Šampiónky jsou ze středních Čech

18.03.2010 21:34

Šampiónky jsou ze středních Čech  
Napsal Antonín Stehlík  |  Pátek, 18.09.2009

(Útěchov) Skvěle připravené 17. Mistrovství České republiky trojic žen přilákalo do útěchovského sportovního areálu desítky příznivců nohejbalu, ale i náhodné diváky, kteří se o šampionátu dozvěděli z plakátů anebo billboardů. A protože si útěchovští dokázali zařídit přízeň i tam „nahoře", mohlo mistrovství probíhat bez vážnějších přerušení.

O mistrovský titul se ucházelo hned několik týmů, ale faktické šance měly opravdu jen sestavy z prvních tří družstev nejvyšší soutěže. Ostatní si bohužel mohli pouze považovat každého setu nebo bodu, který proti favoritům uhráli. Přeborníkem se stala trojice, která disponovala nejkvalitnější obranou, jíž soupeře doslova ničila. To, co v poli předváděly Červenková a Blažková, byl opravdu špičkový výkon hodný mistryň. Na útoku navíc kralovala téměř bezchybná Majerová, která bez větších problémů proměňovala skvělé nahrávky spoluhráček v nekompromisní body. Družstvo Českého Brodu „B" prostě nemělo v sobotu konkurenci. „V medaili jsem věřila, ale že budeme první, to určitě ne. Na mistrovství bylo několik silných týmů a navíc naše první trojice nás v přípravě hladce přehrávala. Je to nádhera, ale veškeré moje útočné snahy by nebyly nic platné bez skvělých výkonů mých spoluhráček," stále ještě nevěřícně kroutí hlavou LENKA MAJEROVÁ.

Středočeskou dominanci navíc potvrdila svojí finálovou účastí první trojice Českého Brodu ve složení Svobodová, Fischerová a JANA MÖGLICHOVÁ, když právě posledně jmenované ve finále bohužel zvlhl střelný prach. „Je to tak," přikyvuje skvělá smečařka. „Zápasy proti kolegyním ze stejného týmu jsou vždy nejtěžší, stále máte dojem že vědí, kam budete směřovat svůj úder". Za zmínku stojí skvělé výkony nestárnoucí OLGY SVOBODOVÉ, která v posledních letech zraje jako víno. „Hraji to srdcem a chci se hýbat," reaguje na dotaz o tajemství nohejbalové dlouhověkosti. „Škoda finálové porážky, bylo to o chloupek a přiznám se, byla jsem dost nervózní," podotýká již s úsměvem. Třetí místo a bronzové medaile po zásluze získal první tým domácího Útěchova, který v domácím derby přehrál „B" tým. Nutno ovšem říci že v semifinále pouze několik nevynucených chyb rozhodlo o tom, že Útěchov „A" podlehl mistryním 9:10, 9:10... Děvčata kolem Daniely Peruňské odváděla poctivý a obětavý výkon, který ale tentokrát na středočešky nestačil. „V rozhodujících míčích jsme udělaly vždy nějakou tu zbytečnou chybičku a to rozhodlo. Jinak jsme si docela věřily na titul. Hrály jsme v sestavě, která v lize byla velmi úspěšná a nebyl sebemenší důvod nevěřit v úspěch," objasňuje situaci kapitánka domácích VERONIKA MALÁTOVÁ. Obě sestavy Vršovic skončily na 5. až 8. místě, když byly oslabeny neúčastí Vrtiškové, která se z rodinných důvodů nemohla sobotních bojů zúčastnit. Do jejich sousedství se po tuhých bojích probojovaly ještě týmy Sokola Břve „A" a Lokomotivy Nymburk. O 9. až 13. místo se podělily tři druholigové trojice domácích, družstvo Karlových Varů a rezerva Sokola Břve.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Slavoj Český Brod B - Červenková, Blažková, Majerová
2. TJ Slavoj Český Brod A - Möglichová, Fischerová, Svobodová
3. TJ Útěchov Brno A - Peruňská, Malátová, Hlaváčová
4. TJ Útěchov Brno B - Plachá, Schützová, Flašarová

 

 

 

Zpět