Play-out (1. utkání o udržení)

30.09.2013 11:36

Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 30.09.2013

2013 wael3m 03Play-out (1. utkání o udržení)

TJ Slavoj Český Brod - TJ Avia Čakovice: 5:4

Vyrovnaný mač hráčů, kteří se hodně dlouho znají. I proto se neočekávalo nic převratného, pouze a jen úporná bitva s těsným výsledkem. Očekávání se naplnilo beze zbytku a letošnímu nováčkovi tak zasvítila naděje, že se údělu většiny nováčků vyhne. Pochopitelně pražský celek se bude snažit doma vyrovnat a vrátit tak sérii zpět do Českého Brodu.

Byli to hosté, kteří udeřili jako první. Jejich sehrané zkušené duo bratří Suchých zametlo s T.Cibulkou, Cmíralem a alternujícím Ungermannem. Druhý debl došel do třetího setu, v něm se proti O.Cibulkovi a Putíkovi radovala domácí sestava Janíka a M.Kaděry. Druhý úder si hosté připravili do trojic, vyhráli obě. M.Kaděra s Janíkem a Vokáčem na Macurka, J.Suchého a Hofmana nestačili a bez výhry odešli i T.Cibulka, Cmíral, Sýkora astřídající Ungermann, kteří ve vyrovnané bitvě padli s O.Cibulkou, M.Suchým a Putíkem. Hosté rázem vedli o dva, ale bylo to jejich poslední vedení v utkání. Ke zteči zavelel singlista Sýkora, který zvládl třetí set proti Kalousovi. Klíčové pro další osud utkání bylo, že se domácím vyvedly odvety trojic. Kaděrova formace posledním možným míčem přetlačila O.Cibulkovu sestavu, poté se Ungermannova trojice vypořádala ve dvou setech s Macurkovou sestavou. Tři direkty pošramotily odvahu hostů, ale ti ještě ručník do ringu nehodili. Další třísetový (a bratrovražedný) nervák skončil rozdílem jednoho míče, o který Ungermann a T.Cibulka porazili O.Cibulku s Putíkem. Šlo se tak do posledního možného zápasu a hosté po úvodním dobrém výkonu bratrského dua Suchých věřili ve výhru. Jenže Janík s M.Kaděrou bojovným výkonem rozjásali domácí lavičku.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V dnešním utkání jsme začali velice vlažně a nechali jsme tak soupeře z Čakovic odskočit na vedení 3:1. Po bojovné hře Sýkory v singlu jsme se vyburcovali, dokázali otočit nepříznivé skóre a dotáhnout utkání do vítězného konce. Příští utkání v Čakovicích bude velice těžké, ale věřím, že když budeme bojovat jako ke konci zápasu doma, dokážeme udolat soupeře a vyhrát sérii o záchranu extraligy."

JIŘÍ SUCHÝ (Čakovice, trenér): "Kromě Klabíka jsme byli v plné sestavě, dokonce posíleni o fluktuanty. Utkání bylo dramatické, vyrovnané, bohužel se šťastnějším koncem pro domácí. Ztratili jsme utkání zásluhou vlastních laciných chyb. To by se nám stávat nemělo, pokud si chceme zachovat extraligovou příslušnost. Visí nad námi Damoklův meč, ale nic nevzdáváme. První utkání ukázalo, že pokud se srovnáme hlavně sami se sebou, pak můžeme uspět. Kluci musí nechat v následujícím utkání na hřišti všechno a to samé zopakovat o týden později v Brodu."

Zpět