Titul obhájily bojovnice z Útěchova

18.03.2010 21:52

Titul obhájily bojovnice z Útěchova  
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 23.09.2009

2009_mcrtrojiczen_01(Útěchov) Ani neděle počasím nezklamala, takže 17. Mistrovství České republiky ženských dvojic, konané v brněnském Útěchově, mohlo propuknout v celé své dívčí kráse. Adeptů na vítězství bylo opět několik a navíc Vršovické posílila v sobotu nepřítomná Vrtišková. Domácí organizátoři opět připravili pro účastníky výborné podmínky a už boje ve skupinách postavily proti sobě některé z potencionálních favoritů.

Tak na sebe narazily Český Brod „A" a Vršovice „B", Vršovice „A" a Útěchov „B" nebo Útěchov "A" proti Českému Brodu „B". Ve všech případech šlo ale prakticky o lepší pozici pro vyřazovací část turnaje. Ostatní družstva přihlížela hře těchto gigantů z uctivé vzdálenosti. Díky dobrému losu se do čtvrtfinále dostala také družstva Nymburka a Vršovic „C". Zlomyslný los však postavil proti sobě hned obě českobrodské trojice, čímž bylo jasné, že podobné double jako ve trojicích se konat nebude. V nešťastném zápase podlehly sobotní vítězky Majerová s Červenkovou těsně svým kolegyním z áčka. Do semifinále se po tuhých bojích tedy kvalifikovala družstva Českého Brodu „A" a Útěchova „B", naopak celkem snadno proklouzla mezi poslední čtyři dvojice Vršovic „A" a obhájkyň prvenství Útěchova „A".

2009_mcrtrojiczen_02Zatímco první družstvo Českého Brodu ve složení Möglichová, Fischerová a Svobodová na střídačce odsoudilo k utkání o třetí místo béčko Útěchova až ve třech setech, Peruňská s Malátovou se se svými soupeřkami vůbec nepáraly a povolily Vrtiškové a Fáberové pouhých deset bodů. Také finále bylo vyrovnané pouze v prvním setu, když ve druhém se Středočeškám vůbec přestalo dařit a v závěru rezignovaly. Gejzír oslav domácích mohl propuknout tím radostněji, že v zápase o bronzové medaile porazily Plachá s Schützovou vršovickou superdvojici. Útěchovský tým tak mohl opět zatančit svůj vítězný taneček, který znají soupeřky v celé republice! „Cesta k letošnímu titulu nebyla příliš těžká" hodnotila šťastná DANIELA PERUŇSKÁ. „Řekla bych, že byla o hodně lehčí než loni. Prakticky nejvíce nás potrápily hráčky béčka Českého Brodu ve skupině, kdy jsme zvítězily 2:1 na sety. Pak už nám cestu nikdo vážněji nezkřížil." K tomu dodává rozesmátá spoluhráčka VERONIKA MALÁTOVÁ. "Obavy jsme měly z Vrtiškové a Fáberové ale zápas proti nám jim hrubě nevyšel!"

2009_mcrtrojiczen_03Velkými smolařkami byly českobrodské Möglichová, Fischerová a Svobodová. Dvě finálové účasti a dvě stříbra! Nejlepší smečařkou nedělního programu byla zvolena opět Daniela Peruňská, polařkou Lucie Fischerová, nahrávačkou Veronika Malátová. Rozhodčí ve složení Svoboda, Stehlík a Žitňák neměli příliš práce, když všechny hráčky byly po celé mistrovství vzácně disciplinované. V přestávce po ukončení základních skupin vystoupila na umělé trávě rozcvičovacího kurtu taneční skupina Bolters 5 z Prostějova a uchvátila přítomné moderními tanečními kreacemi ve stylu street dance. Přítomný suplující trenér ženské reprezentace JIŘÍ ŠMEJKAL byl ve svém hodnocení zdrženlivý. „Všechny adeptky na reprezentační trikot mne přesvědčily, že do výběru patří. Má to však jeden podstatný háček. Na Mistrovství Evropy se bude hrát na jeden dopad a na malé hřiště, takže musíme důkladně zvážit, které hráčky budou tomuto novému a nevyzkoušenému hernímu systému vyhovovat!"

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Útěchov Brno „A" - Peruňská, Malátová
2. TJ Slavoj Český Brod „A" - Möglichová, Fischerová, Svobodová
3. TJ Útěchov Brno „B" - Plachá, Schützová
4. TJ Sokol Praha - Vršovice II "A" - Vrtišková, Fáberová, Hanáková

Zpět