I. liga: Domácí tvrze odolaly, s jednou výjimkou

19.09.2012 18:47
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 18.09.2012

2012_1liga_po1_01(Český Brod, České Budějovice, Žďár nad Sázavou, Bělá) Zatímco základní část první ligy se vyznačovala mimořádnou vyrovnaností, první kolo nadstavby žádné výsledkové detektivky nepřineslo. Ve všech případech se zrodily jednoznačné výsledky. V play-off Český Brod přejel Plzeň a Přerov dobyl metropoli jižních Čech. V play-out neměly velké problémy Ždár proti Janovicím ani Bělá v duelu s Aší. Většinu soubojů poznamenaly absence v sestavách jednotlivých družstev, s nadsázkou se tedy dá říct, že kdo přijede na utkání kompletní, má úspěch napůl v kapse.

I. liga: SEMIFINÁLE PLAY-OFF

TJ Slavoj Český Brod - TJ Start VD Plzeň  5:0 (série 1:0)

Stejné hřiště a stejní soupeři jako před týdnem. Jen scénář souboje byl tentokrát úplně jiný. Zatímco minule si Západočeši úctyhodným obratem v utkání vybojovali účast v play-off, tentokrát neměli nárok. Do Českého Brodu přijeli bez harcovníků Šváchy, Šika i Novotného a pro domácí celek byli velmi příjemným protivníkem. Na půdě vítěze základní části získali jediný set, o který se hned v první dvojici postarali Miksan s Holým, pak už to byla jednoznačná záležitost a po singlu se mohl kurt zametat. „Do singlu nastoupil na naší straně fluktuant Sýkora proti zkušenému Miksanovi. V prvním setu si úspěšně poradil se soupeřovým těžkým servisem. V tom druhém, kde se stav tahal bod za bod, vykopl za devítek Miksan svůj servis o pět centimetrů do autu a uzavřel tak celé utkání," přiblížil poslední okamžiky souboje českobrodský MARTIN JANÍK. Nutno podotknout, že také Středočeši nevstoupili do nadstavbové části kompletní a v jejich sestavě se neobjevili třeba Kaděra nebo Vokáč, se svými absencemi se však vyrovnali lépe než soupeř.

Sestava domácích: Cibulka, Cmíral, Chuchla, Voldřich, Janík, Červenka, Sýkora. Sestava hostů: Miksan, Holý, Nozar, Pivnička, Bořánek, Kliment.

Hrající trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Předvedli jsme dobrý a vyrovnaný výkon. Hosté přijeli v oslabené sestavě, a bylo to vidět. Příští týden to bude určitě jiné utkání a velký boj. Plzeň bude doma silná."

Vedoucí družstva Plzně JIŘÍ MIKSAN: „Domácí předvedli o sto procent lepší výkon než minulý týden. Nám se utkání bohužel vůbec nevyvedlo. V naší sestavě tentokrát scházeli tři zkušení hráči, v domácí odvetě bychom však už měli být v kompletní sestavě."

2012_1liga_po1_02TJ Dynamo České Budějovice - TJ Spartak MSEM Přerov  1:5  (série 0:1)

Na jihu Čech se čekala v duelu druhého a třetího týmu po základní části vyrovnaná nohejbalová bitva. A byla, i když konečné skóre tomu příliš nenasvědčuje. „Výsledek utkání je, i vzhledem k našemu nekompletnímu složení, trošku překvapivý, ale byla to dramatická podívaná a chybělo málo a konečný stav utkání mohl vypadat jinak," uznal kapitán vítězů ROBIN DOLEŽEL. Hosté, v jejichž sestavě chyběli třeba Šlézar nebo Ertelt, pro sebe vybojovali v koncovkách třetích setů oba úvodní debly a získali půdu pod nohama. Když navíc přidali další bod po výhře nad chybující první trojkou Dynama, měli úspěch napůl v kapse. V rozletu Přerov ještě na chvíli zastavily českobudějovické „mladé pušky" - Chalupa, Ryneš, Fík, které posledním možným míčem nečekaně zdolaly Pavelkovu formaci s bratry Miklíkovými. Jenže jakékoliv naděje domácích uťal hned v singlu Zemánek a Pavelkova sestava se pak podruhé nachytat nenechala. Před odvetou se tak zdá být Přerov na nejlepší cestě do finále, jenže musí se mít na pozoru - Jihočeši totiž ukázali už loni ve druhé lize, že série play-off umějí otáčet...

Sestava domácích: Musil, Ryneš, Vondrášek, Fík, Chalupa, Matějka, Kozel. Sestava hostů: Pavelka, Miklík O., Miklík T., Doležel, Zemánek, Štefan, Šilhavý.

Vedoucí družstva Českých Budějovic JAN VONDRÁŠEK: „Nepovedené utkání. Přerov sice nebyl na začátku střetnutí nebezpečný, v průběhu času se ale rozehrál. I díky našim chybám během hry a hlavně v koncovkách setů nás dokázal porazit. Musíme se připravit na odvetu a věřím, že dokážeme sérii otočit stejně, jako loni ve druhé lize."

