I. liga: Plzeň přitlačila Dynamo ke dnu

19.04.2012 10:42
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 17.04.2012

2012_1liga_02_01(Plzeň, Český Brod, Bělá, Janovice) Už ani jeden z účastníků první ligy nemá po dvou odehraných kolech na svém kontě plný počet bodů. Český Brod zremizoval svůj domácí souboj s Aší a oba celky se tak, společně s Janovicemi, drží na čele tabulky se ziskem tří bodů. První výhru vybojoval Start Plzeň, když doma zdolal České Budějovice.

I. liga: 2. kolo

TJ Start VD Plzeň - TJ Dynamo České Budějovice  6:3

Nováčka soutěže z Českých Budějovic trápí na začátku sezony zranění klíčových hráčů. V západočeské metropoli se představil v netypické sestavě, která sice dokázala domácího favorita překvapivě přehrát ve trojicích, ale na body to stejně nestačilo. Plzeňané se chtěli před svým publikem rehabilitovat za nezdar v Aši a podle toho vypadal i úvod střetnutí. Razantní nástup Západočechů přibrzdila pouze Musilova trojice a za stavu 5:1 byl konec utkání na dohled. V odvetných trojicích se ale Dynamo na chvíli vzepřelo osudu a upravilo skóre do přijatelnější podoby. Razítko pod konečný výsledek tak musel udělat až elitní domácí tandem Miksan, Holý.

Sestava domácích: Miksan, Holý M., Nozar, Švácha, Bořánek, Kliment, Pivnička. Sestava hostů: Musil, Ryneš, Fík, Vondrášek, Chalupa, Karvánek, Brousek.

Vedoucí družstva Plzně JIŘÍ MIKSAN: „Také druhé letošní utkání se nám herně příliš nepovedlo. Z naší strany tam bylo zase mnoho nevynucených chyb. Naštěstí v důležitých momentech zápasu hosté neměli zkušenosti k jejich využití.Při jasném vedení 5:1 jsme maličko polevili v koncentraci, ale nakonec rozhodly naše zkušenosti a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Na naší straně bych pochválil Pivničku, Bořánka a Holého, na straně hostů Musila a Vondráška. Bohužel nám opět chyběl ze zdravotních důvodů Honza Šik."

Vedoucí družstva Českých Budějovic JAN VONDRÁŠEK: „V souboji proti Plzni jsme se museli obejít bez tří hráčů základního kádru, což se promítlo i do rozestavění jednotlivých formací. Ani druhé letošní kolo se nám však nevydařilo. I když jsme bojovali a snažili se i v nezvyklých sestavách zastavit plzeňskou mašinu, chybělo nám nezbytné štěstí v koncovkách. Musíme se tedy připravit na další utkání doma, kde chceme konečně získat nějaké body."

2012_1liga_02_02TJ Slavoj Český Brod - TJ Jiskra Aš  5:5

Západočechům se podařilo zaskočit favorita i ve svém druhém letošním vystoupení. Český Brod sice vedl 2:1, ale sérií tří prohraných zápasů v řadě se dostal před odvetami do svízelné situace. V kritický moment ale dokázaly zabrat obě domácí trojice a odvrátily hrozící blamáž. Jenže ještě jednou Jiskra zahrozila. Bláha starší s Čermákem zvládli lépe koncovky obou setů v duelu proti Janíkovi s Kaděrou a zajistili Aši minimálně bod. Ten druhý nakonec zůstal doma poté, co Cibulka s Petřinou přetlačili Bláhu mladšího a Vasilečka.

Sestava domácích: Janík, Kaděra, Voldřich, Červenka, Cmíral, Cibulka, Chuchla, Petřina. Sestava hostů: Čermák, Bláha st., Bláha ml., Myška, Hlaváček, Vasilečko.

Hrající trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Podali jsme slabý a nevyrovnaný výkon. Bylo zde dost momentů, kdy jsme vyrobili chyby v mezihře. Proti zkušeným soupeřům se tak nedá hrát. Nejvíce nespokojený jsem s prostřední částí utkání. Nemůžeme si totiž dovolit prohrát vloženou dvojici i singl a nechat soupeře utéct do  dvoubodového vedení. Za stavu 2:4 bych si nepomyslel, že ještě uhrajeme remízu, za kterou jsem nakonec rád."

Vedoucí družstva Aše LUBOMÍR CHYNORANSKÝ: „Na hřiště loňského účastníka extraligy jsme odjížděli s obavami o výsledek, protože Český Brod patří mezi favority soutěže. Sehráli jsme ale bojovné utkání se zaslouženou remízou na konci a potvrdili jsme, že budeme letos schopni hrát v popředí tabulky. Musí se nám však vyhýbat zranění. Opět chválím celý tým za obětavost a opět musím vyzdvihnout tahouna družstva Karla Bláhu staršího."

