I. liga: Jihočeši loupili v Bělé, Žďár na západě

02.05.2012 11:54
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 02.05.2012

2012_1liga_04_01(Bělá, Český Brod, Janovice, Plzeň, Aš) Kdyby byla první liga v nabídce sázkových kanceláří, asi by většina tipujících ve čtvrtém kole pohořela. Především vítězství Českých Budějovic v Bělé nebo výhru Žďáru nad Sázavou na hřišti Startu Plzeň by asi uhodl málokdo. Celek z Vysočiny navíc v nedělní předehrávce vyšperkoval svůj víkendový výpad na západ Čech jednoznačným triumfem v Aši.

I. liga: 4. kolo

SK Bělá  - TJ Dynamo České Budějovice  2:6

Po čtyřech odehraných prvoligových kolech zůstává v soutěži už jen jeden tým, který zatím nevyhrál. Bělá to nedokázala ani doma v souboji s nováčkem z Českých Budějovic. Oba celky se na východě Čech představily v kompletním složení a  i vzhledem k jejich předchozím výsledkům to signalizovalo dlouhou bitvu. Po trojicích svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2, jenže pak převzali otěže utkání hosté. Třikrát v řadě přetlačili domácí sestavy ve třetím setu a celé střetnutí pak bez problémů „zavřela" elitní trojice Dynama Musil, Matějka, Vondrášek.

Sestava domácích: Kapitola J., Kapitola M., Rožek D., Petr, Červinka, Golda, Rabas, Kašpar, Remeš, Horáček, Sedliak, Němec. Sestava hostů: Musil, Ryneš, Fík, Vondrášek, Chalupa, Nekola, Matějka, Karvánek.

Hrající trenér Bělé ALEŠ RABAS: „Do utkání proti nováčkovi soutěže jsme nastoupili po různých zraněních konečně kompletní. Duel jsme ale vůbec nezvládli. Zbytečně prohranými dvojkami jsme se připravili o šanci na bodový zisk. Až na první zápas bylo Dynamo bojovnější, v koncovkách třetích setů nás za devítek vždy přehrálo, a to rozhodlo o konečném výsledku utkání."

Vedoucí družstva Českých Budějovic JAN VONDRÁŠEK: „Bylo na nás vidět, že po minulém kole máme chuť vyhrát, i když to v první dvojici nevypadalo. Musím říct, že jsme měli obrovské štěstí v několika koncovkách, kdy jsme rozhodovali posledním možným míčem. Jsem velice spokojený s hrou všech hráčů. Dnešní vítězství jsme si zasloužili."

TJ Slavoj Český Brod - TJ Spartak MSEM Přerov  6:4

Hosté přijeli do Českého Brodu s indisponovaným blokařem Pavelkou, který přesto přispěl svému týmu dvěma body z trojic. Na konečný úspěch to ale bylo i tak málo. V napínavém a dlouho otevřeném střetnutí měli na konci důvod k úsměvu domácí hráči. Po třetím vítězství za sebou uhájili první místo v tabulce. Středočechy tentokrát zradila jejich dosud největší pýcha - trojice. Soupeře z Moravy v nich porazili jen jednou. Zato v zápasech dvojic se Českobrodští nemýlili, a to nakonec na stačilo na nejtěsnější výhru.

Sestava domácích: Kaděra, Cibulka, Cmíral, Janík, Chuchla, Petřina, Voldřich, Vokáč, Červenka, Sýkora. Sestava hostů: Pavelka, Miklík T., Miklík O., Blažek, Šlézar, Zemánek, Doležel.

Hrající trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Nejsem spokojen s předvedeným výkonem ve trojicích. Hosté nás zaskočili skvělou obranou a dokázali pochytat většinu našich útoků. Vyhráli jsme tak pouze jednu ze čtyř. Naopak hra našich dvojic mě mile překvapila -  získali jsme v nich všech pět bodů. To rozhodlo o našem úspěchu v celém utkání."

