Lenka Majerová - "Nohejbalovou královnu čekají mateřské povinnosti "

14.03.2010 15:17

Nohejbalovou královnu čekají mateřské povinnosti Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Sobota, 20.02.2010

2010_lm_01(Český Brod) Asi nejméně diskutovanou kategorií ankety Nohejbalista roku 2009 byla její ženská část. Na trůn usedla Lenka Majerová a nenašlo se mnoho lidí, kteří by se její triumf snažili zpochybnit. Za vše hovoří loňský titul v družstvech a trojicích nebo druhé místo na MČR singlistek. Není tedy žádným překvapením, že se úřadující královna ocitla pod drobnohledem Nohec magazínu.

Lenko, loňský rok byl pro Český Brod v kategorii žen velmi úspěšný. Získaly jste ligový titul, prvenství na MČR trojic a nakonec i vítězství v anketě Nohejbalistka roku 2009. Na všech těchto úspěších jste měla lví podíl. Kterého z nich si nejvíce ceníte a proč?

Ano, byla to úspěšná sezona. Ale upřímně, co se týče úspěchů našeho týmu, není to nic mimořádného. Nahlédnutím do statistik rychle zjistíte, že je každoroční záležitostí ne-li povinností Českého Brodu, obsadit nějaká ta první a druhá místa. Jinak osobně si určitě nejvíc vážím vítězství v trojicích, především po tak těžké cestě turnajem. Pak asi druhého místa v singlu.

Děláte pro svou výkonnost něco speciálního navíc?

Nic zvláštního, jen mám prostě možnost trénovat s nejlepšími hráčkami republiky. Jediné, co dělám oproti minulým letům navíc, je to, že si sháním hlídání.

Vaše prvenství v anketě nohejbalistka roku bylo naprosto nezpochybnitelné. Kdybyste měla hlasovat, kdo by byl váš favorit na vítězství?

Zajímalo by mě, kolikrát by vyhrála Danka Perunská, kdyby se mohla ankety účastnit. Její nespočetná vítězství a respekt ostatních jí nelze upřít. Takže určitě ji. Pak rozhodně Lucku Fischerovou, Janu Möglichovou nebo Káču Červenkovou od nás, Inku Vrtiškovou či Lenku Kobylkovou-Plachou.

2010_lm_02Zdá se, že po dvou letech jste se svým družstvem opět na špici a hodláte tam dlouho vydržet. Jak se vám daří jako týmu tak dlouhý čas impozantní výkonnost navzdory zraněním, mateřstvím a ostatním ženským záležitostem?

Naše síla je především ve vyrovnanosti výkonů celého týmu. Družstvo netáhnou jen dvě nebo tři hráčky a na tom se dá stavět. Myslím, že i dlouhodobé zkušenosti a sehranost dělají své. Ale až teď s dětmi se teprve ukáže, jak dlouho se dokážeme udržet.

Dostala jste někdy nabídku od nějakého týmu k přestupu?

Už hrozně dávno, ale asi to nebylo moc žhavé. Každopádně by mě z Brodu nikdo nedostal. Hraji nohejbal pro zábavu a abych se viděla s přáteli. Navíc nemíním obětovat nohejbalu víc času než teď a bez dalšího cestování by se to asi neobešlo. Možná bych uvažovala jinak, kdyby přišla nabídka z vyšší soutěže, ale ta bohužel neexistuje. Zajímavou výzvou by ještě mohla být možnost vytáhnout nějaké družstvo nahoru, aby byla liga vyrovnanější, ale přestup v rámci prvních třech družstev nevidím jako smysluplný.

Ukazuje se mezi českobrodskou mládeží nějaký nový talent pro posílení vašeho ženského týmu?

Hráčky z našeho béčka sice jako fluktuantky nejednou dokázaly, že by v první lize obstály minimálně v třetí dvojce, bohužel nikomu se nechce sedět jen na lavičce. Áčko se totiž zatím stíhá po porodech vracet celkem rychle na hřiště. Většina z nás nastoupila hned po šestinedělí.