2012_1liga_02_03SK Bělá - PKS okna Žďár nad Sázavou  5:5

Oba týmy se na začátku soutěže proměnily v remízové krále. Bodového zisku si ale tentokrát budou o něco více cenit ve Žďáru. Byli to totiž hosté z Vysočiny, kdo po celé utkání stále honil náskok Bělé. Ten byl dvakrát dokonce dvoubodový, pokaždé po trojicích. Právě v této disciplíně jsou zatím Východočeši po dvou odehraných kolech mimořádně úspěšní s výrazně aktivní bilancí 7:1, v sobotu navíc neztratili ani jedinou. Žďárští se zase mohli opřít o debly a Hronův singl. Jediným duelem dne, který se tak vymkl této statistice, byl hned úvodní zápas dvojic, ve kterém J. Kapitola s D. Rožkem porazili Paula se Srbou.

Sestava domácích: Kapitola J., Rožek D., Červinka, Rabas, Petr, Remeš, Horáček, Kašpar, Němec. Sestava hostů: Hron, Srba, Paul, Krátký, Nejedlý L., Staněk, Průcha.

Hrající trenér Bělé ALEŠ RABAS: „Ve velmi vyrovnaném utkání jsem spokojen s hrou obou trojic, kde jsme výborně fungující obranu podpořili kvalitním útokem. Zklamáním je však pouhý jeden bod z dvojic. Zlepšení snad přijde po uzdravení našich dvojkařů. Přesto mohla utkání ukončit za stavu 5:3 naše první dvojice. V prvním setu vedla 7:3 a 9:7, i tak jsme set bohužel ztratili. Ve druhém dějství už výborně hrajícím hostům fungovalo vše, zatímco my jsme se nemohli prosadit v útoku. Hosté snížili a dostali se do euforie. V závěrečném deblu pak byli celý zápas lepší. Zápas jsme navíc definitivně ztratili zbytečně obdrženou žlutou kartou. Naší oporou byl i s nemocí hrající Jiří Kapitola, hosty držel Karel Hron."

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Vzhledem k vývoji utkání a tomu, že jsme celý zápas jen dotahovali náskok soupeře, musím být s remízou a ziskem jednoho bodu spokojen. Oproti minulému domácímu klání s Janovicemi jsme se mohli opřít o výbornou hru dvojic - z pěti odehraných jsme čtyři vyhráli. Rovněž singl v podání Karla Hrona byl excelentní. Bohužel tentokrát se nám vůbec nepovedly trojice. Dvě z nich byly rozehrané velice dobře, ale nedokázali jsme je dotáhnout do vítězného konce. Stačilo uhrát jednu a mohli jsme v Bělé i vyhrát. Chtěl bych pochválit obě dvojice - Hrona s Krátkým a Srbu s Paulem -  především za skvěle zvládnuté odvety v závěru utkání. Navíc Paul hrál se zdravotní indispozicí."

2012_1liga_02_04NK Janovice - TJ Spartak MSEM Přerov  6:2

Přerov dorazil na západ Čech bez tří hráčů základní sestavy a zejména v úvodu utkání to bylo poznat. Než se hosté pořádně rozkoukali, už na ukazateli skóre svítil stav 3:0. Teprve ve druhé trojici Hanáci „šlápli na plyn" a dostali souboj do koncovky třetího setu. Poslední možný míč ale opět patřil Janovicím. První bod získali Přerovští ve třetí dvojici a chvíli to vypadalo, že je tenhle dílčí úspěch znovu nastartuje. Jenže Tomáši Miklíkovi nestačilo v úvodním dějství singlu ani vedení 8:2. Domácí Nedelkov otočil set i zápas a vzal definitivně Přerovu vítr z plachet. Nic na tom nezměnilo ani vítězství hostů v duelu elitních trojic, které bylo už jen kosmetickou úpravou konečného skóre.

Sestava domácích: Turek, Macura, Bohatý, Růžička, Nedelkov, Šizling, Vyskot, Cibulka. Sestava hostů: Pavelka, Miklík T., Miklík O., Doležel, Blažek, Štefan, Matuška, Bergmann.

Vedoucí družstva Janovic VLADIMÍR KASÍK: „Utkání, ve kterém jsme byli lepší, kazilo vystupování hráčů Přerova. Ti komentovali snad každý výrok rozhodčího. Nejzajímavějším momentem střetnutí byl první set singlu, ve kterém Nedelkov dokázal otočit nepříznivý stav 2:8 ve výhru 10:9. Nejlepšími hráči na naší straně byli Bohatý, Macura a Šizling."

Vedoucí družstva Přerova JAN PAVELKA: „Přijeli jsme bez Zemánka, Šlézara a Ertelta, navíc jsme hráli letos poprvé venku, protože přerovské hřiště prochází mírnou rekonstrukcí. Tyto dva faktory bohužel značně ovlivnily negativní vývoj střetnutí. I přesto jsme měli možnost uhrát lepší výsledek, utkání se nám však opět nevydařilo. Máme v Janovicích každoročně smůlu - vždy přijedeme oslabení a navíc náš výkon není nijak oslnivý. Musím zmínit otřesné chování diváků, kteří na nás hulákali výrazy, které byly podle mne za hranicí normálního chování. Doufám, že za týden si zlepšíme náladu doma s Plzní."

 

Zpět