Zimní pohár žen patřil Českému Brodu

12.04.2017 09:50

Zimní pohár žen patřil Českému Brodu

Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 12.04.2017

2017 zpz 01(Český Brod, Břve, Čelákovice) Za účasti devíti oddílů ženského nohejbalu proběhl seriál tří turnajů Zimního poháru žen. Ve všech aktérky poměřily síly ve trojicích. Užitečná akce umožnila ženským týmům proložit zimní tréninkovou přípravu zkušebními herními testy.

1. turnaj – Český Brod (11.12.2016)

Vánočně naladěná hala nohejbalistek Českého Brodu přivítala v úvodním turnaji nejlepší nohejbalistky České republiky. Na Vánočním turnaji trojic domácí šampiónky místo herní pohostinnosti ovšem vládly pevnou rukou a právem jim patřily nejvyšší dvě místa na stupních vítězů. Třetí příčku získala kombinovaná sestava s názvem Myšmaš a čtvrtá skončila sestava Břví. Obhájkyně trofeje tak hned zpočátku odskočily ostatním týmům a ovládly průběžnou tabulku s náskokem pěti bodů před týmem Břví a Útěchovem.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Slavoj Český Brod B (Möglichová, Bálková, Chuchlová)
2. TJ Slavoj Český Brod A (Cibulková, Červenková, Tymichová)
3. Myšmaš (Řeháková, Plachá, Blažková)
4. TJ Sokol Břve A (Štenglová, Kopecká, Zachová)

 

2. turnaj – Břve (29.1.2017)

2017 zpz 05Ve Břvích se už hráčkám Českého Brodu nedařilo tak, jak by si představovaly. Třetí a čtvrté místo přesto stačilo na pohodlné uhlídání náskoku, který si vytvořily na předchozím domácím turnaji. Tentokrát excelovaly hráčky Vršovic, jež si ve finále poradily s domácí trojicí. Na průběžném pořadí Zimního poháru se však nic dramaticky nezměnilo. Rozdíl mezi vedoucím Českým Brodem a Sokolem Břve zůstal na pěti bodech, na třetí místo se ziskem sedmi bodů protlačily Vršovice. S výkony svých sestav byl spokojen trenér domácího týmu PAVEL JEŽDÍK: „Sestavili jsme dvě trojice - jednu silnější a jednu mladší. Ve skupině si náš A tým  Štenglová, Tomšová a Kopecká počínal suverénně a postupoval do KO z první pozice. Tam jsme potvrdili roli favorita proti Litohlavům B a v dalším kole jsme narazili na nevyzpytatelné Vršovice B, kde na smeči zlobila  Fáberová. Ve třech setech jsme ale Vršovické přeci jen udolali. Boj o finále nebyl vůbec snadný, protože jsme šli na Český Brod A, který získal všechny republikové tituly. Opět jsme ve třech sadách vyhráli,  ale nutno podotknout, že Lenka Cibulková nebyla úplně stoprocentně zdravotně v pořádku. Ve finále jsme  první set proti Vršovicím A rozehráli nad očekávání dobře. Bohužel pouze do stavu 8:5, pak zapůsobilo kouzlo třetího dopadu, kde tuto výhodu naplno využila nezastavitelná Řeháková a set otočila. Tím nás rozložila a jakoby nám došly síly, údery už neměly razanci. I druhý set potom patřil Vsoupeřkám.  Pro nás ale povedený turnaj.“

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Vršovice II A (Lošťáková, Řeháková, Fojtíková)
2. TJ Sokol Břve A (Štenglová, Kopecká, Tomšová)
3. TJ Slavoj Český Brod A (Bálková, Červenková, Chuchlová)
4. TJ Slavoj Český Brod B (Cibulková, Tymichová, Blažková, Škodová)

 

3. turnaj – Čelákovice (4.3.2017)

2017 zpz 03Ani znalost prostředí nepomohla domácím hráčkám začátkem března v Čelákovicích. Ty podlehly už ve čtvrtfinále pozdějším vítězkám turnaje - Českému Brodu A. Středočešky si potom v semifinále v klubovém derby poradily se svou rezervou a stanuly ve finále proti sestavě Břví A. Ani tady nezaváhaly. Zápasy mezi našimi sestavami jsou většinou kvalitní a mají ten správný náboj, bohužel v poslední době do nich často zasahují různá zranění. Konkrétně, já jsem první dva turnaje dohrávala zraněná. A nebyla jsem sama. Doma nám  vše vyšlo, ale ve Břvích jsme v semifinále narazily na kvalitní trojice z Vršovic a Břví, tudíž jsme tam do finále nezasáhly. V semifinále jsme dnes s béčkem proti sobě hrály dost silově  s minimem techniky a výměny se dost prodlužovaly. Takže vlastně vyhrála asi větší výdrž naší trojky,“ zhodnotila pohárové účinkování českobrodských sestav LENKA CIBULKOVÁ. „Je mi líto, že se nepodařilo uskutečnit čtvrtý turnaje jako loni. O to víc si vážím toho, že turnaj v Čelákovicích udělali, ač tam jsou holky těhotné a nemohly se tolik starat,“ doplnila.

V konečném účtování zvýšily hráčky Českého Brodu rozdíl na deset bodů a s přehledem zopakovaly loňské vítězství v Zimním poháru. Druhý skončil Sokol Břve, který se vzdálil Vršovicím na rozdíl tří bodů. Útěchov s Čelákovicemi zůstali zpět o propastných osm bodů a na spodním konci celkového pořadí paběrkovala Lokomotiva Nymburk, Litohlavy, Solidarita a rezerva Českého Brodu. „Zimní pohár hodnotím pozitivně, bral jsem to spíše jako testování nových sestav. Doufám, že forma vydrží i nadále a že přechod z haly na venkovní povrch nebude tak dramatický, jako minulý rok,“ podotkl kouč Břví Pavel Ježdík.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Slavoj Český Brod A (Cibulková, Červenková, Blažková)
2. TJ Sokol Břve A (Tomšová, Tůmová, Kopecká)
3. TJ Slavoj Český Brod B (Bálková, Tymichová, Chuchlová)
4. TJ Sokol Vršovice II A (Zátková, Strejčovská, Řeháková)

Konečné pořadí Zimního poháru 2016-17: 1. TJ Slavoj Český Brod A 24 bodů, 2. TJ Sokol Břve 14 bodů, 3. TJ Sokol Vršovice II 11 bodů, 4. - 5. TJ Spartak Čelákovice a TJ Útěchov Brno 3 body, 6. TJ Lokomotiva Nymburk 2 body, 7. - 9. NK Litohlavy, TJ Solidarita Praha a TJ Slavoj Český Brod B 1 bod.

 

Zpět