MČR 2011

05.10.2011 21:16

19. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽEN V NOHEJBALE, PAVLOVSKO 18.9.2011

Hostitelem a zároveň pořadatelem mistrovství žen v nohejbale se ujalo Pavlovsko,malá vesnička nedaleko u  Rokycan a Plzně . Byla to velice příjemná změna vzhledem k tomu, že pro mnohé z nás to bylo zatím cizí prostředí. Holky z Pavlovska hrají Pohár žen – soutěž, která je náhražkou 2.ligy.

Příjezd byl ubrečený, mnohé z nás nasazovaly soupravy a nepromokavé bundy. Z malého krápání se stal nepříjemný liják, který ohrožoval hru na hřišti a také předznamenával záměnu přírody za lesklé parkety a nepříjemná světla. Naštěstí se počasí umoudřilo a po menší pauze se začalo. Mile nás přivítali(růže) a zároveň rychle informovali(pobyt+ program na večer) co a jak a sobotní trojice mohly začít. Hrálo se ve třech skupinách a dále hra postupovala pavoukovým systémem. Český Brod nasadil dvě trojice vždy po čtyřech hráčkách, což je výhodné z hlediska herní kvality. Český Brod „A“  ve složení Chuchlová, Fischerová, Moglichová , Svobodová  a Český Brod „B“ Blažková, Cibulková, Tymichová, Vokáčová. Áčko bylo nasazené do skupiny se čtyřmi týmy Břve „B“, Vršovice „B“ a Pavlovsko, béčko mělo pětičlennou skupinu s tím, že hrály proti Útěchov „A“, Břve „A“ a Solidaritě. Postup ze skupin mimo pár malých zkratů, bych si troufla říct poměrně hladký.  Oba České Brody šly z prvního místa. Protihráč v K.O. systému byl  Útěchov „A“ ovšem naše áčko malinko potrápil, takže se hrály tři sety a za infarktového stavu 9:9 jsme naštěstí dokázaly, že kraťas a kraťasy nám sedí .:) Béčko porazilo Břve „B“ a šlo se do čtvrtfinále..Český Brod „B“  x Nymburk - vítěz Český Brod“B“ , Český Brod „A“ x Vršovice „A“ - vítěz Vršovice „A“ .. Český Brod „A“ hrálo s Nymburkem o třetí místo, což jsme vyhrály.  A finálový zápas jsme bohužel odevzdaly Vršovicím „A“. Celkové pořadí:

  1. Vršovice „A“
  2. Český Brod „B“¨
  3. Český Brod „A“
  4. Nymburk

Počasí nám opravdu nebylo nakloněno. Příchod na hřiště byl doprovázen zimou s tmavými mraky a občasným deštíkem.  Nedělní den byl v systému na chlup stejný, takže organizačních věcí bylo o to méně. Mohlo se tedy začít hrát relativně brzy. Český Brod nasadil po třech dvojících ve složení „A“ Blažková, Cibulková, Chuchlová, „B“ Vokáčová, Fischerová, Moglichová, „C“  Svobodová, Tymichová.  Ale! Nestihly jsme dohrát ani skupiny a kvůli dešti jsme byly nuceny zastavit veškerá utkání a jít se schovat. Po půlhodinovém  rozjímání a přemlouvání deště aby šel pryč jsme se narvaly do aut a jelo se kdovíkam. Bylo to velmi chaotické a studené.:( Byly zařízeny dvě haly s tím, že každá byla v jiné vesničce, vzdáleny od sebe byly cca 10km. Haly měly nové podlahy a byly celkem prostorné. Do K.O. systému na Český Brod  „A“ nastoupily Vršovice „B“, které s přehledem holky smázly a na Český Brod„B“ šly Vršovice „A“, což byl o něco vyrovnanější souboj a nádherná hra zaslouženě skončila vítězstvím Českého Brodu „B“. Český Brod „C“ se bohužel ze skupiny nedostalo, ve skupině byly tři týmy se stejným skóre (Útěchov“A“, Vršovice“B“ a „C“),což znamenalo počítání setů a o jeden jediný nám postup utekl. Ovšem čtvrtfinále se nám pěkně zamíchalo. Karlovy Vary x Nymburk - Nymburk, Český Brod „A“ x Český Brod „B“ -vítěz Český Brod „A“. Finále a třetí místo vyhrály oba České Brody a myslím, že všechny týmy mohou být pyšní na hezkou hru a na své výkony. Dále je třeba podotknout, že Lenka Cibulková byla zvolena nejlepší hráčkou, což bylo velice zasloužené, šikulka naše. Celkové pořadí:

  1. Český Brod“A“
  2. Nymburk
  3. Český Brod“B“
  4. Karlovy Vary

 A také moc děkujeme Fandovi, který tam s námi občas i dost trpěl, ale zároveň doufáme, že jsme mu udělaly i radost a kde že má být  další mistrovství ? J

Mínusy - Divný povrch(štěrkopísek modrošedé barvy), hřiště mírně z kopce, předem nedohodnutý prostor pro hraní(tráva)

Klady  +     Milí lidé, hezky připravená akce na večer

Napsala Veronika Tymichová

Zpět