WAEL: Brod zatopil pod kotlem

30.04.2013 08:36
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 29.04.2013

2013_wael04_01(Český Brod, Benešov, Čelákovice, Karlovy Vary, Modřice) Mužstvo víkendu? Modřice? Šacung? Karlovy Vary? Vedle jak ta jedle. Tři body ze dvou těžkých utkání (4. kolo a předehrávka 5. kola) vyválčil dosud nebodující nováček mužské nejvyšší soutěže z Českého Brodu. Středočeši nejprve v sobotu bodovali na horké čelákovické půdě, poté druhý den šestibodovou šňůrou rozmetali poklidný náskok 3:0 soupeře ze Vsetína. V ostatních utkáních 4. kola Witte Automotive extraligy se už prosazovali favorité.

TJ Spartak Čelákovice - TJ Slavoj Český Brod: 5:5

Další z šesti středočeských derby se odehrálo v Čelákovicích. Nováček, který za tři předchozí kola neměl na kontě ani bod, měl být snadným soustem. Míč je však kulatý a Čelákovičtí byli na konci rádi za zachráněný bod. Úvod opanovali domácí deblové formace. Spilka a Kolenský si podali Vokáče s Janíkem, podobně to dopadlo v podání Flekače s J.Kaděrou a T.Cibulky s Cmíralem. Trojky už došly do třetích setů a tam prokázali lepší nervy hosté. Spilka, Vedral a Doucek podlehli Ungermannovi, Cmíralovi a Sýkorovi, v bratrovražedném mači obou Kaděrů (J.Kaděra, Flekač, Kolenský versus M.Kaděra, Vokáč, Janík, T.Cibulka a Knytl) se radoval ten starší. Když Doucek s Vedralem nezvládli třetí debl proti M.Kaděrovi se Sýkorou, byli hosté poprvé nahoře. Ne naposled. Vyrovnání sice přinesla pohodová singlová výhra Kolenského nad Janíkem, ale Spilkova trojka ani na druhý pokus neokusila pocit výhry, proti byla M.Kaděrova sestava. Trojky ten den domácím hořely a dvousetová porážka J.Kaděrovy formace proti té Ungermannově zmar potvrdila. Na tahu byli domácí, kteří museli vyhrát oba debly. Spilka s Kolenským (proti Cmíralovi s T.Cibulkou) i J.Kaděra s Flekačem (proti Vokáčovi s Janíkem) nelehkou úlohu ustáli a zachránili tak alespoň tabulkový bod.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Před zápasem bych nečekal, že si z Čelákovic odvezeme nějaký ten bodík. Protože domácí jsou doma velice silní. Nakonec se to podařilo i přes stále přítomné zranění kolene Vildy Ungermanna a střevní virózu Milana Kaděry."

MICHAL DOUCEK (Čelákovice, trenér): "Překvapil mně špatný výkon našich trojic. Ze čtyř zápasů jsme v nich nevytěžili ani bod, což bylo rozhodující ve vývoji utkání. Ještěže nás podržely dvojky, z pěti jsme vyhráli čtyři. Jistota byla i v singlu."

 

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - SK Nohejbal Žatec: 6:2

Favoritem duelu byl benešovský celek, ale právě oba jeho loňské střety s Žatcem skončily plichtou. Na tu chtěl hostující celek, moc nepotěšený čerstvým rozhodnutím STK (kontumace utkání s Karlovými Vary) navázat i letos, ale naděje vydržela jen do stavu 2:2. Šacung už potřetí zazdil poslední možný míč, tentokrát v podání Doubravy s Pachmanem proti Pecinovi s Jos.Tirpákem. Srovnání přišlo od Ešnera s Kalsem, kteří zničili O.Víta s Dráždilem. Jen sedm míčů ukopala hostující trojice Peciny, Dráždila a Sýse v souboji s Doubravou, Holubem a Štěpařem. Jenže hosté prostřednictvím Jos.Tirpáka, Brehma a O.Víta kontrovali, když pokořili Makaru, Kalase, Řeháka a alternující Ešnera s Pachmanem. Utkání zlomila střední pasáž. Výhra domácího dua Makary a Holuba nad Sýsem s Brehmem byla z těch očekávaných, jenže poté v prvním setu deklasovaný Kadeřábek skolil O.Víta. Kadeřábek potom svým příchodem otočil průběh souboje Doubravovy trojice s Tirpákovou a domácí měli bod jistý. O ten druhý se bojovalo v posledním trojkovém mači, třetí set Ešner a spol proti Pecinově formaci zvládli.

