Šlágr ženské ligy ovládl Útěchov

15.05.2010 22:45
Napsal Antonín Stehlík  |  Čtvrtek, 13.05.2010

2010_zlub_01Atraktivní souboj dvou rivalů a jednoznačný magnet pátého kola nejvyšší ženské soutěže. Tak se dá charakterizovat sobotní utkání mezi Útěchovem a Českým Brodem. Mělo však jednoznačnější průběh, než se čekalo.

TJ Útěchov Brno "A" - TJ Slavoj Český Brod "A" 6:1.

Po silném nočním dešti se ocitlo útěchovské hřiště pod vodou a rozhodčí dal pokyn ke stěhování do haly.  Nepomohly ani mezi mraky probleskující sluneční paprsky a smutné pohledy nohejbalistek. Domácí  družstvo bylo nachystáno v plné síle, jen trenér uvízl služebně kdesi v Anglii. Středočešky přijely bez Majerové a Červenkové.

Hned první zápas naznačil, že utkání se bude hrát podle domácích not. Peruňská s Malátovou porazily ve dvou setech Fischerovou a Blažkovou. Hostující tým pak vyrovnal skóre, když elitní dvojice Möglichová, Vokáčová ve třech setech zvítězila nad Plachou a Hanákovou. Potom ale dominovaly domácí hráčky, které hostujícímu týmu povolily už jen dva sety. Nejprve trojice Peruňské s Malátovou a Hlaváčovou ve dvou setech zvítězila nad Fischerovou, Blažkovou a Škodovou a následně Plaché sestava porazila velmi silnou trojici Möglichová, Vokáčová a Svobodová. Tato trojice hrající na dvě smečařky však dala domácím hráčkám zabrat a  místy se blýskla skvělými zákroky v poli. Třetí dvojice Brňanek Petříčková, Schutzová odehrála svůj part ve velkém stylu a jasně přehrála tandem Svobodová, Škodová. Stav byl tedy 4:1 a o dalším osudu měl rozhodnout souboj singlistek. Pokud by hostující tým zvítězil, mohl ještě pomýšlet na zvrat v utkání. Peruňská byla ovšem proti a v nádherné třísetové bitvě plné dlouhých výměn si vítězství nenechala ujít. Sama pak dotáhla do vítězného konce i celé utkání, když se svými spoluhráčkami po zodpovědném a disciplinovaném výkonu zvítězila i ve trojici.

2010_zlub_02S posledním hvizdem rozhodčího se halou rozlehl jásot vítězek a jejich oslavný taneček pobavil přihlížející diváky. Hrající trenérce hostí LUCII VOKÁČOVÉ pochopitelně nebylo příliš do řeči, přesto si našla chvíli na krátké zhodnocení průběhu utkání. „Chyběly nám tři klíčové hráčky základu. Těhotná Majerová, čerstvá maminka Chuchlová a Červenková se zdravotními problémy. Zápasy byly relativně vyrovnané, našim děvčatům nemám co vytknout, domácí hráčky byly jistější v koncovce setů." Domácí kapitánka VERONIKA MALÁTOVÁ bezprostředně po utkání nepropadala přehnané euforii. „Utkání s velkým favoritem první ligy jsme nad očekávání zvládly. Hostující tým, ačkoliv oslabený, byl velmi nebezpečný a musely jsme si dát velký pozor, abychom jej nepustily do hry. Čekají nás ale ještě další těžké zápasy, třeba zrovna za týden ve Vršovicích," nabídla svůj pohled na duel opora útěchovského týmu.

Ostatní výsledky I. ligy žen: TJ Avia Čakovice-TJ Sokol Břve 5:5, TJ Sokol Praha Vršovice II - TJ Solidarita Praha 6:2.

Zpět