Muži "A" - "Český Brod si v Plzni vylepšil pozici před play off"

18.03.2010 21:57

Český Brod si v Plzni vylepšil pozici před play off Tisk
Napsal Ladislav Barák, Antonín Stehlík  |  Středa, 02.09.2009

2009_13liga_01Po prázdninové pauze se opět přihlásila o slovo liga. V té první se hrály jen dva zápasy, přesto se zrodil jeden nečekaný výsledek. Pražská Solidarita prohrála v Bělé. S velkou pravděpodobností tak půjde do play off ze čtvrtého místa a narazí na horkého favorita ze Vsetína. Zatímco v západní skupině druhé ligy je o všem podstatném rozhodnuto a hraje se už jen o prestiž, na východě zuří boj o druhé postupové místo do play off. Významný krok udělala vítězstvím v Prostějově modřická rezerva. Ta má před závěrečným kolem vše ve svých rukou. Na její zaváhání budou čekat Prostějov a Plazy. Ortel si naopak na opačném konci tabulky definitivně stvrdila Bajda Kroměříž. Doma podlehla Žďáru nad Sázavou a čeká ji nepříjemné play out. V dorostenecké lize vítězili favorité a vše směřuje k očekávanému finále mezi Kotlářkou Praha a Prostějovem.

 

dsgdgsdggasgassssssa g ger ergr hrzr z tzzrtz rtztz rtz rt zrt zrtzrtzt

I. liga (13. kolo)

StaFinRent Plzeň-Bílá Hora - TJ Slavoj Český Brod 1:6

Doby, kdy se z města piva vozily body jen obtížně, už odvál čas. Domácím patří nelichotivá poslední příčka a v prvním zápase podzimní části navíc nastoupili v neúplné sestavě, takže si letos poprvé zahráli fluktuanti Nový a Kotraba. O favoritu celého utkání nebylo pochyb a papírové prognózy se také hned od úvodního hvizdu rozhodčích naplňovaly. Utkání začalo i probíhalo v prázdninovém tempu. V první dvojici se výborným výkonem blýskli hostující Vokáč se Sýkorou a Český Brod se ujal vedení. Daleko ke srovnání neměli Bořánek se Soukupem, ale zkušenější Janík s Kaděrou koncovku třetího setu zvládli nakonec lépe. V sestavách trojic udělali Českobrodští oproti 2009_13liga_02předcházejícím utkáním několik změn. A vyplatilo se. Problémy měli pouze v úvodní trojici, kde plzeňská formace Štolka, Bořánek a Nový promarnila ve třetím dějství vedení 8:6 a podlehla 9:10 Kaděrovi se Sýkorou a Cibulkou. Tímhle bodem hosté utlumili odpor Západočechů na minimum. Následující dva duely totiž hladce ovládli a nad hřištěm na Bílé Hoře se začal vznášet nepopulární "kanár". Toho musel zaplašit v singlu Soukup, který potřeboval k vítězství nad Janíkem tři sety. Další komplikaci už ale Český Brod nepřipustil a trojice Vokáč, Cmíral a Chuchla, který vystřídal Janíka, uzavřela účet zápasu.

Českobrodští využili zaváhání pražské Solidarity a po výhře v západočeské metropoli se posunuli na třetí pozici v tabulce se stejným bodovým ziskem jako druhé Janovice. Ty hostí v posledním kole vedoucí Vsetín, zatímco Východočeši přivítají předposlední Přerov. "Pro nás bylo utkání v Plzni důležité z hlediska výchozí pozice  před play off. Byli jsme si vědomi, že v nadcházejících dvou kolech musíme zvítězit, abychom mohli pomýšlet na lepší než čtvrté místo. Avšak ani dvě výhry nám to nemusely zaručit. Prohra Solidarity nám ale velice pomohla, protože nyní máme vše ve svých rukou. Výhra nad Přerovem by nám dala jistotu druhého nebo třetího místa, bude záležet ještě na výsledku zápasu v Janovicích," konstatoval vedoucí hostujícího týmu Jan Cmíral. Kouče Plzeňanů Vlastimila Stehlíka mohla potěšit snad jen zažehnaná hrozba potupného kanára v domácím prostředí. "Přestože soupeř nepodal nejlepší výkon, bylo znát, že je rozehranější, méně chybuje a věří si. Na naší hře byla naopak znát dlouhá přestávka a samozřejmě neúčast dvou hráčů základní sestavy," pokoušel se omluvit porážku Stehlík. "Bereme toto utkání jako přípravu na play out, kde bychom chtěli stejně jako loni zvítězit," dodal.

Ostatní výsledky: SK Bělá - TJ Solidarita Praha 6:4. Předehráno: NK Climax Vsetín "A" - TJ Jiskra Aš 6:1, TJ Spartak MSEM Přerov - NK Janovice 0:6.

Zpět