O titulu pro Český Brod rozhodly tři sety

24.09.2012 07:49
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 23.09.2012

2012_lz12_01Jako vejce vejci se podobají poslední ročníky nejvyšší soutěže žen. Český Brod, Útěchov, Vršovice. Tyto kluby se s železnou pravidelností objevují na medailových pozicích. Ovládají čelo tabulky s drtivou převahou a odsuzují ostatní týmy pouze k boji o střed a suterén tabulky. Potvrdila to i letošní sezona. Zbytek startovního pole se jen z povzdálí díval na záda lídrů tabulky.

Úřadující mistryně z Českého Brodu kosily jednoho soupeře za druhým a bylo prakticky jedno, v jaké sestavě nastoupily. Výsledek byl vždy pro soupeře tristní. Ztráta pouhých dvou bodů za celou sezónu koneckonců hovoří jasnou řečí. Prakticky jen jeden soupeř tým dokázal s mistryněmi držet krok, a to je opravdu málo. Silný a vyrovnaný kádr, nabitý skvělými hráčkami - Fischerovou, Cibulkovou, Vokáčovou, Möglichovou, Chuchlovou, Červenkovou, Svobodovou, Blažkovou či Tymichovou, budil u soupeřek náležitý respekt. Družstvo bylo navíc skvěle koučováno trenérem Bálkem.

Přesto o prvním a druhém místě nakonec rozhodly pouhopouhé tři sety ve prospěch obhájkyň titulu. Utkání se stříbrným Útěchovem byla totiž vzácně vyrovnaná, v obou duelech si totiž soupeřky body podělily. „Naše družstvo dlouhodobě těží především z vyrovnaného kádru na všech postech a vedení trenéra Bálka, který s námi pracuje již mnoho let. Na tým Útěchova jsme si, zvláště doma, věřily. Jenže nakonec domácí souboj skončil bohužel také jen remízou. Upřímně si to dávám trochu za vinu, protože jsem nevyhrála vše, co bych měla," hodnotila s odstupem jedna z opor Středočešek LENKA CIBULKOVÁ.

2012_lz12_02Moravanky z Útěchova se opíraly hlavně o výkony svých dvou reprezentantek, Plaché a Peruňské. Spolehlivé a vyrovnané výkony však v průběhu celé sezony podávaly i Malátová, Schützová, Ilášová a Hanáková. Navíc absence dlouhodobě zraněné Petříčkové dala mladým hráčkám Pelouškové a Kováčové šanci natrvalo zakotvit v nejužším kádru trenéra Hanáka. „Za letošní sezonu zaslouží absolutorium celý náš tým. Nebylo to snadné, trápila nás zranění a sestava kolikrát vypadala všelijak. Holky se s tím ale popasovaly a zvláště obě utkání s Českým Brodem jim slouží ke cti. Velký dík patří i trenéru Hanákovi," chválila slovenská reprezentantka ve službách vicemistryň DANIELA PERUŇSKÁ.

Třetí v pořadí, celek z pražských Vršovic, za „ďábelskou jízdou" vedoucího dua pokulhával a ve všech utkáních s ním vyšel bodově naprázdno. I to však stačilo na propastný šestibodový náskok na čtvrté místo. V kádru, kde chyběla z rodinných důvodů Vrtišková, se dařilo Řezáčové, Žemlové,Fáberové, Strejčovské i Lošťákové. Ostatním pak spíše se střídavými výkony.

Těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončil tým Břví, který však prokázal oproti loňské sezoně obrovské zlepšení. Jeho souboj s pražskou Solidaritou nakonec rozhodla porážka Pražanek s Nymburkem.

2012_lz12_03Klání o předposlední místo rozhodlo ve prospěch Nymburka už zmiňované vítězné utkání na Solidaritě. Ani Čakovice na posledním místě se ale nemusí za své výkony stydět, neboť zaznamenaly několik těsných výsledků se soupeřkami, které se umístily v tabulce nad nimi.

Otázkou pro příští sezóny zůstává, jestli by i ženské nejvyšší soutěži neslušelo play-off. „Jsem jednoznačně pro. Nebaví mě předem známé výsledky, soutěž by měla gradovat," tvrdí českobrodská Lenka Cibulková. S ní se shoduje i Daniela Peruňská z Útěchova. „Jsem rozhodně pro! Nemyslím, že je v pořádku, když tým, který za celou sezónu neprohraje ani jedno utkání, skončí druh kvůli pár setům. Jednou už byla tato otázka nastolena, ale většina týmů nesouhlasila. Nechápu to, liga by se přeci obrovsky zatraktivnila." Letošní ročník nepochybně dává za pravdu přívržencům nadstavbové části soutěže. Vždyť pouhé tři sety rozhodly nakonec o titulu, o který se týmy rvaly celou sezonu...

 

Zpět