JAN BUDDEUS (Šacung, trenér): "Vrátili jsme se k tomu, že první dvojka prohrála 9:10 ve třetím setu. Druhý bod soupeře znamenala naše druhá trojka. Tam jsem si potřeboval otestovat formu Pepy Řeháka a ukázalo se, že to ještě není ono. Ostatní zápasy byly vesměs v naší režii. Určitě výborně zahrál Vašek Kadeřábek, který vyhrál potřetí v řadě důležitý singl a svým střídáním otočil vývoj předposlední trojice. Čeká nás teď ve dvou týdnech celkem pět utkání, chtěl jsem si proto vyzkoušet různé možné varianty sestav."

ONDŘEJ VÍT (Žatec, hráč): "Jako rozhodující hodnotím mojí prohru v singlu s Kadeřábkem, kde se po lehkém prvním setu začalo Kadeřábkovi dařit a ve třetím setu udělal o chybu méně. Další možností zvratu byla ještě následující trojice, kdy si naše trojka nedokázala poradit se třemi setboly a domácí tak otočili první set. Ve druhém setu již působili naši hráči rozčarovaně. Nastupovali jsme na hřiště favorita bez nemocného Petra Víta, jehož absence se výrazně projevila v naší druhé dvojici. Jediná pochvala snad míří k Josefu Tirpákovi, který na útoku ve trojicích podal sympatický výkon."

2013_wael04_05SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - TJ Avia Čakovice: 6:0

Tohle neměla být tak těžká šichta, byť v minulosti se pražský celek k tomu ve Varech uměl postavit. Jenže domácí chtějí vzhůru a hostům vůbec letos nefungují trojky. Přesně v tomto duchu se duel odehrál. Vanke a Babka šli za výhrou nad O.Cibulkou a J.Suchým do zkráceného setu. Bíbr s Kokšteinem to proti Macurkovi se Strejčkem a zaskočivším Poncarem nedramatizovali. Šlo se do trojek a Vanke, Kokštein, M.Medek a střídající Babka přehráli ve třetím setu Macurka, Strejčka a Klabíka. Prakticky stejně se vedlo i J.Medkovi, Bíbrovi a Chytrovi proti O.Cibulkovi, J.Suchému a Putíkovi. Hosté tušili, že k bodům je daleko a za střední nepárovou část už nepřešli. Ve vložence J.Medek s Chytrou skolili Putka s Klabíkem, divoký průběh střetnutí singlistů Babky a Macurka došel na 9:9 ve třetím setu, šťastnějším byl domácí hráč.

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Rozhodujícím faktem byl prostě a jednoduše výkon našeho družstva, které příliš příležitostí bodovat hostům neposkytlo. A když už hosté v singlu vedli 8:5 ve 3. setu, tak se o šanci na zápasový bod připravili vlastními chybami. Po předchozích matných výkonech dvojic a s ohledem na předchozí kvalitní výkony soupeře ve dvojicích jsme upravili naše sestavy, a to se nám vyplatilo. Neprohráli jsme žádnou. Výkony trojic byly sice trochu chladnější, ale to bylo dáno jak počasím, tak stylem hry soupeře. S výkonem i výsledkem jsem spokojen a věřím, že v dalších utkáních se nám bude dařit podobně."

JIŘÍ SUCHÝ (Čakovice, trenér): "Sen o play-off se nám začíná rozplývat. Spíše budeme mít plné nohy práce neskončit po základní části poslední. Mladí hráči bohužel ještě nemají potřebné zkušenosti, což se nejvíc projevuje ve vypjatých koncovkách. Nezbývá než bojovat, první bodový zisk bychom potřebovali jako sůl. Důležité bude neztratit kontakt se soupeři." 