Vedoucí družstva Přerova JAN PAVELKA: „Průběh utkání byl po celou dobu vyrovnaný. Po vyhraném singlu jsme věřili, že souboj dovedeme do úspěšného konce, bohužel se to nepovedlo. Český Brod nás přehrál ve dvojicích a zaslouženě vyhrál. Z našeho týmu bych pochválil Zemánka, který výborně zvládá roli nováčka v týmu a podává zodpovědné výkony. Na straně soupeře zahráli dobře Cibulka a Janík. Také bych chtěl vyzdvihnout výkon rozhodčích Chotovinského s Albrechtem."

2012_1liga_04_02NK Janovice - TJ Jiskra Aš  5:5

Kdo se přišel v Janovicích podívat na nohejbal, asi zpočátku nevěřil vlastním očím. Oba úvodní zápasy dvojic totiž postavily na hlavu papírové předpoklady. Lídři domácí sestavy Macura s Turkem senzačně hladce podlehli Bláhovi mladšímu s Vasilečkem. Jejich zaváhání ale vzápětí napravili Bohatý s Růžičkou, kteří udolali Bláhu staršího s Čermákem. Aši se pak povedl trhák v nepárové části střetnutí, kdy odskočila na rozdíl dvou bodů. Ten držela ještě před odvetami dvojic, ale závěrečný finiš Janovic rozhodl o konečné remíze.

Sestava domácích: Turek, Macura, Bohatý, Růžička, Nedelkov, Šizling, Vyskot, Cibulka. Sestava hostů: Čermák, Bláha st., Bláha ml., Myška, Hlaváček, Vasilečko, Rada, Kříž T.

Vedoucí družstva Janovic VLADIMÍR KASÍK: „Zatím nejhezčí a nejnapínavější utkání letošního prvoligového ročníku v Janovicích. Hosté, s nově sestaveným družstvem, konečně „probudili" domácí hráče, kteří bojovností získali bod v již téměř ztraceném utkání. Na naší straně byli tahouny Macura s Turkem, ale i zbytek týmu hrál dobře. Nádherné souboje předváděli na síti domácí Šizling a velezkušený Karel Bláha starší. Příslibem je, i při prohře, výkon Vyskota a teprve patnáctiletého Cibulky ve třetí dvojici. Konečná remíza je spravedlivá."

Vedoucí družstva Aše LUBOMÍR CHYNORANSKÝ: „Sehráli jsme další těžké utkání, když za úmorného vedra rychle odcházely síly oběma mužstvům. My jsme průběžně vedli, domácí však mocně finišovali. Střetnutí jsme však určitě měli dotáhnout do vítězného konce, a tak je možno říct, že jsme bod v Janovicích ztratili."

TJ Start VD Plzeň - PKS okna Žďár nad Sázavou  4:6

Žďár sehrál v Plzni své premiérové letošní utkání pod širým nebem. A ostré jarní slunce jako by mělo na tým z Vysočiny blahodárný vliv. Utkání přineslo úporný boj až do posledního dvojice, skóre se přelévalo ze strany na stranu. Západočechy táhl veterán Miksan, ale ani jeho tři body na konečné vítězství nestačily. Hosté totiž na antuce nechali vyniknout svoji největší přednost - precizní obranu. Právě mimořádně kvalitní hra v poli byla alfou a omegou jejich překvapivého, ale zaslouženého triumfu. Ve městě piva vydřeli svou první letošní výhru. Naopak domácí Start, v jehož sestavě se ani tentokrát neobjevil blokař Šik, zatím v úvodu sezony výsledkově tápe.

Sestava domácích: Miksan, Holý M., Nozar, Švácha, Bořánek, Kliment, Pivnička. Sestava hostů:.Hron, Krátký, Nejedlý D., Nejedlý L., Srba, Paul, Průcha, Musil.

