I. liga: V magnetu kola uspěl lídr

30.05.2012 09:28
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 29.05.2012

2012_1liga_08_01(Český Brod, Bělá, Janovice, Plzeň) Český Brod stále čeká v první lize na svého přemožitele a postupně si na čele buduje luxusní náskok. Zato pod ním zuří v tabulce lítý boj. Na druhou příčku se o skóre vyhoupl po jednoznačné výhře v Janovicích Žďár nad Sázavou. Naopak svou formu z úvodu jara zatím marně hledá Jiskra Aš, která je po porážce v Plzni už předposlední.

I. liga: 8. kolo

TJ Slavoj Český Brod - TJ Dynamo České Budějovice  6:4

Prohrát všechny zápasy trojic a přesto získat dva body? Českému Brodu se tahle vzácně vídaná záležitost povedla v klání s Českými Budějovicemi a jeho náskok na čele tabulky tak vzrostl už na šest bodů. Duel vedoucího týmu s  nejbližším pronásledovatelem z jihu Čech nabídl kvalitní podívanou. Domácí celek měl jasně navrch ve všech dvojicích, kde neztratil ani jediný set. Trojice zase patřily Dynamu, takže se logicky stal pomyslným jazýčkem na vahách singl. Tam na sebe narazili hráči, kteří se dobře znají už z dorostu - Janík a Musil. Domácí borec nemá letos v téhle disciplíně zrovna oslnivou bilanci. Tentokrát však svedl s favorizovaným protivníkem vyrovaný souboj a po nejtěsnější možné výhře připsal na stranu Středočechů důležitý, a jak se v konečném účtování ukázalo, rozhodující bod.

Sestava domácích: Kaděra, Cibulka, Janík, Petřina, Voldřich, Vokáč, Chuchla, Cmíral. Sestava hostů: Musil, Ryneš, Vondrášek, Fík, Karvánek, Chalupa, Nekola, Matějka.

Hrající trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Hosté dobře odehráli všechny trojice, tam jsme na ně nestačili. Ve dvojicích jsme však měli převahu my, a tak o výsledku utkání rozhodl singl, který jsme se štěstím vyhráli."

Vedoucí družstva Českých Budějovic JAN VONDRÁŠEK: „Pro nás to bylo prestižní utkání. Chtěli jsme z Brodu přivézt alespoň bod, to se ale nepovedlo. Chyběly hlavně výhry ve dvojicích a singlu. Pokud by se nám podařilo získat oba zápasy v prostřední části, mohli jsme odjet s vítězstvím 6:2... Jsem ale spokojen s naší hrou zejména ve trojicích, kde jsme předvedli velice zodpovědný a kolektivní výkon. V dalším kole proti Plzni chceme opět najet na vítěznou vlnu."

2012_1liga_08_02SK Bělá - TJ Spartak MSEM Přerov  5:5

Vzájemná utkání obou týmů se vyznačují nebývale vyrovnanými výsledky. Výjimkou nebyl ani sobotní souboj, ve kterém se zrodila třetí remíza v řadě - pokud počítáme i minulou sezonu. Bělá v minulém kole vybojovala první letošní výhru a toužila na ni navázat. Úvod utkání nasvědčoval tomu, že by se to mohlo podařit. Domácí vedli 3:1 a ve třetí dvojici měli při mečbolu několik útoků. Jenže neproměnili, Hanáci zvítězili posledním možným míčem a nastartovali svou bodovou sérii. Přesvědčivě ovládli singl i odvety trojic a rázem byli krok od celkového vítězstvím oni. Nakonec se však body dělily. Obě domácí dvojice totiž zvládly těžký úkol, který ulpěl na jejich bedrech a zajistily Východočechům alespoň remízu, letos už čtvrtou.

Sestava domácích: Kapitola J., Kapitola M., Rožek, Červinka, Golda, Sedliak, Horáček, Remeš, Petr, Kašpar. Sestava hostů: Miklík T., Pavelka, Doležel,  Zemánek, Šlézar, Bergmann.

Trenér Bělé ALEŠ RABAS: „Celé utkání probíhalo jako na houpačce. Třetí dvojku jsme prohráli až posledním míčem a místo vedení 4:1 jsme vrátili Přerov do hry. Do singlu nepustilo Goldu zranění a dostali jsme nařezáno. Hosté se pak zvedli a  odvetné trojky zvládli lépe. Byli lepší v obraně a lépe si nahráli. Nakonec tak můžeme být rádi alespoň za bod. Vyhrát obě poslední dvojky v zápase ve dvou setech se ovšem cení."