 

TJ Sokol SDS EXMOST Modřice - NK CLIMAX Vsetín: 6:3

Pošramocené vztahy z minulých dob jsou motivací pro oba celky. V Modřicích to mají všechna družstva těžké, natož Vsetín. Utkání tak nevybočilo z řady vzájemných soubojů. Nejprve si Pelikán s Mrákavou poradili s Plachým a Gebelem. Třetí set Kop s Müllerem proti Brutovskému s Perunem nezvládli. Ve trojkách domácí udeřili. Pospíšil, Rosenberk a Müller lehce zdolali Novosada s Plachým a Gargulákem, to mač Kopa, Pelikána, Topinky a střídajícího Mrákavy s Brutovským, Perunem a Gebelem rozhodl jediný míč. Domácí tak vedli o dva a tento stav ještě vylepšila výhra Pospíšila s Rosenberkem nad třetím deblem hostí v podání Novosada a Tomka. Mrákava ale proti Plachému v duelu singlistů narazil. Když poté Pospíšilova trojková formace padla s tou Brutovského, hosté byli na dostřel. To byl signál pro Kopovu trojici, aby se vítězně vypořádala s Novosadovou sestavou. Hosté ještě měli naději a v záloze elitní debl Brutovského a Peruna, ale ty ani do žádné dramatické koncovky nepustili domácí Pelikán s Mrákavou.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Očekával jsem těžký zápas, což se ukázalo. Za velmi důležitý bod považuji vyhranou druhou trojku na 3:1. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a dovedli jej k vítěznému konci." 

VÍT ZGARBA (Vsetín, trenér a vedoucí): "Bylo obtížné předvídat, jaký průběh bude mít naše letošní antuková premiéra, navíc na hřišti úřadujícího mistra. Předvedený výkon našich hráčů by asi obstál proti kterémukoli soupeři, proti Modřicím to ale dnes nestačilo.
Velmi dobře zahrál Michal Plachý v singlu."

2013_wael04_02TJ Slavoj Český Brod - NK CLIMAX Vsetín: 6:3

V sobotu si Českobrodští došli pro premiérový bod a v neděli měli chuť na další. Favoritem byl ale hostující Vsetín, který také brzy vedl 3:0 a zdálo se, že vše je z jeho pohledu na dobré cestě. V deblech Cmíral s Janíkem zahodili mečbol na Plachého, Gebela a pro zranění prvně jmenovaného střídajícího Zbrožka, to Vokáč s T.Cibulkou ukuchtili proti Brutovskému s Perunem jen deset bodů. Ve trojkovém duelu Ungermanna, Cmírala a Sýkory se Zbrožkem, Gargulákem, Tomkem a naskočivším Novosadem domácí znovu pohrdli mečbolovou nabídkou. Kupodivu však nohejbalové božstvo takové pohrdání neztrestalo a když i druhý trojkový duel došel na 9:9 ve třetím setu, domácí už odkanárovali. Postarali se o to Vokáč, Janík, Knytl a alternující T.Cibulka proti Brutovskému, Gebelovi a Valovi. Domácí se osmělovali dál a v nepárovce rovnali skóre utkání. Nejdříve M.Kaděra a Sýkora zdolali Novosada a Tomka, poté si v zápase jednotlivců na hostujícího Brutovského vyšlápl Sýkora. Když Kaděrova (vystřídal Ungermanna) odvetná trojice zvládla koncovku proti Brutovského sestavě, byli domácí nahoře. A nekončili. Vokáčova trojice se také nedala zahanbit a udolala Zbrožkovu partu. Hostům se díky zranění Plachého rozsypala druhá dvojice, ale na tu už ani nedošlo. Cmíral s Janíkem dokonali velký den a s přehledem poslali do kolen evidentně indisponované Brutovského s Perunem a střídajícím Gargulákem.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Zápas byl ovlivněn zraněním Plachého ze začátku zápasu. V průběhu utkání se k němu přidali Brutovský i Perun. Hosté tak byly značně oslabeni, což ale nic nemění na dobrém výkonu našich hráčů. Nejlepší výkon předvedl Jan Vokáč, který dokázal otočit nepříznivý stav ve hře trojic a tím otočil zápas."

VÍT ZGARBA (Vsetín, trenér a vedoucí): "Nikdy nám ještě prakticky vyhrané utkání neproteklo tak mezi prsty, jako tentokrát. Když se takto sejde překvapivá zdravotní indispozice hned tří hráčů základní sestavy s několika chybnými rozhodnutími při koučingu, je nemilý výsledek na světě."

 

Zpět