WAEL: Domácí zůstali s prázdnou

10.04.2014 10:47
WAEL: Domácí zůstali s prázdnou Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 08.04.2014

2014 wael01 01(České Budějovice, Český Brod, Žatec, Vsetín) První aprílový víkend přinesl příjemné nohejbalové počasí. Aprílem už nebylo to, že domácí celky ve všech čtyřech prvních utkáních letošního ročníku nejvyšší mužské soutěže, Witte Automotive extraligy, přenechaly plný počet bodů hostujícím sokům. Zatímco výhry Čelákovic v Žatci a zejména mistra z Modřic na půdě jihočeského nováčka se čekaly, další dva duely postrádaly jasného favorita.

TJ Propagační podnik - Dynamo ČB : TJ Sokol SDS EXMOST Modřice: 1:6

Byť se nováček s mladým, na vítězné vlně jedoucím mančaftem, ukázal v poslední době v dobrém světle, úřadující mistr a hegemon dekády je přece jen nejtěžší vahou. Přesvědčila se o tom i velmi slušná divácká návštěva, která do budějovické haly dorazila. A to mistr dorazil bez Müllera a se stále nedoléčeným Kopem. Naopak poprvé se v modrobílém dresu představila slovenská posila Bertko.

První vyhrání z kapsy vyhání. O tom se domácí přesvědčili, když v úvodním zápase Musil a Chalupa pokořili ve třech setech Kopa s Rosenberkem. Srovnání za hosty zařídili Pelikán s Mrákavou, kteří zdolali Fíka, Kozla a alternujícího Matějku. Ve trojkách domácí Chalupa, Fík, Ryneš a střídající Šafránek vzdorovali Pospíšilovi, Pelikánovi a Topinkovi do třetího setu. Neuspěla ani druhá trojka v podání Matějky, Musila a Vondráška. Ta podlehla hostujícím Kopovi, Mrákavovi a Rosenberkovi. Ani v nepárové části se domácím nepodařilo hosty zaskočit. Nejprve Šafránek s Rynešem nestačili na Pospíšila s Bertkem. Tříbodový náskok hostujících barev ještě navýšila výhra Mrákavy, který v zápase singlistů skolil Musila. Poslední zápas domácí Chalupovy odvetné trojice byl jasnou záležitostí Kopa a spol.

JAN VONDRÁŠEK (České Budějovice, vedoucí): "Byli jsme plni očekávání, jak tento zápas bude probíhat. Začátek byl famózní, ale pak jako by na nás padla trošku nervozita a nezkušenost. Hosté se během zápasu rozjeli, což dokazoval převážně Pavel Kop ve trojicích. Jsme ale rádi, že nás přišlo podpořit tolik diváků a věřím, že jsme je tímto výsledkem neodradili."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Jeli jsme do Českých Budějovic s respektem. Protože víme, že domácí mají mladý tým, který určitě nebude chtít hrát v extralize podřadnou roli. Po první prohrané dvojce jsme zabrali a celkem bez problémů si došli pro dva body. Domácí se za stavu 1:3 položili a na konci jsme již dominovali."

SK Nohejbal Žatec : TJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice: 4:6

Utkání Žatce s Čelákovicemi diváky vždy potěší. Nejen svou vyrovnaností, ale i zkratovými momenty, často na hranici fair-play (a někdy i za ní). Když připočítáme vzájemnou řevnivost hráčů a omezenost některých rádoby fanoušků na obou stranách, je o dramatičnost postaráno. Žatci stále chybí Jos. Tirpák a Pecina má zdravotní trable, u Čelákovic se zotavuje do plné formy Frank. Svou premiéru v žateckém dresu zažil i dříve karlovarský rebel Kubát.

