WAEL: Brod si vyšlápl na Karlovy Vary

23.04.2014 20:01
WAEL: Brod si vyšlápl na Karlovy Vary Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 22.04.2014

2014 wael03 1(České Budějovice, Český Brod, Žatec, Vsetín) Třetí zastavení má za sebou mužská Witte Automotive extraliga, nejvyšší tuzemská soutěž. Za překvapení kola lze označit vysokou výhru předloňského nováčka nad Karlovými Vary, ostatní výsledky lze označit za méně či více očekávané.

TJ Slavoj Český Brod : SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 6:2

Středočeši v minulém kole statečně vzdorovali mistru a v plné sestavě si na Karlovy Vary, kterým stále chybí nedoléčený Vanke, věřili. Oprávněně. Úvodní dvojky dopadly smírem. Ešner s Janíkem zdolali Bláhu s Kokšteinem, Ungermann s Vokáčem a střídajícím Sýkorou padli ve třetím setu s J.Medkem a Bíbrem. Trojky byly v domácí režii. Ešner, Janík a Sýkora otočili průběh zápasu s Bláhou, Bíbrem a M.Medkem, poté Petřina, Ungermann a Vokáč zlomili J.Medka, Dvořáka, Kokšteina a střídajícího Hrona. Ve střední pasáži domácí svůj náskok ještě navýšili. M. Kaděra a T. Cibulka přehráli Hrona s M.Medkem, v singlu spadla výhra Sýkorovi do kapsy skrečí, když hostující Hron po výhře v prvém setu si v tom druhém pochroumal koleno. Domácí měli bod jistý, ale Ešnerova odvetná trojice podlehla J.Medkově formaci. Ungermannova trojice ale i druhý svůj zápas dovedla k výhře, když i se štěstím pokořila o jediný míč Bláhovu sestavu. 

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V dnešním zápase jsme předvedli vcelku dobrý výkon, i když hosté byli hodně oslabeni zraněním svých hráčů. K tomu jim přibyl i v singlu Hron, který si zranil levé koleno".

MICHAL KOKŠTEIN (Karlovy Vary, vedoucí): "Jako vedoucí hostujícího týmu musím k hodnocení našeho výkonu přistoupit kriticky. Nikdo z našich hráčů nepředvedl bojovný výkon, který by odpovídal našim ambicím postoupit do play-off. Za pochvalu stojí pouze prodloužená bilance dvojice Bíbr - Medek, která potvrdila svojí letošní ligovou neporazitelnost. Přibyla nám další vráska, kdy po absenci Vankeho je na seznamu zraněných i Hron."

SK Nohejbal Žatec : TJ Sokol SDS EXMOST Modřice: 0:6

Žatec bez dlouhána Peciny toužil konečně nějaký ten bod urvat, ale zatím bezchybné Modřice zrovna nejsou pro tyto účely vhodným rivalem. Utkání bylo v jasné režii hostů, kteří i bez svého dlouhána Kopa a technika Müllera domácím povolili výhru jen v jediném setu. Demolici domácí vozby načala porážka bratrské dvojice Vítů od Pospíšila s Rosenberkem. Ve druhém deblu Zlatohlávek se Sýsem na Mrákavu s Pelikánem neměli nárok. Vyrovnaný průběh první trojice dne rozhodla úplná koncovka setů, kde proti Kubátovi s Víty byla úspěšnější hostující sestava Pospíšila, Bertka a Rosenberka.  Brehm, Dráždil, Sýs a naskočivší Zlatohlávek poté podlehli hostujícím Pelikánovi, Mrákavovi a Topinkovi. Ve třetí dvojici to domácí Kubát a Dráždil dotáhli proti Topinkovi s Bertkem do zkráceného setu, ale s výhrou neodešli. Po porážce P. Víta od Mrákavy přistál na hřišti kanár.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Hosté drželi jasně otěže utkání. Vyrovnané zápasy byly pouze v první dvojici, první trojici, třetí dvojici a singlu. Nicméně i tyto zápasy měli v režii hosté."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Jsem spokojen s tím, že v této improvizované sestavě podal tým kvalitní výkon a v klidu si došel pro dva body. Domácí působili hodně odevzdaným dojmem a cestu k vítězství nám příliš nezkomplikovali." 

