Josef Lošťák - Hodnocení 2008

18.03.2010 08:19

 

Hodnocení 2008

Rok 2008 byl pro ženskou reprezentaci velice úspěšný

Narození: Majerová, Fischerová, Červenková

Kojení: Řezáčová, Möglichová

Těhotenství: Vejdovská

 

Což pro ženskou repre z 10-ti žen základního kádru je slušné procento. Bohužel jediný problém byl v tom, že to bylo všechno v první polovině roku, což nám narušilo přípravu na MS.

 

Zdravotní problémy byly pouze u Lucie Vokáčové, ale to vážné a dlouhodobé.Takže v první polovině roku jsme se soustředili s asistentem Kopeckým na pozorování zbylých reprezentantek při ligových zápasech.

 

První akcí pro repre byl začátkem července Euro Summer Cup trojic. Turnaj nebyl obsazen početně, ale za to vysoce kvalitně. Trojice Vrtišková, Hanáková,Vejdovská vyhrála bez ztráty setu celý turnaj. Hanáková odehrála turnaj se slušnou nahrávkou a dobrým polem. Obě smečařky se vzájemně doplňovaly, v útoku, Vrtišková svojí razancí a Vejdovká svojí technikou. Další bylo Brno

s Perunskou a Kobylkovou, třetí pak Český Brod ve složení Majerová,Chuchlová a Möglichová.

 

Další repre akcí bylo Maďarsko ( Nagykanicza ). V singlu se ukázala jako nejlepší Maďarska Lepseny a jasně se stala největší favoritkou na MS. Dvojice a trojice byly v naší režii, protože se nezúčastnila Peruňská za Slovensko.Maďarsko a Rumunsko se ukázalo v nejlepších sestavách, které později

nastoupily na MS.

 

V srpnu vznikl další problém v repre, a to těhotenství Kateřiny Vejdovské. S Vejdovskou jsme počítali do dvojic a věříme, že by dvojici pomohla.Všechna soustředění od srpna jsme zaměřili na dvojky a trojky. Od MR singlu jsme zužili výběr na dvě ( Vokáčová, Kulhánková ) s větší preferencí Vokáčové.

Po soustředění v Libni zúžena nominace trojic ( Hanáková, Chuchlová,Vokáčová, Majerová, Kobylková, Möglichová, Řezáčová, Vrtišková ). Dvojice se stále hledá. Po soustředění v Nymburce 18.-19.10., další zúžení trojic (Řezáčová ) a stále prověřování dvojice ( Majerová, Vrtišková, Kobylková,Kulhánková, Möglichová ).

 

Soustředění Brandýs nad Labem 1.-2.11. závěrečná nominace dvojic (Majerová, Kobylková, Vrtišková ), trojice ( Vrtišková, Majerová, Vokáčová,Möglichová, nerozhodnuto mezi Chuchlovou a Hanákovou ). Rozhodnutí ponecháno na poslední den před MS Přerov.

 

Díky VVČNS umožněny tréninky singlu v hale Č.Brodu. Definitivně potvrzena Vokáčová.

 

MS Přerov rozhodnuta druhá nominace nahrávačky ( Chuchlová ), jediný důvod byla sehranost trojice.

 

Singl: Po zdravotních problémech trvajících skoro rok byla znát nerozehranost, nejistota a obava z vrácení zdravotních potíží. Přesto Lucie byla jasně nejlepší singlistkou u nás a zaslouženě se na MS nominovala.Počítali jsme se třetím místem,protože Maďarka jasně letos v singlu dominovala a Rumunka ještě s Luckou neprohrála. Takže druhé místo na MS byl velký úspěch.

 

Dvojice: Dlouhodobý problém ženského nohejbalu, momentálně na Peruňskou nemáme , což nám dokázalo i MR dvojic v Nymburce. Navíc problémy se sestavou dvojic ( Vejdovská, s Vokáčovou by se také dalo počítat, ale byla by to její už třetí disciplína na MS ). Dvojice na MS nepřekvapila, ale taky nezklamala, za celý turnaj odehrála jediný špatný set, a to ve finále, ve druhémm

nakonec rozhodly dvě chyby v závěru setu.

 

Trojice: Odvedla maximum, byla ideálně složena. Vrtišková potvrdila pověst nejlepší blokařky a ranařky. Majerová ukázala dobré pole a pestrou hru v útoku.Vokáčová se ukázala jako špičková polařka a zkušená nahrávačka. Při celkovém hodnocení roku 2008 musím konstatovat, že rok byl úspěšný od veleúspěšného nás dělilo jedno zlato ze dvojic.

 

Závěrem chci poděkovat všem reprezentantkám za dobrou práci během celého roku a to: Kobylkové Lencem, Majerové Lence + Andrejce, Chuchlové Martině, Möglichové Janě + Adélce, Vokáčové Lucce, Hanákové Blance, Vrtiškové Ince, Lošťákové Ireně, Stejskalové Pavlíně, Řezáčové Olině, Kulhánkové Věrce,Váňové Hance a Tymichové Veronice a samozřejmě dík patří i našim chůvám

(paní Majerové, Möglichové a Hubálovské ) Ještě chci poděkovat Kamilovi Kleníkovi za práci pro národní tým a Vlastíkovi Pabiánovi, že se o nás staral z pozice sekretáře.

 

Díky Pepa Lošťák

Zpět