I. liga: Vysočinou se prohnal českobrodský expres

25.04.2012 09:52
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 24.04.2012

2012_1liga_03_01(Žďár nad Sázavou, České Budějovice, Aš, Přerov) Jediný hostující tým zarmoutil ve třetím prvoligovém kole domácí fandy a odvezl oba body ze hřiště protivníka. Řeč je o Českém Brodu, který navíc zvládl souboj ve Žďáru v kvapíkovém tempu. V ostatních duelech uspěly domácí celky. První vítězství dobyly Přerov i České Budějovice, ve výborných výkonech pokračuje Aš.

I. liga: 3. kolo

PKS okna Žďár nad Sázavou - TJ Slavoj Český Brod  1:6

Po dvou remízách na začátku ligového ročníku se Žďár premiérové výhry nedočkal. Naopak. Utkání proti loňskému účastníkovi extraligy z Českého Brodu mu vůbec nevyšlo a na domácí půdě dostal pořádnou lekci. Po vysoké porážce zástupce Vysočiny klesl na poslední příčku tabulky. Borci ze středních Čech měli prakticky od počátku celý průběh utkání pod kontrolou a s výjimkou singlu, kde mají domácí trumf v podobě Hrona, nedovolili svým hostitelům prakticky nic. Svědčí o tom i fakt, že Žďárští získali ve dvojicích a trojicích jediný set.

Sestava domácích: Hron, Srba, Paul, Krátký, Nejedlý L., Staněk, Průcha. Sestava hostů: Janík, Kaděra, Voldřich, Červenka, Cmíral, Cibulka, Petřina.

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Musím sportovně přiznat, že až na singl to bylo celkem jednoznačné utkání, které jsme si prohráli především sami, našimi chybami. Ve většině zápasů jsme se až do závěrů setů drželi poměrně vyrovnaně, bohužel zkušenější hosté dokázali vždy koncovky urvat pro sebe. Zde byla patrná větší vyzrálost českobrodského týmu oproti naší mladé sestavě, kde pouze Staněk s Průchou patří mezi starší a zkušenější hráče."

Hrající trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „S dnešní předvedenou hrou a s výsledkem jsem spokojen. Vyhráli jsme obě hlavní dvojice, v což jsme nedoufali. Tradičně jsme se navíc opřeli o hru trojic, kde jsme využili své zkušenosti z minulé sezony. Výborný výkon předvedl Petr Voldřich, který dominoval ve vložené dvojici."

2012_1liga_03_02TJ Dynamo České Budějovice - NK Janovice  6:3

Konečně. Na jihu se dočkali prvoligových bodů. Jsou o to cennější, že si Českobudějovičtí vyšlápli na lídra průběžné tabulky z Janovic. Úvod souboje ale naznačoval jiný scénář. Hosté si pohlídali obě dvojice a byli na koni. Jenže Dynamu se vrátili do sestavy oba klíčoví blokaři Matějka s Nekolou a domácí tak mohli vytasit svou obávanou zbraň, kterou se mohli chlubit už v loňské sezoně - trojice. Vyhráli všechny čtyři, což se ukázalo jako rozhodující. Janovičtí už stihli zabodovat pouze v singlu. Defininitivní tečku za utkáním udělali Musil s mladíkem Chalupou vítězstvím nad zkušeným hostujícím tandemem  Macura, Turek.

Sestava domácích: Musil, Ryneš, Fík, Vondrášek, Chalupa, Nekola, Matějka, Brousek. Sestava hostů: Turek, Macura, Bohatý, Růžička, Nedelkov, Šizling, Vyskot, Cibulka.

Vedoucí družstva Českých Budějovic JAN VONDRÁŠEK: „Utkání s Janovicemi se nevyvíjelo od začátku dobře. Ovšem dnes jsme se naštěstí mohli opřít o trojice, které jsme vyhráli všechny, což se nám zatím nepovedlo. V duelu byla vidět bojovnost našich hráčů a také přízeň diváků, kteří nás hnali za vítězstvím. Věřím, že tímto výsledkem se zvedneme a budeme bodovat i v příštím kole proti Bělé."

Vedoucí družstva Janovic VLADIMÍR KASÍK: „Výborné utkání, ve kterém byli Jihočeši bojovnější a měli větší vůli zvítězit. Na straně domácích byli vynikající teprve sedmnáctiletý Chalupa a zkušený Musil. Z našeho týmu lze pochválit snad jen Nedelkova, který získal další bod v singlu a stává se v této disciplíně oporou. Bohužel tentokrát pod své možnosti zahrály tradiční opory. Utkání řídili rozhodčí  Peterkové, kteří pískali velmi nepřesně a byli jediným nedostatkem jinak pěkného střetnutí před asi padesátkou diváků, kteří vytvořili velmi pěknou sportovní atmosféru. S naším výkonem nemůžu být spokojen."

