Play-out (2. utkání o udržení)

07.10.2013 11:37

Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 07.10.2013

TJ Avia Čakovice - TJ Slavoj Český Brod: 5:3 (stav série 1:1)

S problémy, ale přece jen, dokázali Středočeši doma skolit poslední tým základní části. Nebyly to však zkušenosti, které rozhodovaly odvetný duel. Když už se nad hřištěm pražského celku začala slétat prvoligová uvítací mračna, vytáhl z torny maršálskou hůl nejmladší hráč utkání Jiří Kalous a dokázal, že je velkou nadějí. Hlavně díky jeho zásluze se série vrací do Českého Brodu.

První část dramatu obstarala úprava díky nočním mrazíkům lehce podmáčeného kurtu. Přece jen říjnové počasí už ne vždy venkovním utkáním přeje. Do utkání lépe vstoupili hosté, když O.Cibulka s Putíkem a střídajícím Kalousem podlehli ve dvou setech T.Cibulkovi a Ungermannovi. Naprosto shodný průběh měl zápas druhých dvojic, jenže tentokrát se radovalo domácí bratrské duo J. a M.Suchých, jemuž podlehli Janík s M.Kaděrou a naskočivším Vokáčem. Ve trojkách ovšem hosté odskočili. O.Cibulka, M.Suchý a Putík podlehli ve třetím setu M.Kaděrovi, Janíkovi a Vokáčovi, ve druhém trojkovém zápase Macurek, J.Suchý a Hofman nestačili výkonu T.Cibulky, Cmírala, Sýkory a střídajícího Ungermanna. Domácí tušili problém, ale zmíněný Kalous ve vyrovnaném singlovém souboji přetlačil v koncovkách obou setů Sýkoru. Mladíkův výkon hodil rukavici "mazákům" a ti vyhráli první odvetnou trojku. O.Cibulkova formace ve dvou setech udolala v bratrovraždě T.Cibulkovu a rázem bylo srovnáno. Domácí už stáli opět pevně na zemi a bylo to znát. Macurkova trojice si povodila Kaděrovo trio - 4:3 a mečbol pro domácí. O.Cibulka s Putíkem se proti Janíkovi s M.Kaděrou zpočátku hledali, ale vše vyřešil přichod hrdiny dne. Dokonáno.

JIŘÍ SUCHÝ (Čakovice, trenér): "Kromě Klabíka a Poncara jsme byli v plné sestavě, opět posíleni o fluktuanty, kteří sehráli klíčovou roli. Utkání bylo stejně napínavé a vyrovnané jako před týdnem v Brodu. Jenže mělo přesně opačný průběh, za stavu 1:3 nad námi visel Damoklův meč a navíc byl na řadě singl, naše nejslabší disciplína. Tým se však semknul a dokázal obrátit nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Kluci hráli výborně, obzvláště Kalousovi s Macurkem utkání sedlo. Dočasně jsme odvrátili asi nejkritičtější situaci, které čelíme za posledních téměř 20 let. Čeká nás poslední rozhodující klání na hřišti soupeře, což bude pro domácí určitě jistá výhoda. Ale myslím, že psychicky jsme na tom dobře a věříme si. Kluci nechají na hřišti vše, aby udrželi extraligovou příslušnost. Uvidíme za týden, kdy vítěz bere všechno."

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Předvedli jsme dobrý výkon až do zápasu singlistů. Pak na nás padla deka a nebyli jsme schopni hrát svou hru. Soupeř nás přejel svou dobrou hrou. Na výhře domácích se velice silně podepsal mladý Jirka Kalous, který vyhrál důležitý singl a ve dvojicích po boku Ondry Cibulky zahrál bezchybně. Příští rozhodující utkání budeme muset více zabrat a snad nám k tomu pomůže domácí atmosféra."

Zpět