punc turnaji zařídily týmy Topolčan a Budapešti.

Ve dvou skupinách se zápolilo o umístění na prvních čtyřech postupových místech. V první skupině se nejlépe dařilo Českému Brodu „B" před první sestavou domácího Útěchova, Vršovicemi a domácím „déčkem". S druhou skupinou se nejlépe vypořádalo „áčko" Českého Brodu, před Útěchovem „B", týmem Trebišova a Útěchovem „C".

V prvním čtvrtfinálovém utkání potvrdil Český Brod „B" s Vokáčovou, Fischerovou a Blažkovou svou dopolední formu a zdolal domácí „céčko, kde se Petříčková, Kováčová a Hlaváčová marně snažily o malý zázrak.  Hned v dalším duelu vyřazovací části však došlo k velkému překvapení. Oslabené Vršovice v sestavě Strejčovská, Žemlová, Lošťáková posledním možným míčem vyřadily ze hry o medaile útěchovskou trojici Plaché s Hanákovou a Schützovou. Další čtvrtfinálové boje už dopadly podle předpokladů. Domácí favoritky Peruňská, Peloušková a Malátová si ve dvou setech poradily s Trebišovem a Český Brod „A" se skvělou Möglichovou na útoku a v poli s nestárnoucí Svobodovou a Chuchlovou doslova rozstřílel Útěchov „D".

První semifinálovou dvojici vytvořila družstva Českého Brodu „B" a Vršovic, druhou Útěchova „A" a Českého Brodu „A". V prvním semifinále se Středočešky se svými soupeřkami příliš nemazlily a povolily jim pouze čtrnáct míčů. Vršovické hráčky nestačily čelit útočné lavině Českého Brodu a porážka je odsoudila ke hře o třetí místo. Druhý zápas byl ještě kratší. Od první výměny Peruňská viditelně kulhala a tak po pár míčích došlo ke skreči kvůli jejímu zranění. Domácí nohejbalistky pak nenastoupily ani k zápasu o třetí místo a obsadily nakonec místo čtvrté za Vršovicemi.

2011_zpzmc_02Finálový duel sliboval v derby zajímavý boj. Útočné manévry hráček okolo Fischerové  získaly této trojici až čtyřbodový náskok a jejich soupeřky se jen těžko dostávaly z počátečního útlumu. Potom ale začalo fungovat vynikající pole Chuchlové a Svobodové. Když se přidala vražedným útokem a výborným blokem i Möglichová, začal se průběh prvního setu obracet v jejich prospěch. Druhý set byl jen potvrzením skvělého výkonu této trojice. Möglichová nakonec přidala do svého galapředstavení i nechytatelná zkrácení, Chuchlová precizní servis a bylo rozhodnuto.

Stínem jinak povedeného turnaje byla dvě vážná zranění hráčky Budapešti Evelin Körösi a Daniely Peruňské.

V týmu vítězek vedle precizní a propracované obrany excelovala zejména smečařka JANA MÖGLICHOVÁ. Právě ona byla hlavní strůjkyní triumfu svého družstva.

Jano, váš výkon byl po celý den takřka famózní...

Nemyslím si, že byl můj výkon famózní, někdy je jen smečař víc vidět. Skvěle hrály i moje spoluhráčky.

Zdálo se, že vám prakticky neubývají síly. Máte na to nějaký recept, jak se udržet svěží a v pohodě?

Ne, to opravdu nemám. Zdání někdy klame. Poslední míče ve finále jsem se již cítila na pokraji sil. Rozhodně mi ale energii a chuť do života přidává tříletá dcerka Adélka.

S výjimkou jediného setu s Trebišovem vaše trojice po celý den viditelně nezaváhala na cestě k vítězství. Měly jste snad přeci jen nějakou slabší chvilku?

Trebišov nás opravdu zaskočil. Zejména nenápadný výborný blok slovenské levačky Stybarové. Na českém okruhu ženské soutěže se totiž téměř nesetkáváme s levonohými hráčkami. Navíc jsme ve zmíněném setu udělaly hodně chyb. Je třeba také zmínit, že v semifinále se zranila vynikající smečařka Danka Peruňská a zápas byl předčasně ukončen. Tím se nám cesta do finále velmi zjednodušila.

2011_zpzmc_03Jak jste se cítila ve finále, kde byla vašimi  soupeřkami děvčata, která dokonale znáte a ona vás?

Na jednu stranu není nic hezčího, než když víte, že oba nejcennější kovy již jistě půjdou do vašeho klubu. Přesto chce každá z nás vyhrát a já sama tyto zápasy považuji za jedny z nejtěžších. První set jsme prohrávaly už 2:6 a já cítila, že nám asi utekl. Po oddechovém čase a menší změně taktiky se nám však podařilo tento set ještě vyhrát. V tom druhém jsme již byly psychicky nahoře a téměř celý průběh udržovaly náskok asi tří bodů. Zejména ve finále musím vyzdvihnout nadstandardní výkon mých obou spoluhráček.

Nedá mi to, abych se nedotkl pro vás i ostatní reprezentantky určitě citlivého místa - nešlo hrát v podobném duchu i na UNIF Founding Cupu 2010 v Nymburku?

Určitě ano! Jen kdybychom nebyly příliš svázané nervozitou před tak početným publikem. Pak mohl náš výkon v Nymburku vypadat určitě zcela jinak.