Muži "A" - "Žatec už má klid, Děčín svede poslední boj"

14.03.2010 15:35

TJ Slavoj Český Brod - NK Děčín: 5:3 (stav série 1:1)

I toto utkání se čekalo otevřené, vždyť i přes jasný výsledek v Děčíně se hned čtyřikrát šlo do třetího setu. V Českém Brodě to byli právě Děčínští, kteří do poloviny udávali tón utkání. Pak jim ale došel dech a na rozdíl od Žatce ještě o nejvyšší soutěž mohou v sobotu přijít. Začátek utkání vyzněl nerozhodně, protože domácí Sýkora s Kaděrou sice podlehli Janu a Jos.Tirpákovi, ale Janík se Cmíralem v pohodě přehráli D.Tirpáka s Těšínským a střídajícím Kulovaným. Pak ale hosté šli ve trojicích do dvoubodového trháku. M.Kaděra s Majerem, Šimečkem a alternujícím Janíkem rozdílem třídy nestačili na Dvořáka s Jos. a D.Tirpákovými, taktéž i Cmíral s Cibulkou a Sýkorou o jediný míč podlehli Janu Tirpákovi, Bradáčovi, Krestovi a střídajícímu Kulovanému. Tento první třísetový zápas odstartoval další, všechny zápasy do konce už rozhodoval až zkrácený set. Domácím teklo do bot a museli zabrat. Jako první se toho ujal Sýkora, který v zápase jednotlivců udolal Jos.Tirpáka. Další bod do domácí pokladnice obstarala ve trojicích Kaděrova sestava, která zdolala formaci Jana Tirpáka. Bylo srovnáno a další úder přišel od Cmírala se Sýkorou a Cibulkou, kteří porazili Dvořáka s Jos. a D.Tirpákovými. Hosté už vývoj utkání nezvrátili, Kaděra se Sýkorou a střídajícím Cibulkou přehráli D.Tirpáka s Těšínským a střídajícím Kulovaným a domácí měli vážný důvod k radosti. Domácí nastoupili v sestavě Cmíral, Sýkora, Janík, M.Kaděra, Vokáč, Cibulka, Majer, Šimeček, hosté v sestavě Dvořák, Kulovaný, Jos.Tirpák, Jan Tirpák, D.Tirpák, Kresta, Těšínský, Bradáč.

"Věděli jsme, že štěstí, které měli Děčínští v minulém kole, kdy jsme prohráli několikrát 9:10 ve třetím setu, se nebude opakovat. Začátek utkání se pro nás nevyvíjel moc dobře. V singlu však výborně zahrál Honza Sýkora a oproti tomu Josef Tirpák udělal několik chyb, které ho stály vítězství. Tím jsme dostali potřebný impulz a v následujících trojicích jsme zabojovali a dokázali vyhrát. Nejlepším naším hráčem byl právě Sýkora. Velký dík také patří fanouškům, kterých se sešlo přibližně kolem sedmdesáti. Šance v příštím zápase vidím stále otevřené pro obě strany," řekl českobrodský kapitán JAN CMÍRAL.

"Bohužel jsme mohli již v Českém Brodu ukončit baráž ve svůj prospěch a mít záchranu v kapse. Obzvlášť, když jsme vedli již 3:1 na zápasy a ani prohraný singl před odvetnými trojicemi nebyl rozhodujícím faktorem. O vítězství jsme se připravili hlavně vlastními chybami v koncovce, když opět došlo k vyrovnaným zápasům na tři sety. Výsledek tak zůstává otevřený do rozhodující utkání v Děčíně," potvrdil i děčínský DAVID TIRPÁK nejistý osud rozhodujícího duelu.

Zpět