V hlavních rolích marodka

05.04.2011 07:29
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 04.04.2011

(Český Brod, Praha) Po šesti letech do Českého Brodu znovu zavítaly Modřice. Poslední vzájemný extraligový duel na půdě středočeského účastníka v tehdejší Partner Elit Extralize skončil pro domácí potupným kanárem, tentokráte domácí tým sahal po bodu. Ne jeden, ale hned oba body doma udržel pražský celek z Čakovic, který hostil severočeský Žatec. Hlavním rysem 1. kola nejvyšší mužské dlouhodobé soutěže, Witte Automotive Extraligy však byla nebývale početná marodka u většiny účastníků.


TJ Slavoj Český Brod - TJ Sokol SDS Exmost Modřice: 4:6

Vicemistr z Jižní Moravy byl pochopitelně favoritem, alespoň tedy na papíře. V českobrodské hale ani jeden z celků nehýřil kvantitou hráčů. Domácí postrádali Janíka s Vokáčem, hostům zase chyběli Pelikán s Guldou. A tak se improvizovalo. Do první poloviny utkání se body dělily. První premiérový zápasový bod zajistili pro domácí Cibulka s Cmíralem, na které Gryc s Müllerem nestačili. Sachl se Sýkorou ale podlehli Kopovi s Bubniakem. Ve trojkách šli nahoru hosté, když Pospíšil s Müllerem a Rosenberkem zdolali Petřinu s Vedralem a Cibulkou. Když však Sachl, Cmíral a Sýkora porazili Kopa s Topinkou a Bubniakem, bylo vyrovnáno. Podruhé šli do vedení domácí, když v nepárovém deblu Kaděra s Vedralem udolali Rosenberka s Topinkou a střídajícím Pospíšilem. Sýkora v zápase singlistů sice vyhrál první set, ale dva další patřily Bubniakovi. I další zápas rozhodl zkrácený set, Petřinova trojice takto podlehla Kopově. A poprvé šli hosté do trháku, protože Sachlova trojková sestava nestačila na Pospíšilovu. Domácí tak hráli už jen o bod a po výhře Petřiny (nahradil indisponovaného Cibulku) s Cmíralem nad Kopem s Bubniakem naději živili. Zejména, když po těsné prohře prvního setu posledního deblu Sýkora se Sachlem ve druhém soupeře deklasovali. Jenže Gryc s Müllerem třetí set o kuličku vyhráli a to na dva body stačilo.

"Musím pochválit mužstvo, že si v prvním kole nejvyšší soutěž osahali a při troše štěstí a v plném složení by se možná bodovalo. Musím pochválit Marka Vedrala za výkon. Ukázalo se, že mužeme hrát se všemi. I přes porážku vládne spokojenost, ale je tam i zklamaní. K bodu opravdu chybělo hrozně málo, i když jsme s tím moc nepočítali," přiznal vedoucí domácího družstva JAN VOKÁČ.

"Jsem spokojen pouze se ziskem dvou bodů, ovšem už ne s předvedenou hrou. Udělali jsme v utkání několik hrubých chyb, které by se nám neměly stávat. Díky domácím pořadatelům mělo jinak utkání velmi dobrou sportovní atmosféru," vysekl poklonu trenér Modřic PETR GULDA.

Zpět