Utkání načala deblová výhra bratří Vítů nad Spilkou s Kolenským. Druhá domácí dvojka Sýse a Zlatohlávka statečně vzdorovala Flekačovi s J.Kaděrou, ale na výhru to nebylo. Také první kolo trojek dopadlo plichtou. Kubát s bratry Vítovými ve třetím setu porazili J.Kaděru, Kolenského a Flekače, jenže Brehm, Dráždil, Sýs a střídající Zlatohlávek na Spilku, Vedrala a Bareše neměli. Střední část měla svého vítěze. Pecina s Dráždilem ve vložence o jediný míč udolali hostující dvojici Vedrala s Barešem, poté si domácí singlista P.Vít podal Kolenského. Domácí vedli 4:2, ale hosté bývají v odvetách lepší a také nyní se to potvrdilo. Kubátova domácí trojka těsně podlehla posledním možným míčem Spilkově formaci, stejně se vedlo Dráždilova trojici (již na bloku s Pecinou) proti té Kaděrově. Když poté bratři Vítové padli s J. Kaděrou a Flekačem, začalo se nad domácími nadějemi smrákat. Dílo zkázy dokonala hladká porážka Zlatohlávka a Sýse od Spilky a Kolenského.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Velká škoda, dnešní utkání jsme měli výborně rozehrané. Vedli jsme 4:2 a přesto se nám nepodařilo získat ani bod. Rozhodujícím momentem byla druhá trojice, kde se nám za stavu 9:9 ve třetím setu nepodařilo zachytit Spilkův nevýrazný útok. Remíza by v tomto utkání byla spravedlivější. Hostující Doucek dostal žlutou kartu a Spilka se opět choval neúměrně svému věku."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): „Až na jedno žatecké individuum, které bylo odvedeno pořadatelskou službou, zápas probíhal v klidné atmosféře. Bylo na každém znát, že se jedná o první venkovní zápas a přísnější měřítko z naší strany snesla pouze Spilkova trojice a  Kaděra s Flekačem  v odvetné  dvojce proti bratrům Vítům. Chtěl bych též vyzdvihnout Michala Bareše, který ukázal, že bude platným hráčem v našem družstvu. A dále pak Marka Vedrala, který do přípravy zápasu přinesl zajímavé věci.“

2014 wael01 02TJ Slavoj Český Brod : SK Šacung ČNES Benešov 1947: 4:6

Pro tipéra zajímavý duel. Brod před sezónou posílil (mj. o veterána Ešnera právě ze Šacungu) a představil i nového trenéra (bývalý český mistr světa Fritz). Byť ten zatím, vzhledem k absenci trenérské licence, působil v této roli neoficiálně. Šacung díky oslabení (Doubrava, Ešner, Pachman) změnil sestavu a k tomu fit nebyla opora Holub. Premiéru si odbyl Kačírek.

Nahoru šli v úvodu hosté, kde byli v deblu úspěšní Kadeřábek a Kalas proti T.Cibulkovi s Ungermannem a alternujícím Petřinou. Domácí druhá dvojka Janíka s M. Kaděrou ale tápající Makaru s Holubem lehce zdolala. Domácí se dostali do vedení po vyhrané trojici Petřiny, Ungermanna a T. Cibulky nad Kačírkem, Kalasem, Štěpařem a naskočivším Flaksem. Srovnání zajistili ve druhé trojici hostující Makara, Kadeřábek a Řehák, kteří ve třetím setu přetlačili Ešnera, Sýkoru a Janíka. I nepárová část přinesla bodovou dělbu. Nejprve hostující Kačírek s Flaksem pohrdli několika setboly ve třetí dvojce a padli s Ešnerem a Sýkorou, poté Sýkora v singlu nestačil na Kadeřábka. Ani odvety trojic nepřinesly rozuzlení. Ešnerova trojice sice porazila Kalasovu, ale Ungermannova podlehla Makarově trojici. A tak musely rozhodnout odvetné debly. Makara s Holubem už zlepšeným výkonem proti Ungermannovi s Cibulkou a střídajícím Petřinou zajistili hostům první tabulkový bod. Ten druhý, vítězný, připojili Kalas s neomylným Kadeřábkem, když zdolali domácí duo M. Kaděry a Janíka.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V tomto prvním zápase se nám nevydařila hra dvojic a to rozhodlo o těsné výhře Šacungu."

