I. liga: V derby dominovala Plzeň

09.05.2012 22:35
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 09.05.2012

2012_1liga_05_01(Janovice, Bělá, České Budějovice) Páté prvoligové kolo svědčilo hostům. Ti dokázali, včetně předehrávky v Aši, přivézt z venkovních hřišť plných šest bodů. Nečekala se hlavně drtivá výhra plzeňského Startu v Janovicích. Jediným celkem, který dokázal využít výhody svého prostředí, je českobudějovické Dynamo. Jihočeši doma zdolali Přerov a prodloužili svou vítěznou sérii na tři utkání.

I. liga: 5. kolo

NK Janovice  - TJ Start VD Plzeň  0:6

Neúčast domácího smečaře Bohatého se ukázala jako klíčová pro první letošní derby dvou týmů z Plzeňského kraje. Zatímco hosté už si pomalu zvykají na dlouhodobou absenci blokaře Šika, celek Janovic se se ztrátou svého ostrostřelce nesrovnal. Po červeném koberci si ale Plzeňané pro dva body nedošli, i když tomu výsledek možná napovídá. První tři zápasy totiž rozhodovaly až závěry třetích setů, ve kterých Start prokázal pevnější nervy i větší klid. Pak už hosté průběh střetnutí kontrolovali. Alespoň čestný bod mohl pro domácí barvy vybojovat v singlu Macura, jenže v zápase výborné úrovně nejtěsnějším poměrem podlehl Miksanovi.

Sestava domácích: Turek, Macura, Růžička, Nedelkov, Šizling, Vyskot, Cibulka. Sestava hostů: Miksan, Holý M., Nozar, Švácha, Bořánek, Kliment, Pivnička.

Vedoucí družstva Janovic VLADIMÍR KASÍK: „Do utkání jsme nastoupili bez smečaře Bohatého a podali v něm jen průměrný výkon. Museli jsme proházet tradiční sestavy, a to nebylo pro vývoj střetnutí dobré. Konečný výsledek je ale příliš krutý, vždyť čtyři zápasy byly třísetové a tři z nich skončily 9:10 ve prospěch hostů. Opět se ukázalo, že náš kádr je úzký a že klíčové hráče, kterým bezesporu Bohatý je, nejsou další schopni nahradit."

Hráč Plzně MARTIN ŠVÁCHA: „Dnes jsme sehráli nejvydařenější letošní utkání, i když je výsledek pro domácí docela krutý. Zcela jsme změnili složení dvojic, vedle Miksana povyrostl Kliment, Švácha s Holým využili svých bohatých zkušeností a mladíček Pivnička našel oporu v Nozarovi. Taky jsme přidali na bojovnosti, která nám v úvodu soutěže scházela. Pochvalu zaslouží všichni, výsledku si vážíme, ale nepřeceňujeme ho."  

2012_1liga_05_02SK Bělá - TJ Slavoj Český Brod  3:6

S výjimkou domácího souboje s Aší zatím nohejbalisté Českého Brodu spolehlivě sbírají vítězství a zdá se, že to s návratem do elitní soutěže myslí vážně. Naposledy si pro dva body zajeli do Bělé. Podobně jako v minulém kole proti Přerovu nefungovaly Středočechům trojice, ale i tentokrát to na výhru stačilo. Po dvojicích Středočeši vedli, ve trojkách domácí srovnali, ale série tří bodů v řadě posadila favorizované hosty definitivně do sedla. Bělá pak dokázala už pouze snížit a stále na posledním místě tabulky čeká na své první letošní vítězství.

Sestava domácích: Kapitola J., Kapitola M., Červinka, Rabas, Rožek D., Golda, Sedliak, Horáček, Remeš, Němec, Kašpar. Sestava hostů: Kaděra, Cibulka, Cmíral, Janík, Petřina, Voldřich, Vokáč, Červenka.

Hrající trenér Bělé ALEŠ RABAS: „Favorizovaní hosté si zaslouženě odvezli z Bělé oba body. Mají vyrovnanější kádr a zúročili zkušenosti z nejvyšší soutěže. My se zatím můžeme opírat pouze o hru trojic, protože dvojky se nám vůbec nedaří. Z našich hráčů zaslouží vyzdvihnout výkony Jirky Kapitoly a Michala Remeše."

Hrající trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Jsem spokojený s hrou našich dvojic, které jsme opět všechny vyhráli a poprvé jsme navíc zvládli singl. Nopak se nám nedaří ve trojicích, kde musíme zlepšit přípravu na útok. V Bělé bylo ve špatném stavu hřiště a  po každých dvou zápasech se jeho příprava pohybovala kolem třiceti minut, což utkání značně protahovalo a unavovalo hráče. Teď nás čekají těžcí soupeři - Janovice a Plzeň, tak doufám, že z obou utkání získáme alespoň tři body."

2012_1liga_05_03TJ Dynamo České Budějovice - TJ Spartak MSEM Přerov  6:2

Dvě porážky v úvodu sezonu nováčka soutěže z Českých Budějovic nesrazily. Naopak. Dynamo se v posledních kolech roztočilo na plné obrátky a po třech výhrách v řadě se vyhřívá už na druhém místě tabulky. Naposledy se obětí Jihočechů stal Přerov. Vydatný májový déšť zahnal oba celky pod střechu a přinesl štěstí domácím. Hanáci vedli v utkání pouze jednou, to když se prosadili v koncovce první dvojice. Po trojicích ještě drželi stav 2:2, jenže nepárovou část souboje nezvládli a utkání už nezdramatizovali ani v odvetách trojic.

Sestava domácích: Musil, Ryneš, Vondrášek, Fík, Karvánek, Chalupa, Nekola, Matějka, Brousek. Sestava hostů:.Miklík O., Miklík T., Pavelka, Blažek, Bergmann, Zemánek, Šlézar.

Vedoucí družstva Českých Budějovic JAN VONDRÁŠEK: „Utkání se pro nás nevyvíjelo na začátku dobře. Poté jsme ale zabrali a otočili vývoj. Rozhodující moment přišel v prostřední části, kdy jsme dokázali odskočit na 4:2. Hosté hráli velmi dobře, velice se mi líbil výkon bratrů Miklíků. Z našich hráčů podal vynikající výkon Musil. Za tohle cenné vítězství jsme velmi rádi."

Hrající trenér Přerova ONDŘEJ MIKLÍK: „Důležitým momentem byl můj zkažený kraťas za stavu 9:9 třetího setu první odvetné trojice. Mohli jsme snížit vedení domácích na 3:4, místo toho jsme šli na 2:5 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Bohužel jsme opět nastoupili v neúplné sestavě, když chyběl nahrávač Doležel. Se zraněním navíc nastoupili Pavelka i Zemánek. S předvedeným výkonem nejsem spokojen. Domácí nás přehráli hlavně bojovností a touhou po vítězství. My jsme nic podobného nepředvedli."

TJ Jiskra Aš - PKS okna Žďár nad Sázavou 1:6  (předehráno)

 

Zpět