NK Janovice - PKS okna Žďár nad Sázavou  0:6

Na Janovicích leží v posledních kolech těžká deka a z herní mizérie se nedokázaly zvednout ani v domácím utkání se Žďárem. Průběh střetnutí nenabídl žádnou vážnější zápletku a zhruba tři desítky diváků odcházely domů zklamány. Hostům narostla křídla už po úvodních dvojicích, kde si jak Hron se Srbou, tak Krátký s Paulem snadno poradili s oběma domácími debly. Průchova  trojice pak posledním míčem zlomila Macurovu formaci, a také druhá sestava Žďáru nepřipustila komplikace. Kalich hořkosti až do dna si pak Západočeši vypili ve třetí dvojici, kde si svůj premiérový prvoligový bod vychutnal po boku zkušeného Průchy dorostenec Brychta.

Sestava domácích: Turek, Bohatý, Růžička, Macura, Nedelkov, Šizling, Vyskot, Cibulka, Podstatný Jo., Bytel. Sestava hostů: Hron, Srba, Krátký, Paul, Průcha, Nejedlý L., Brychta.

Vedoucí družstva Janovic VLADIMÍR KASÍK: „Nejsme schopni zvednout se z „uspávajících" výkonů, i když tentokrát nám chyběla i patřičná dávka štěstí v koncovkách. Přes veškeré úsilí se nám povedlo získat jen několik setů. Po dvojicích byla převaha hostů již zřetelná a jejich soustředěný výkon nás nepustil zpět do hry, ačkoliv jsme chtěli vybojovat alespoň bod."

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Velice vydařené utkání. Co jiného také říct, když zvítězíte 6:0... Měli jsme skvělý začátek, uhráli obě dvojice, a to nám dalo klid do trojek. Ve třetí dvojici jsem s bodem moc nepočítal, ale nově složené duo Průcha s dorostencem Brychtou hrálo velice dobře. Kamil svého mladého spoluhráče podržel a ten se mu za to odvděčil dobrým výkonem. V singlu Hron nakonec prokázal svou kvalitu a domácího Nedelkova také porazil. Janovičtí uhráli pouze dva sety, bylo to tedy celkem jednoznačné střetnutí. Chci pochválit celý tým za výborný výkon, a také za příkladný přístup k utkání. Jmenovitě bych ale rád vyzdvihnul Průchu s Brychtou za vítězství ve třetí dvojici."

2012_1liga_08_03TJ Start VD Plzeň - TJ Jiskra Aš  6:3

Aši se lepí smůla na paty. Nejen, že v západočeské metropoli prohrála už počtvrté v řadě, ale navíc dohrávala bez zraněného tahouna Martina Čermáka. Utkání však začalo pro Plzeňany šokem. Šik se Šváchou si totiž v prvním zápase nedokázali poradit s dvojicí Myška, Kříž a podlehli ve třech setech. Miksan s Holým ale stejným poměrem přetlačili nejlepší debl hostů Bláha starší, Čermák a bylo srovnáno. Po bodu si soupeři rozdělili i ve trojicích a nepárové části utkání. V odvetách se už Aš musela obejít bez Čermáka, a to se na jejím výkonu ve zbytku klání výrazně podepsalo. Domácí vyhráli třikrát v řadě bez ztráty setu a oplatili svému sokovi porážku z úvodního kola sezony.

Sestava domácích: Miksan, Holý M., Šik, Nozar, Švácha, Bořánek, Kliment, Pivnička. Sestava hostů: Bláha st., Čermák, Hlaváček, Myška, Vasilečko, Rada, Kříž R.

Hráč Plzně MICHAL HOLÝ: „Nastoupili jsme kompletní, tedy i s Janem Šikem, který byl velkou oporou a byli bychom rádi, kdyby mohl hrát pravidelně. Po překvapivě ztracené první dvojici jsme postupně začali utkání otáčet ve svůj prospěch. V  singlu Miksan výborným výkonem a přesnou hrou přehrál Čermáka. Pak jsme soupeře jasně převýšili v obou trojicích a závěrečný bod vybojovali Šik se Šváchou. S naší hrou i výsledkem jsme spokojeni."

Vedoucí družstva Aše LUBOMÍR CHYNORANSKÝ: „Dnes jsme měli smůlu, sahali jsme po bodu. Konec utkání však ovlivnilo zranění Martina Čermáka a domácí v klidu dotáhli střetnutí k vítězství. Pochválil bychdvoubodového Martina Myšku, a zejména dvojici Myška, Radek Kříž. Náš dorostenec získal první bod v mužské lize. Na všech hráčích byla vidět bojovnost, i kvůli zranění jsme ale na bod nakonec nedosáhli."

 

Zpět