WAEL: Druhé kolo bez překvapení

16.04.2014 10:46
WAEL: Druhé kolo bez překvapení Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 14.04.2014

2014 wael02 1(Čelákovice, Karlovy Vary, Benešov, Modřice) Zatímco se o letošním ročníku Witte Automotive extraligy mužů před zahájením hovořilo jako o ročníku velkých změn, zatím tomu nic nenasvědčuje. Pravidelní účastníci medailových bojů let předchozích jedou bez ztráty kytičky. Dvě odehraná kola jsou však příliš málo na hlubší hodnocení.

TJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice : NK CLIMAX Vsetín 6:1

Středočeši urvali těsnou výhru v Žatci a doma hostili dalšího kandidáta na play-off. Vsetínu v minulém kole totálně selhala slovenská družina a bylo tedy otázkou, zda se konečně chytí. P. Perun ale zůstal mimo hru. První zápas, ve kterém J. Kaděra s Flekačem nestačili na Brutovského s Gebelem, sice naznačil ambice hostů, ale pak už se hrálo jen na jednu branku. Hosté už totiž neuhráli ani set. Spilka s Kolenským ve druhém deblu přehráli Pavelku s Tomkem. Ve trojkách Spilka, Vedral a Bareš těsně, ale přece porazili Brutovského, Plachého a Olšáka. Divoký průběh měla druhá trojka v podání domácích J. Kaděry, Kolenského, Flekače a alternujícího Součka proti hostujícímu triu Pavelka, Vichtora, Tomek a střídající Novosad. Výsledek však znovu potěšil domácí barvy. Jiné to nebylo ani v nepárové části. Zde nejprve Vedral s Barešem udolali Plachého, Novosada a střídajícího Olšáka, poté Kolenský suše zničil Gebela. Stav 5:1 znamenal konec hostujících nadějí, ale dobojováno ještě nebylo. Pavelkova hostující trojice v odvetě kousala, ale na pohodově hrající Spilkovu sestavu nevyzrála.

MICHAL DOUCEK (Čelákovice, trenér): "Důležitá byla vloženka, kterou jsme jednak vyhráli, ale i o sto procent předvedli kvalitnější hru než v minulém zápase v Žatci. Dalším momentem, který nás posunul k zisku dvou bodů, bylo nasazení Součka v průběhu hry do trojky a jeho čtyři body v závěru druhé sady. Naopak se nám nedařilo v první dvojce. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Martina Spilky, který měl svůj den a dokázal dělat důležité body."

DUŠAN PADYŠÁK (Vsetín, trenér): "Přestože jsme věděli, že nás v Čelákovicích nečeká nic lehkého a byli jsme si vědomi zdravotních trablů, které nás postihly, chtěli jsme se prezentovat zcela jistě lepší hrou a výsledkem. Máme určitě na mnohem víc, než v současné době předvádíme a v příštím zápase je nejvyšší čas to i ukázat."  

2014 wael02 2TJ Sokol SDS EXMOST Modřice : TJ Slavoj Český Brod: 6:4

Mistr doma hostil loňského nováčka. Pro experty jasná záležitost. Jenže Brodští zabojovali a nechybělo moc, aby po dlouhé době někdo hegemona zaskočil. Myšlenky na povinné pohodové vítězství, i bez ranaře Kopa a vyzkoušení sestav, vzalo u domácích hráčů zasvé již po úvodních soubojích dvojic. Na Pelikána s Rosenberkem si vyšlápli Ešner s Janíkem a když Mrákava s Müllerem padli s Ungermannem a Vokáčem, hosté vedli o dva. Domácí tak museli přeřadit a ve trojkách nedali hostům moc šancí. Pospíšil, Müller a Rosenberk přehráli Ešnera, Sýkoru, Janíka a naskočivšího M. Kaděru, podobně se vedlo Pelikánovi, Mrákavovi a Topinkovi v souboji s T. Cibulkou, Ungermannem, Vokáčem a střídajícím Petřinou. Hosté ale znovu udeřili v nepárovém deblu, kde Pospíšil a Bertko ztratili třetí set s M. Kaděrou, T. Cibulkou a alternujícím Sýkorou. Domácí kontrovali nejprve výhrou Makrávy v singlu nad Sýkorou, svou roli zvládla i Pospíšilova odvetná trojka proti Ungermannově formaci. Hosté stále nechtěli připustit úděl modřických soupeřů a jejich Ešnerova trojice vyškolila Pelikánovu. Za stavu 4:4 tak rozhodovaly odvetné debly. Domácí ale tíhu favorita přece jen unesli. Pelikán s Rosenberkem zdolali Ungermanna s Vokáčem, poté Mrákava s Müllerem připsali druhý tabulkový bod výhrou nad Ešnerem s Janíkem.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Nastoupili jsme v hodně nezvyklé sestavě a na úvodních dvojicích se to podepsalo. Díky trojicím jsme se vrátili zpět do utkání a nakonec jsme vítězství doslova vydřeli. V odvetných zápasech dvojic už jsme byli lepším týmem."

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Dnešní zápas se začal vyvíjet dobře, kdy jsme vedli 2:0 po dvojicích, bohužel jsme nedokázali prolomit domácí trojice. Dokázali jsme vyhrát vloženou dvojici a poté ještě Ešnerova trojice připsala další zápasový bod. Pak nás domácí díky velkému počtu nevynucených chyb ve dvojicích přehráli a dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce i bez ženícího se Pavla Kopa."

