Karlovarští znovu nezvládli koncovku

12.04.2011 18:11

Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 11.04.2011

(Benešov, Karlovy Vary) Mistr Witte Automotive extraligy mužů ze Šacungu si zatím na los prvních kol nemůže stěžovat. I ve druhém kole ho čekal nováček soutěže, tentokrát z Českého Brodu. Vyrovnanější souboj sliboval start pražských Čakovic v Karlových Varech. Ty se stávají remízovými specialisty, protože již podruhé za sebou dokázaly promrhat dvoubodový náskok v závěru.

SK Šacung VHS Benešov 1947 - TJ Slavoj Český Brod: 6:2

Šacungu na svého krajského rivala dlouhodobě umí a v benešovské hale se další derby z tohoto trendu nevymykalo. I tady oba celky postrádaly své ovečky. Šacungu absentovali Holub s Kalasem, Českému Brodu Vokáč. Nahoru šli hosté, když Makara s Řehákem nestačili na Sachla se Sýkorou. Domácí ale srovnali po výhře Doubravy se Stejskalem nad Cmíralem s Janíkem a alternujícím Petřinou. Šlo se do trojek a ty domácí umí. Ešner, Štěpař a Řehák přehráli M.Kaděru, Petřinu a Janíka, taktéž Doubrava s Makarou a Stejskalem zdolali Sachla, Cmírala a Sýkoru. Dvoubodový náskok domácích doznal korekci ve třetí dvojici, kde Ešner se Štěpařem podlehli M.Kaděrovi s Vedralem. Klid ale do domácích řad vneslo vítězství Stejskala v zápase jednotlivců nad Vedralem. Pak znovu uděřily trojkové sestavy Doubravy a Ešnera a utkání skončilo.

"Utkání bylo z naší strany takové unavené. Hráči se zřejmě nedokázali dostatečně na nováčka soutěže namotivovat. Sety zápasů ale byly vyrovnané, tahalo se to. Hráči soupeře předvedli přesný opak, snažili se, bojovali. Proto s naší hrou jsem byl spokojen tak na třicet procent, naopak výsledek je dobrý. Z hráčů jsem byl nejvíce spokojen s výkony mladého Štěpaře, který se pomalu zabydluje v extralize. Také Stejskal znovu odehrál velmi dobře singl," zhodnotil utkání trenér Šacungu JAN BUDDEUS. 

"S výkonem být spokojeni rozhodně nemůžeme, chtěli jsme soupeře více potrápit. Z osmi odehraných zápasů jsme vyhráli pouze jedinou trojici. V sobotním utkání žádnou. Naopak vládne spokojenost s výkonem Vedrala a Kaděry, kteří zatím vyhráli obě vložené dvojice," našel pozitiva českobrodský hrající trenér JAN CMÍRAL.

SK Liapor Witte Karlovy Vary - TJ Avia Čakovice: 5:5

Zase plichta. Domácí už si asi zoufají, proč nedokáží utkání, kde stojí na výhru, dotáhnout k plnému bodovému zisku. Stejně jako ve všech třech dalších utkáních kola, i zde to po deblech bylo 1:1. Vanke s Chytrou porazili Cibulku s Pachmanem a střídajícím Hofmanem, pak ale J.Medek s Bíbrem a naskočivším Bláhou podlehli ve třetím setu Ungermannovi s Mrákavou. I trojice dopadly smírně. Vanke, Bíbr, Chytra a střídající M.Medek podlehli Cibulkovi s Mrákavou a J.Suchým, poté J.Medek s Dvořákem a Kokšteinem přehráli Kurku s Macurkem, Pachmanem a aletrnujcíím Ungermannem. Poslední možný míč potěšil třetí debl v podání Dvořáka s Kokšteinem, kteří vyhráli nad Macurkem s J.Suchým. Další třísetový zápas tentokráte dopadl pro hosty, když Chytra podlehl Mrákavovi. Domcí se ale přece jen dostali do trháku po trojkách. V jejich odvetách nejprve Vankeho sestava zničila Macurkovu formaci a poté další pohodovou výhru přidala i J.Medkova trojka proti Cibulkově. Jenže ani dvě hladké porážky hosty do kolen nesrazily a ti ještě utkání dokázali zremizovat. Vanke s Chytrou a střídajícím M.Medkem na Ungermanna s Mrákavou neměli, to J.Medek s Bíbrem a alternujícím Bláhou na Cibulku s Pachmanem sice ano, ale koncovky obou setů vyzněly pro hosty.

"V prvním letošním domácím představení jsme chtěli naplno bodovat, ke konci zápasu tomu vše i nasvědčovalo, bohužel jsme opět dobře rozehrané utkání nedotáhli do vítězného konce. Čakovice nás v obou závěrečných dvojicích přehrály a obraly o cenný bod. Remíza je vzhledem k celkovému průběhu, kdy se průběžné vedení přelévalo na obě strany, nakonec asi spravedlivá, ale jsme samozřejmě zklamaní. Doma musíme s takovými soupeři vyhrávat. Chyběla mi tam větší zarputilost a odvaha soupeře dorazit," zlobil se karlovarský vedoucí FRANTIŠEK VESELÝ.

"Z téměř ztraceného zápasu jsme vytěžili bod a ještě ze soupeřova hřiště. Zatím se nám optimálně nedaří trojice, ale v tomto utkání to vynahradily výborné dvojky. Je začátek sezóny, proto věřím, že se budeme zlepšovat. Bylo též pozitivní, že se tým neopíral pouze o jednu individualitu, ale body získala většina hráčů," byl pochopitelně spokojenější trenér Čakovic JIŘÍ SUCHÝ.

Zpět