FRANTIŠEK KALAS (Šacung, kapitán): "Vzhledem k velkým změnám kádru jsme nevěděli, jak si nová složení sestav sednou. Navíc stále Jirka Holub na tom není zdravotně dobře a dnes toho měl plné zuby. My jsme věděli, že pro úspěch bude třeba bojovat a za tu dnešní bojovnost musím celý tým pochválit. Na naše poměry žila i lavička. Pochvalu zaslouží pětibodový Kadeřábek, který zahrál výborně. Utkání jsme mohli ukončit i dříve, ale bylo tam z naší strany několik zbytečně zazděných setbolů či mečbolů."

NK CLIMAX Vsetín : SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 3:6

Druhý ze soubojů, kde bylo velmi těžké tipovat vítěze. Vsetín i přes posilování zatím do play-off stále nepronikl a letos konečně hodlá splnit to, co se od jeho sestavy už dlouho čeká. I s novou posilou Pavelkou přivítal Karlovy Vary, které i přes příchod Hrona a Čermáka spíše počítaly ztráty (Chytra, Babka, Kubát). Když navíc v sestavě hostí absentoval marodící tahoun Vanke, měli domácí všechny předpoklady uspět. Semknutí hosté ale předvedli, že bojovnost nese plody a odjeli s výhrou.

Očekávané vedení zajistilo domácí duo Brutovského s P.Perunem, když zdolalo Čermáka s Kokšteinem. Za hosty kontrovali J.Medek s Bíbrem, když přehráli Plachého s veteránem Novosadem. V další trojici se blýskl jiný veterán, hostující Bláha. Ten spolu s Čermákem, M.Medkem a střídajícím Bíbrem zdolal Brutovského, P.Peruna a Gebela. Když pak domácí trio Pavelky, Plachého a Vichtory podlehlo J.Medkovi, Dvořákovi, Kokšteinovi a naskočivšímu Hronovi, hosté vedli o dva. Za brzdu zatáhli ve třetím deblu M.Tomek a Gebel, kteří zdolali Hrona s M.Medkem a alternujícím Bláhou. Jenže zápas jednotlivců domácí nepotěšil. Nejen výsledkem (skreč ve prospěch Hrona), ale zejména zraněním Plachého v prvním setu. Svůj den neměla ani Brutovského elitní trojice. Padla i v odvetě proti J.Medkově sestavě, byť posledním možným míčem. První bod do tabulky pro hosty a tři pokusy na ten druhý. Domácí Pavelkova trojice, kde Plachého nahradil Tomek, zdolala Čermákovu formaci a vykřesala naději na remízu. Domácím ale pohořely tradiční opory. Černý den Brutovského s Perunem a střídajícím Pavelkou skončil jejich porážkou od hostujícího deblu J.Medka a Bíbra. 

VÍT ZGARBA (Vsetín, vedoucí): "Tým soupeře prokázal i bez tahouna Vankeho, že nehraje každoročně o medaile náhodou. O naší porážce rozhodla neschopnost završit vítězstvím vedení, a to i dosti výrazné, ve všech hraných trojicích, kdy jsme třikrát prohráli  posledním možným míčem. A velice nepříjemné je zranění Plachého. Pochvalu si z našeho týmu zaslouží dvoubodový Tomek a Vichtora za výkon v trojicích."

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): „Po velmi bojovném a týmovém výkonu jsme vydřeli několik málem už ztracených zápasů a zaznamenali naše letos první a velice cenné vítězství. Celé družstvo zaslouží pochvalu nejen za bojovnost, ale i za individuálni výkony. Nebyly sice stabilní, ale bojovnost drobné chyby vyvážila. Vysledek dosažený bez kapitana Vankeho je ovšem nutné potvrdit i v příštím utkání.“

 

Zpět