V Novém Boru kraloval opět Český Brod

29.01.2011 10:04

Nový Bor – Český Brod obhájil prvenství v 18. ročníku nohejbalového turnaje O křišťálový pohár, když ve finále porazil Sebranku (hráči Děčína a Žatce) hladce 2:0 na sety.

Nejlepší nohejbal se ovšem hrál v prvním semifinále. Českobrodští Petřina, Sýkora a Janík si zde zopakovali loňské finále proti trojici Doubrava, O. Vít, Peroutka.

Souboj dvou vysokých smečařů na síti Petřiny s Doubravou vyzněl nakonec lépe pro Miloše Petřinu, který tak se svými spoluhráči odsoudil soupeře k boji o bronz. „Loni jsme potkali nejsilnějšího soupeře až ve finále, letos to bylo už v semifinále,“ konstatoval Petřina s tím, že finále bylo určitě lehčí. „Chyběl jim tam vysoký smečař. Dneska se ten nohejbal prostě hraje takhle s výšky, razantně…,“ dodal nejlepší hráč turnaje.

Místní nohejbalisté se tentokráte do závěrečných bojů neprosadili. Ze základních skupin sice postoupily dvě novoborské trojice, ale obě skončily už v prvním kole play-off. „Uspět bylo nad naše síly,“ řekl hlavní organizátor akce a jeden z hráčů místních celků Tomáš Horák.

„Kvalita turnaje se neustále zvyšuje a je absolutně srovnatelná s těmi největšími turnaji, co se u nás konají. Mimo jednoho hráče tu byla vlastně kompletní reprezentace,“ dodal vzápětí.

Křišťálový pohár

Semifinále:
Český Brod – Žatec 2:1
Sebranka – Hvězdy 2:0
O 3. místo: Žatec - Hvězdy 2:0 (10:6, 10:8)
Finále: Český Brod - Sebranka 2:0 (10:6, 10:5)

Zpět