Která je vaše nejoblíbenější spoluhráčka?

V Brodě mi je celkem jedno, s kým hraji. i když, abych byla upřímná, s Káčou Červenkovou je to odjakživa opravdu zábava a skvělé, jak se dokážeme předvídat a naladit. Poslední rok se mi hrálo výborně také s Janou Blažkovou, která šla hodně nahoru. Umí se správně vyburcovat a to je pro mě důležité.

Proti které ze soupeřek v lize se vám hraje nejhůř?

Teď to prozradím a už se mě žádná nebude bát. Ale konkrétně třeba ve dvojkách asi proti Dance Perunské. Co jí dovolí kyčle je až žalovatelné! (úsměv)

2010_lm_03Měla jste úspěšnou sezonu, přesto. Našla by se událost na kterou nebudete vzpomínat ráda?

Zklamáním pro mě byl systém nasazování na MČR v Útěchově, kde se sice nasazovalo podle nějakého klíče z výsledků ligy, ale neodpovídalo to výkonnosti. Chyběl racionální pohled někoho, kdo zná hráčky. Pak na tom jsou bita družstva, která mají více kvalitních sestav. Nebyly jsme jediné nespokojené. Týkalo se to nás a třeba i Vršovic. Jak v trojicích, tak ve dvojicích byla vždy jedna skupina o mnoho lehčí a pak se snadno stane, že finalisté ze soboty se potkají v play off v osmifinále a jeden z nich se nedostane dál.

Jaký je váš názor na neúčast našich žen a juniorů na Mistrovství Evropy v Rumunsku?

Je mi částečně líto, že se nejelo. Každé mezinárodní porovnání sil je pro nás přínosem. Myslím, že bychom i bez tréninku jednodopadového nohejbalu rozhodně neudělaly ostudu. Ale plně respektuji stanovisko svazu vůči pořadatelům.

Je podle vás možné aby ženy hrály na jeden dopad?

Zprávy z Rumunska naznačují, že to nebyl žádný zázrak. Nemyslím si, že zrychlit hru znamená bezpodmínečně ji zatraktivnit. Vytrácí se technika a to mě pak nebaví.

Nezdá se vám nekorektní, že hrajete na stejně vysokou síť jako muži, kteří měří většinou o 15 až 20 cm víc?

Ani ne, nepoměřuji to, mně tato výška vyhovuje. Stejně jako většina holek jsem ráda, když si s chlapy můžu zahrát. Sice by nám nižší síť asi umožnila víc "parádiček", ale to už bychom si opravdu na žádném chlapském turnaji nezahrály. Nebo myslíte naopak, zvýšit ji chlapům? Nedělala bych z nohejbalu sport pro vysoké.

Jak jste si vůbec užívala slavnostní vyhlášení ankety?

Překvapilo mě, jak málo lidí bylo na plese a to pak zábava vždycky trochu vázne. Jinak veřejná vystoupení nejsou úplně moje parketa. Až půjdu na podium aspoň popáté, určitě to bude lehčí.

2010_lm_04A teď indiskrétní otázka. Co jste si povídali s Jakubem Mrákavou při vašem "mistrovském" sólu na parketu?

Co jsme si šeptali do ouška? Že pokud nezačneme tančit my, tak to snad nikdo neroztančí.

Je něco ve vašem osobním životě co ještě nikdo neví a co byste mohla zrovna teď na sebe prozradit?

Po veřejném požádání o ruku na vánočním turnaji v Brodě, na kterém jsem kvůli těhotenství nehrála, asi už není co prozrazovat. Čekáme další mimčo, tak jsem si to tentokrát musela užívat jen z ochozu.

Má Český Brod pro příští sezónu nějaké překvapení pro soupeřky kromě návratu Lucie Vokáčové?¨

Počítám minimálně ještě s návratem Martiny Chuchlové, která je nyní také těhotná, a na závěr sezony možná i s mým. A kdo ví...

Zpět