Hráč Plzně MARTIN ŠVÁCHA: „Výsledek je pro nás zklamáním, ale asi odráží průběh hry. Nedaří se nám nahradit Honzu Šika, mladíček Pivnička hraje dobře, ale v rozhodujících momentech mu ještě chybí zkušenosti. Svoje si odehrál Jirka Miksan s Michalem Holým, ostatní se hledají. Hosté mají mladý a vyrovnaný tým v čele s nadějným Hronem. Nám nezbývá než potrénovat a na příští utkání zkusit přehodit sestavy."

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Bylo to naše první utkání na venkovních kurtech, takže s výsledkem jsem navýsost spokojen. Potvrdilo se, že venku budeme lepší než v tělocvičně díky naší výborné obraně. Důkazem jsou tři vyhrané trojice ze čtyř, což také rozhodlo. Jinak zbytek duelu byl vyrovnaný, až na singl, kde Karel Hron opět dominoval. Ale celý tým nesmírně bojoval a dva body vyloženě vydřel. Musím pochválit všechny hráče za tuto bojovnost a touhu po vítězství."

2012_1liga_04_03Předehrávka 5. kola:

TJ Jiskra Aš - PKS okna Žďár nad Sázavou 1:6

Vítězství v Plzni dodalo Žďáru ještě víc kuráže, a tak mohl v nedělní předehrávce pokračovat ve svém loupeživém tažení po západočeských pevnostech. Tentokrát se museli před uměním party kolem Karla Hrona sklonit v Aši. V první dvojici sice ještě Bláha starší s Čermákem posledním míčem složili Srbu s Paulem, ale to byla poslední šťastná chvilka domácího družstva. Pak už se hrálo „na jednu bránu" a Jiskra nedokázala čelit drtivému náporu hostujících formací. Žďár si šesti body v řadě zajistil hladké vítězství a připravil tak Aši první letošní porážku. Díky excelentnímu víkendu se hosté navíc vyšvihli do nejvyšších pater průběžné tabulky.

Sestava domácích: Čermák, Bláha st., Bláha ml., Myška, Hlaváček, Vasilečko, Rada. Sestava hostů:.Hron, Krátký, Nejedlý D., Nejedlý L., Srba, Paul, Průcha, Musil.

Vedoucí družstva Aše LUBOMÍR CHYNORANSKÝ: „Utkání nám vůbec nevyšlo a výkon se mi těžko komentuje. I když jsme získali první dvojku nejtěsnějším rozdílem, byla to naše poslední výhra. Pak už jsme se nezmohli na žádný odpor a v dalších zápasech jsme dokázali vybojovat pouhý jeden set. Sedla na nás herní deka, tahouni nebyli schopni mužstvo zvednout, a tak jsme po velmi slabém výkonu dostali facku. Soupeř zaslouženě zvítězil a naše série neporazitelnosti se zastavila na čísle pět. Musíme před dalším těžkým soubojem v Přerově mužstvo nabudit k daleko lepšímu výkonu."

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Vezli jsme se na vítězné vlně ze sobotního souboje v Plzni. Opět celý tým příkladně bojoval, nevypustil jediný balon a šel si důsledně za vítězstvím, za což všechny hráče musím pochválit. Znovu jsme se mohli opřít o výbornou hru ve trojicích, a navíc Průcha s dorostencem Lukášem Nejedlým dokázali uhrát i třetí dvojici. Potvrdilo se, že první liga je velice vyrovnaná. Kromě Českého Brodu, který má asi nejvyrovnanější kádr, může kdokoli porazit kohokoliv. Pro nás je zisk všech čtyř bodů z víkendového dvojutkání velkým úspěchem, nečekali jsme to. Věřím, že je to pro nás odrazový můstek pro další boje o play-off. První tři kola jsme odehráli v tělocvičně, venku budeme určitě daleko nebezpečnějším týmem."

 

Zpět