2012_1liga_03_03TJ Jiskra Aš - SK Bělá  6:3

Bělou potkaly problémy ještě před tím, než samotné utkání začalo. Hosté totiž měli problémy s dopravou a v jeden moment to dokonce vypadalo, že do Aše nedorazí včas. Nakonec vše zvládli a přes hektický začátek měli v první polovině klání navrch. Jiskru sice přivedli do vedení Bláha starší s Čermákem, Východočeši ale kontrovali ziskem tří bodů v řadě. Jenže houpačka pokračovala a otěže utkání přebrali znovu Ašští. Sérií čtyř vítězných zápasů srazili houževnaté hosty do kolen. Nutno podotknout, že s výjímkou třetí dvojice se všechny zápasy rozhodovaly v koncovkách třetích setů. Až v závěrečné dvojici Bělá odpadla. Zkušený domácí debl, který načal bodový účet utkání, jej také v euforii po více než čtyřech hodinách urputného boje uzavřel.

Sestava domácích: Čermák, Bláha st., Bláha ml., Myška, Hlaváček, Vasilečko, Rada, Kříž R.. Sestava hostů: Kapitola J., Rožek D., Červinka, Golda, Rabas, Remeš, Horáček, Němec.

Vedoucí družstva Aše LUBOMÍR CHYNORANSKÝ: „Byla to obrovská bitva o body s výbornými výkony jednotlivců i celých sestav.  Musím vyzdvihnout Martina Čermáka. Potvrdilo se totiž totiž pravidlo, že pokud Martin získá čtyři body, tak Aš neprohrává. Hodně pomohl v singlu a i v dalších zápasech „neskutečně koulel" a nejvíce se zasloužil o naše vybojované vítězství. Bez podpory spoluhráčů by to však nešlo. I ti hráli vynikající partie, strhli diváky k trvalému povzbuzování, a tak si po zápase všichni zaskotačili při vítězných mexických vlnách. Znovu jsme otočili nepříznivý vývoj utkání, což ukazuje velkou vnitřní sílu družstva, které ani za nepříznivého stavu neskládá zbraně a bojuje dál."

Hrající trenér Bělé ALEŠ RABAS: „Po velikých problémech s dopravou, kdy to vypadalo, že na mistrovské utkání vůbec nedorazíme, jsme jeho první půli nakonec zvládli výborně. Obrat nastal po ztraceném singlu a další trojce. Poprvé nemohu pochválit rozhodčí. Při vyhrocených situacích rozhodovali nepřesně. Utkání jsme si ale prohráli sami."

2012_1liga_03_04TJ Spartak MSEM Přerov  - TJ Start VD Plzeň  6:1

Když domácí duo Pavelka, Zemánek na začátku podlehlo ve třetím setu hostující dvojici Miksan, Holý, asi nikdo z přítomných diváků netušil, že byl právě svědkem posledního bodového úspěchu Západočechů. Ti přitom minimálně do poloviny střetnutí nebyli horším týmem, jenže v koncovkách kralovali Přerovští. Důležitý moment přišel ve třetí dvojici, kde domácí Ondřej Miklík s Blažkem nejprve nevyužili zkaženým „kraťasem" do sítě ve druhém setu mečbol, aby následně ve třetím dějství otočili stav z nepříznivých 7:9 na 10:9. Pak se hosté definitivně zlomili.

Sestava domácích: Pavelka, Miklík T., Miklík O., Blažek, Šlézar, Zemánek, Bergmann. Sestava hostů: Miksan, Holý M., Nozar, Švácha, Bořánek, Kliment.

Hrající trenér Přerova ONDŘEJ MIKLÍK: „Utkání jsme sice dotáhli do vítězného konce, ale v naší hře máme velké rezervy. Pořád je cítit zimní nerozehranost a nejistota. Stále nás trápí velká kazivost, a to hlavně v útoku. Excelentní výkon podal v singlu Zemánek, který si poradil s velezkušeným Miksanem. S výsledkem jsme určitě spokojeni a už se těšíme na další velmi těžké utkání v Českém Brodu. Soupeři nic nedáme zadarmo a budeme se rvát o každý set."

Kapitán Plzně MARTIN ŠVÁCHA: „Duel skončil jednoznačným skóre, ale do své poloviny bylo utkání vyrovnané. S výsledkem pochopitelně spokojeni nejsme, podali jsme slabý výkon, na kterém se mimo jiné podepsala dlouhá cesta i absence Šika a Pivničky. Sice jsme vedli, ale pak nás Přerov soustředěným výkonem dostal pod tlak a my dělali spoustu zbytečných chyb. Na  straně soupeře zahráli dobře Šlézar se Zemánkem, my zahráli všichni podprůměrně, snad jen Kliment na bloku dělal občas domácím problémy."

 

Zpět