2014 wael03 2TJ Propagační podnik - Dynamo ČB : TJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice: 2:6

I přes sympatickou, pro nováčky typickou bojovnost, zůstává mladý jihočeský celek bez bodů. Další průběh ukáže, zda za tím je jen těžký úvod soutěže, který mu přihrál všechny tři medailisty loňského ročníku. První vyhrání body hostům nevyhnalo. Domácí Musil s Chalupou padli se Spilkou a Kolenským, ve druhém deblu celkem lehce hostující J. Kaděra a Flekač přehráli Fíka s Kozlem. Třetí zásek hostí předvedla trojice J. Kaděry, Kolenského a Flekače, soupeřem byli Matějka, Musil, Vondrášek. Domácí se museli vzchopit, chtěli-li pomýšlet na body a odkanárování přinesla výhra druhé trojky v podání Chalupy, Fíka a Ryneše, kteří zdolali Spilku, Vedrala a Bareše. V nepárové části ale znovu hosté odskočili. Nejprve Šafránka s Ryneše ve vložence přehráli Vedrala, Bareše a alternujícího Doucka, poté v duelu singlistů Chalupa nevyzrál na Kolenského. Poslední domácí vzdor předvedla Matějkova odvetná trojice, která zdolala Spilkovu formaci. Tečku za střetnutím udělala výhra hostující Kaděrovy trojice nad Chalupovou.

ZDENĚK HANZÁLEK (České Budějovice, trenér): "Myslím si, že diváci viděli velice kvalitní a atraktivní utkání ve kterém se vítězství přiklonilo na stranu zkušenějších. Náš mladý tým si musí zvykat na delší a náročnější výměny pro získání jednotlivých bodů, zejména v trojicích. Kvalitou a razancí útoku se můžeme srovnávat s nejlepšími. Rezervy jsou v mezihře a jistotě v poli. Tady nás zatím soupeři přehrávají.Myslím, že to ale není špatnou technickou vybaveností hráčů. Je to o zkušenostech a sebevědomí. To lze získat jen dalšími zápasy jak v lize tak účastí na kvalitně obsazených turnajích." 

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Na měkkém povrchu dobře odstartovala zápas úvodní dvojice, která vyhrála nad mistrem Evropy v juniorské kategorii Chalupou s Musilem. Dalším zlomovým momentem bylo střídání Doucka do vložené dvojky, kterou se povedlo vyhrát.  A v neposlední řadě bylo důležité vítězství Kaděrovy formace nad silnější trojkou, vedenou Chalupou."

2014 wael03 5NK CLIMAX Vsetín : SK Šacung ČNES Benešov 1947: 6:2

Vsetín konečně dal dohromady kompletní sestavu, Šacung přijel bez maroda Holuba. První část utkání byla vyrovnaná. V deblech Brutovský s Gebelem zvládli třetí set proti Kadeřábkovi s Kalasem, poté Pavelka s Plachým podlehli Makarovi s Flaksem. Další třísetový mač potěšil domácí trio Brutovský, P.Perun, Gebel, kteří zdolali Kačírka, Kalase, Štěpaře a střídajícího Flakse. Poměrně lehce se s trojicí Pavelky, Plachého a Vichtory vypořádala hostující formace Makary, Kadeřábka a Řeháka. Pro domácí výhru byla klíčová nepárová pasáž. P.Perun s Tomkem zdolali Kačírka s Řehákem a alternujícím Štěpařem, v singlu nedal Plachý Kadeřábkovi šanci. Třísetový souboj Brutovského trojice proti té Makarově vyzněl pro domácí a když úspěch slavila i Pavelkova trojice proti Kalasově, domácí mohli slavit první výhru ročníku. 

DUŠAN PADYŠÁK (Vsetín, trenér): "Výsledkem i předvedenou hrou jsme posílili naše sebevědomí do dalších utkání."

FRANTIŠEK KALAS (Šacung, kapitán): "2:6 je pro nás krutý výsledek, utkání bylo vyrovnané. Bohužel jsme dnes vůbec nezvládli koncovky třetích setů. Zazdili jsme vedení v první dvojce a od té doby jsme vyráběli chyby ve zkráceném setu pravidelně. Velmi špatná byla z našeho pohledu vložená dvojka a singl. Vliv mělo i větrné počasí, kdy kdo hrál po větru, většinou vítězil."

 

Zpět