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary : SK Nohejbal Žatec 6:2

Oslabení Varští v minulém kole překvapili ve Vsetíně. Žatec v Karlových Varech moc nekouše a nic na tom nezměnil ani zatím poslední vzájemný duel, ve kterém domácím stále chyběl Vanke a hostům Pecina a Kubát. První dva deblové zápasy skončily smírem. Za domácí bodovali J.Medek s Bíbrem proti Zlatohlávkovi a Sýsovi, za hosty bratři Vítové proti Kokšteinovi s Čermákem a naskočivším Dvořákem. Třísetové mači trojkařů dopadly pro domácí. J.Medek, Dvořák a Kokštein zdolali Brehma, Dráždila a O.Víta, stejně dopadla i trojice Bláhy, Bíbra, M.Medka proti Zlatohlávkovi, P.Vítovi a Sýsovi. Domácí byli při chuti a úspěšně zvládli i střední pasáž utkání. Hron a M.Medek si povodili Brehma s Dráždilem ve třetí dvojce, poté Hron skolik v singlu O.Víta. Stav 5:1 byl pro domácí barvy uklidňující a nic na tom nezměnila ani porážka Medkovy trojkové formace od Zlatohlávkovy. Účet utkání uzavřela výhra Bláhovy trojice proti Brehmově.

MICHAL KOKŠTEIN (Karlovy Vary, vedoucí): "Nestárnoucí Karel Bláha opět dokazoval, že nepatří do nižších soutěží, ale že stále dokáže přehrávat hráče o dvě generace mladší. Dle mého názoru byl nejlepším hráčem dne Tomáš Bíbr, který zvítězil ve všech svých individuálních zápasech a potvrdil svou útočnou formu. Nutno podotknout že v domácí sestavě stále chybí kvůli zdravotním problémům Honza Vanke, v žateckém dresu nemohl nastoupit pro obdobné obtíže Michal Pecina." 

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Byli jsme oslabeni o Kubáta a zraněného Pecinu. Hosté byli oslabeni o Jana Vankeho. Utkání doprovázelo sychravé počasí, ale hrálo se bez přerušení. V prvním zápase byly favority domácí a lehce přehráli naší první dvojici. Ve druhé dvojce byla karta obrácena a skóre tedy srovnáno na 1:1. Jenže pak nám domácí, jak v obou trojicích, tak v nepárové části odskočili až na rozhodnutý stav 5:1."

2014 wael02 05SK Šacung ČNES Benešov 1947 : TJ Propagační podnik - Dynamo ČB 6:3

Dlouhodobá bilance Šacungu s celky z jihočeské metropole vyznívá jasně a nováček soutěže se po domácím výprasku od mistra toužil konečně bodově prosadit. Také Šacung po výhře v Českém Brodě toužil znovu bodovat, v utkání však postrádal Holuba. Úvodní deblové zápasy byly vyrovnané, jenže domácí Makara s Flaksem proti Kozlovi s Fíkem i Kadeřábek s Kalasem proti Chalupovi s Musilem prokázali rozvahu v koncovkách. První trojka Makary, Kadeřábka a Řeháka hladce zlomila formaci Chalupy, Fíka, Ryneše a střídajícího Šafránka a když po boji uspěla i druhá domácí trojka v podání Kačírka, Kalase, Štěpaře a střídajícího Flakse proti Matějkovi, Musilovi, a Vondráškovi, bylo to 4:0. Třetí debl už hosté zvládli, když Šafránek s Rynešem udolali Kačírka s Řehákem a alternujícím Štěpařem.  První zápasový bod zajistil domácím barvám Kadeřábek po výhře nad Vondráškem ve střetnutí singlistů. Pak ale hosté konečně prolomili prokletí koncovek a obě trojky, Matějkova proti Makarově i Chalupova proti Kačírkově, zakončili výhrou. Makara s Flaksem uspěli i v odvetě dvojic, když zdolali Chalupu s Musilem a další komplikace už nepřipustili.

FRANTIŠEK KALAS (Šacung, kapitán): „Budějovice mají mladý, perspektivní mančaft s drajvem. Hodně napověděl začátek utkání, kde jsme vyhráli obě dvojky. Když vyšly i trojky, přišlo pro nás stavem 4:0 uklidnění, ale možná až moc velké. Soupeři jsme umožnili vrátit se do hry, naštěstí zahrála dobře i naše nově složená dvojka Makary a Flakse. Je vidět, že tým bojuje, což se dříve ne vždy dělo. Mám dobrý pocit i z výkonu hráčů, kteří dosud nedostávali tolik šancí. Ať je to třeba znovu Vašek Kadeřábek, nebo dnes Lukáš Flaks."

JAN VONDRÁŠEK (České Budějovice, vedoucí): "Byl to o poznání lepší zápas než minulý týden. Dnes ale rozhodly spíše individuální chyby a zkušenost domácího týmu. Zradily nás také koncovky setů. Kdyby se podařilo nějaké z nich proměnit, zápas by dopadl možná jinak. Musím celý tým pochválit, že i za stavu 4:0 to nevzdal a makal do posledního míče. Začínáme se konečně dostávat do toho správného tempa."

 

Zpět