2. kolo Osnice : TJ Slavoj Český Brod "B"

26.04.2011 21:29

Druhý zápas letošní sezony jsme měli sehrát na domácím hřišti. Na základě žádosti družstva Osnice jsem svolili s výměnu místa zápasu.

Na tento zápas jsme byli skoro v plné sestavě. Z nových posil byl již k dispozici Roman Chuchla, ale z pracovních důvodů nebyl zase Milam Majer. Dále  s námi jel i Radek Hahn.
Z předchozí sezony jsme již soupeře znali a po naší zimní přípravě  pod vedení Jana Sýkory jsme chtěli vyhrát tento zápas a mít do další sezony psychickou výhodu.
Z důvodu absence Milana Majera došlo ke změnám v první a ve vložené dvojici. Dále došlo k výměně pořadí dvojic.

Do první dvojici nastoupila dvojice Doubrava, Possnicker, která svým výkonem v posledním zápase slibovala první bod v zápase.
První set po vyrovnané hře vyhrála 9:10. Bohužel ve druhém setu po 3 nevynucených chybách Possnickera a nepříznivém výsledku 3:8 došlo ke střídání za Symerského. Po té se hra zlepšila, ale set jsem přesto prohráli 8:10.
Ve třetí setu jsem vedli 7:9, ale bohužel po nedůrazných útocích Symerského jsme prohráli 10:9 a zápas 0:1

Do druhého zápasu jsme nastoupili ve složení ( Vokáč, Mysliveček). První set jsem vyhráli 9:10 a předváděná hra nám naznačovala, že bychom mohli zápas srovnat na 1:1. Bohužel vlastními chybami jsem druhý a třetí set prohráli shodně 10:8. Zápas 2:0

První trojice hrála zase ve změněné sestavě (Líbal střídán Horáčkem, Mysliveček, Chuchla). V této sestavě doposud nehrála a na hře to bylo vidět. Nevynucenými chybami Líbala došlo ke střídání, ale zase to na výsledek nemělo žádný vlil a zápas jsem celkem jasně prohráli 2:0 a celý zápas jsme prohrávali již 3:0 . Po tomto zápase to s námi nevypadalo to dobře. Předzápasová úvaha o zisku 2 bodů se rozplívala.

Druhá trojice hrála také v úplně jiné sestavě ( Doubrava, Symerský, Hahn strřídán Vokáčem). V této trojici muselo také dojít hned v prvním setu ke střídání Hahna za Vokáče. Toto Střídání bylo v této, ale i v minulé sezoně první, které mělo vliv na výsledek. Hra bez chyb nás přivedla relativně přesvědčivému vítězství 0:2 a zápas 3:1.

Dalším zápasem byl zápas vložených dvojic. Naše dvojice( Horáček, Chuchla) předvedla profesorskou hru, která dodala hráčům seběvědomí a zápas vyhrála 0:2  celý zápas jsem začali korigovat na 3:2.

Zápas singlu ( Vokáč) nezačal dobře. V prvním setu Honza prohrával 9:1 a přesto dokázal jej vyhrát 9:10 a celý zápas 0:2 na sety  a celý zápas jsme srovnali na 3:3. na této hře se projevili výhody domácího prostředí. Velmi tvrdý povrch s tvrdým míčem byl ze začátku setu velkým problémem i pro Honzu

Před otočenými zápasy trojic a dvojic začal zápas nerozhodně.
Zápas trojic  ( Vokáč, Symerský, Doubrava) jsme nezačali velmi dobře a první set jsme velmi jasně prohráli 10:4. Předváděná hra plná našich nevynucených chyb  byla asi to nejhorší v tomto zápasu. Druhý set  byl úplně jiný. Po zlepšené hře a trocha štěstí ( druhý set  9:10) jsme srovnali na 1:1. Bohužel třetí set byl ve stejném duchu jako první a 4 chybnými útoky Doubravy jsem zcela jasně prohráli 10:6, zápas 2:1 a celý zápas 4:3.
V tuto dobu jsme věděli, že jen 3 vítězství v řadě nás přivedou k výhře a k první výhře za naše působení v KS. Tyto úvahy byly spíše útupické, ale ve sportu je možné vše. takže jsem si řekli, že se o to musíme pokusit.

Druhá trojice (Mysliveček, Chuchla, Horáček střídán Possnickerem). Nezačala dobře a první set prohrála velmi jednoduše 6:10. Ve druhém setu jsme vystřídali Horáčka za Possnickera a došlo k otočení druhého setu a šťastně jsme vyhráli 9:10 a zápas srovnali na 1:1. Třetí set jsme po dobré hře v poli a útoku Romana Choury jsme vyhráli 9:10 a zápas jsme srovnali na 4:4.

Zápas dvojic ( Vokáč, Mysliveček střídán Líbalem) jsem začali tragicky, po nevynucených chybách Myslivečka jsme relativně rychle prohrávali 5:1.Po té jsme vystřídali, ale bohužel první set jsem prohráli. Do druhého setu nastoupil zase Mysliveček a druhý set jsem vyhráli 9:10. Třetí set byl boj o každý míč se šťastným koncem pro nás 9:10 zápas 1:2 a celý zápas 4:5.

Poslední zápas dvojic  ( Doubrava, Possnicker) byl rozhodující. Výhra znamenala první dva body, prohra znamenala remízu.
Zápas jsme začali velmi dobře. Po bezchybném útoku Possnickera a později i Doubravy jsme "navlékali bod za bodem" Vyúžítí domácích zbraní ( tvrdý povrch, tvrdý míč) se podávajícímu Possnickerovi dařilo domácím znemožnit přípravu útoku na síti. Dále se nám podařilo bodovat z poddání a set jsme vyhráli 7:10.
V druhém setu jsme chtěli naši hru zachovat a to se nám také podařilo. Po pestrém útoku a hře v poli jsme vyhráli druhý set  5:10, zápas 0:2 a celý zápas 4:6

První vítězství bylo na světě.V 9:30 jsme si mysleli, že na oběd jsme doma s porážkou 6:2.Naštěstí kapitán "Voky" zavalel ve trojici k obratu, který jsem úspěšně dotáhli do konce.
Tento zápas byl od ostaních odlišný ve dvou bodech:
1. Vyhráli jsme vloženou dvojici.( Chuchla, Horáček)
2. Dvě střídání ( Vokáč za Hahna a Possnicker za Horáčka) obrátili nepříznivý výsledek a dokázali zápasy trojic vyhrát.

Třetí zápas hrajeme zase na hřišti soupeře a tentokrát s družstvem Neratovic.
Poslední a důležitá informace je, že nás posílí Jan Vokáč ml.