Nováčkům pšenka nekvetla

07.06.2011 09:01
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 06.06.2011

2011_wael10_03(Žatec, Karlovy Vary) Výjezd na půdu v tabulce výše postavených týmů a návrat bez bodové náplasti, to byl úděl obou nováčků v 10. kole nejvyšší mužské ligové soutěže. Český Brod uhrál dva zápasové body v Žatci a stejný výsledek nepotěšil Vsetín, který zamířil přes celou republiku do Karlových Varů.

SK Nohejbal Žatec - TJ Slavoj Český Brod: 6:2

Žatečtí takové duely musí doma vyhrávat a také se jim to povedlo. Oba celky nebyly v kompletním složení, Žatec nastoupil bez Škabrouda a Dráždila, Český Brod postrádal Sachla a Vokáče. Jako u většiny utkání, i tady úvodní debly body dělily. Pecina s O.Vítem podlehli M.Kaděrovi s Vedralem, srovnání skóre poté zařídili bratři Tirpákové proti T.Cibulkovi s Cmíralem. Ve stejném duchu se nesly i trojice. Brehm, Jos.Tirpák, O.Vít prohráli s M.Kaděrou, Janíkem a Vedralem. Domácí zvládli třetí set další trojice, ve které Ja.Tirpák, P.Vít, Voldřich a alternující Pecina porazili Petřinu, T.Cibulku a Sýkoru. Těsný souboj nepárových deblistů pro sebe urvali domácí P.Vít s Voldřichem proti Janíkovi se Sýkorou. Domácím vyšel i zápas jednotlivců, kde P.Vít zdolal Vedrala. Když v odvetách trojic  Jos.Tirpákova trojice přehrála Petřinovu, bod měli jistý. Na ten druhý nečekali dlouho, ve třetím setu zkušeně rozhodla Ja.Tirpákova formace proti M.Kaděrově trojkové sestavě. Žatec využil porážky Čelákovic a drží postupovou příčku mezi elitu. Český Brod zatím stále na bod čeká.

"Vstup se nám opět moc nevydařil a utkání bylo zpočátku vyrovnané. Náš odskok v nepárové části však hosty položil a na nic už se nevzmohli," prohlásil trenér Žatce KAREL JANČÍK.

"Začátek utkání se nám podařil, soupeře jsme zaskočili. Dostali jsme se do vedení 1:0 a poté i 2:1. Zlomový moment přišel ve druhé trojici, kdy jsme vyhráli první set, ve druhém jsme vedli, ale svými chybami jsme dostali soupeře zpět do hry a trojici jsme prohráli. Poté se nám nezdařila nepárová část a soupeř si zbytek zápasu pohlídal. Velmi dobrý výkon podali Vedral a Kaděra," zhodnotil utkání trenér JAN CMÍRAL.