Tažení Vsetína nezastavil ani Český Brod

13.05.2010 07:27
Napsal Ladislav Barák, Antonín Stehlík  |  Středa, 12.05.2010

2010_06liga_01V první lize opět vyhrál Vsetín, tentokrát na horké půdě v Českém Brodu. Podruhé v řadě bodovala Jiskra Aš. Doma si poradila se Zručí. Na první vítězství naopak stále čeká Bělá, zatímco soupeři jí v tabulce unikají. Ve druhé lize premiérově zvítězily Mnětice a svému protivníkovi ze Slaného přepustily průběžné poslední místo. Na východě si odvezla Kroměříž bod ze Žďáru nad Sázavou a Prostějov doma zničil Bedřichov. V lize dorostu se utkali největší favorité z Prostějova a pražské Kotlářky. Zápas nepoznal vítěze, takže oba týmy zůstávají v polovině základní části bez prohry.

 

 

l

l

I. liga (6. kolo)

TJ Slavoj Český Brod - NK CLIMAX Vsetín "A" 4:6

Vsetín se už dostal do správné provozní teploty, potvrzují to jeho výsledky v posledních kolech. I domácí celek se ale po rozpačitém úvodu sezony rozehrává. Dal se tedy vytušit boj na ostří nože. Úvodní dvojici Gebel s Novosadem otočili ve svůj prospěch a hosté vedli. Domácí odpověď obstarali Cmíral s Janíkem, kteří nečekaně lehce vyprášili Zbrožka s Nezvalem. Jindy spolehlivá trojice Středočechů Cibulka, Kaděra a Sýkora však tentokrát podala špatný výkon. Střídající Majer sice její hru zvedl, na úspěch proti protřelému tandemu Novosad, Gebel, kde na bloku nahradil nemocného Padyšáka Kurka, to ale nestačilo. A ještě jednu hořkou pilulku museli Českobrodští ve trojicích spolknout. Jejich druhá formace prohrála až posledním možným míčem a hosté vedli 3:1. Do třetí dvojky nastoupil v dresu Climaxu místo indisponovaného Vichtory vedle Kurky oddílový šéf Zgarba, Sýkora s Vedralem však byli nad jejich 2010_06liga_02síly. Mezigenerační singl ovládla zkušenost. Marek Novosad vyprovodil svého talentovaného jmenovce Vedrala ve dvou setech a udržel Vsetínským dvoubodový náskok. Ten svítil na ukazateli skóre i po trojicích, když nejprve zabrala Kaděrova formace a opět přiblížila domácí na dostřel. Jistotu remízy poté hostům hladce zajistil slovenský veterán Novosad se svou družinou. Domácí naději ještě chvíli drželi Kaděra s Janíkem, kteří vydřeli čtvrtý bod. Jenže duo Novosad, Gebel  v sobotu nenašlo přemožitele ani v poslední dvojici a oba body se stěhovaly na Valašsko.

Českobrodští před utkáním uspěli třikrát v řadě. Naposledy dokonce uštědřili Janovicím kanára na jejich půdě. Mašina s názvem Vsetín ale byla nad jejich síly. "Zápas měl svoji kvalitu. My jsme nezvládli obě dvojice proti Novosadovi s Gebelem, které jsme měli rozehrané na vítězství. Jinak zápasu by asi víc slušela remíza, ale hráč Novosad byl proti. Udělal pět bodů a to byl základ vítězství Vsetína," řekl domácí JAN VOKÁČ. Dvojnásobně delší sérii než Středočeši mají na kontě hosté. Po vítězství v Českém Brodu se ta jejich natáhla už na šest utkání. Vrásky na čele Valachům dělá pouze nejistý osud domácího střetnutí se Solidaritou, které bylo zkontumováno ve prospěch Pražanů. Proti rozhodnutí STK se však Vsetínští hodlají odvolat. "Do Brodu jsme přijeli bez hlavního blokaře Padyšáka. Dva hráči měli navíc nedoléčená zranění, takže jsme museli nastoupit se dvěma fluktuanty z béčka. Soupeř se dostává do formy po nepodařeném vstupu do sezóny, proto jsme před zápasem brali jako dobrý výsledek alespoň bod. Nakonec se nám podařilo v poslední dvojce dotáhnout utkání do vítězného konce. Nechci někoho vyzdvihovat nad ostatními, ale Marek Novosad zahrál velice dobře a dokázal udělat pět bodů. Vítězství nám trochu zhořklo po nesmyslné kontumaci utkání se Solidaritou, když nám byly po stupidní chybě rozhodčích v zápisu odebrány tři body v tabulce. Věříme, že se vše vysvětlí a odebrané body se vrátí tam kam patří," přeje si kapitán Vsetína JOSEF NEZVAL.

Ostatní výsledky: SK Bělá - TJ Start VD Plzeň 3:6, TJ Solidarita Praha - NK Janovice 4:6, TJ Jiskra Aš - AC Zruč-Senec 6:3.

Zpět