Kapitán Přerova ROBIN DOLEŽEL: „Chtěl bych vyzdvihnout celý tým, který podává v podzimní části velmi dobré, spolehlivé a zodpovědné výkony. Největší pochvala ovšem patří Petru Zemánkovi, který šel a vyhrál singl po, pro mě překvapivé, prohře naší elitní trojice. Také jsem byl spokojen s výkonem Jana Štefana. Ten plnohodnotně zapadl do základu družstva. Z pozice kapitána mohu říct, že výhra to byla zasloužená, téměř všichni podali zodpovědný výkon, díky kterému jsme šli za svým cílem. K výhře nám ale také pomohly, někdy hrubé, chyby domácích."

 

I. liga: SEMIFINÁLE PLAY-OUT

PKS okna Žďár nad Sázavou - NK Janovice  5:1  (série 1:0)

Domácí celek ze sebe dokázal v průběhu týdne setřást zklamání z toho, že mu těsně uniklo play-off a vysokým vítězstvím nad Janovicemi naplnil papírové předpoklady. Janovice sice přivedli po výborném výkonu do vedení Macura s Turkem, jenže na další bod si už hosté na Vysočině nesáhli. Žďár zbylý průběh střetnutí kontroloval a povolil svému protivníkovi už jen dva sety. Paradoxně největší problémy měli domácí v singlu, kde reprezentantu Hronovi dlouho vzdoroval nejlepší hráč Západočechů Macura. V dresu Janovic se po delší odmlce objevil zkušený Martin Franic, i tak ale připomínala hostující sestava spíše lazaret. „Naše velká marodka se na výsledku určitě podepsala. Mimo hru jsou Růžička, Bytel, Josef Podstatný a se zraněním museli nastoupit Bohatý i Franic," posteskl si vedoucí pošumavského týmu VLADIMÍR KASÍK.

Sestava domácích: Hron, Krátký, Nejedlý L., Nejedlý L., Paul, Průcha, Srba, Brychta. Sestava hostů: Bohatý, Turek, Macura, Vyskot, Franic, Podstatný Ji., Cibulka.

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Podali jsme dobrý výkon, s výsledkem jsem samozřejmě spokojen. Teď se musíme dobře připravit na odvetu v Janovicích, kde bychom rádi ukončili tuto sérii play-out. Do Janovic pojedeme v kompletní sestavě a pokud přidáme stejnou bojovnost jako v tomto střetnutí, můžeme uspět a zakončit letošní sezónu."

Vedoucí družstva Janovic VLADIMÍR KASÍK: „I bez mnoha zraněných hráčů jsme podali dobrý výkon. Ač tomu výsledek nenapovídá, většina zápasů byla velmi vyrovnaná a třeba souboj prvních dvojek, který jsme jediný vyhráli, by svou kvalitou spíše patřil do utkání v boji o titul v první lize. Vynikající výkon odvedli kapitán Macura s Turkem, dobře tentokrát zahrál i Vyskot, do formy se pomalu dostává po vleklém zranění i dlouholetá opora Martin Franic. Do odvety rozhodně není nic ztraceno, určitě neprodáme svou kůži lacino a čekáme i výsledkově daleko vyrovnanější střetnutí."

2012_1liga_po1_03SK Bělá - TJ Jiskra Aš  5:1  (série 1:0)

V první dvojici hostující Vasilečko s Radou dlouho trápili elitní domácí debl Rožek a Jiří Kapitola, kterého však kvůli zdravotní indispozici musel v průběhu zápasu střídat Červinka. Koncovku ale nezvládli a jakoby tím předznamenali ašské trápení ve zbytku utkání. Nabuzení Východočeši totiž chytili vítr do plachet a neposkytli soupeři v průběhu klání prakticky žádný moment, od kterého by se mohl odrazit a vrátit se zpět do hry o vítězství. Udivuje zejména převaha, s jakou si poradili se zkušenější částí sestavy Jiskry. „Domácí byli tentokrát o mnoho lepší," nezbývalo než přiznat vedoucímu ašské výpravy LUBOMÍRU CHYNORANSKÉMU. Světlou výjimkou byl z pohledu Západočechů singl, v němž Čermák nad Goldou dominoval, na charakteru utkání tím však nic nezměnil.

Sestava domácích: Rožek, Červinka, Remeš, Rabas, Kašpar, Kapitola J., Kapitola M., Golda, Petr, Němec. Sestava hostů: Čermák, Hlaváček, Myška, Bláha ml., Kříž R., Kříž T.,Vasilečko, Rada.

Hrající trenér Bělé ALEŠ RABAS: „Odehráli jsme výborné utkání. Na hřišti jsme nechali vše, jak se sluší ve vyřazovacích bojích. Obnovené zranění Jirky Kapitoly v prvním zápase dvojic nás zdravě nakoplo a bojovali jsme za něj i jeho čerstvě narozenou dcerku. Na odvetu do Aše se těšíme. Víme, co nás čeká, jedeme tam ale sérii ukončit a zachovat si tak prvoligovou příslušnost."

Vedoucí družstva Aše LUBOMÍR CHYNORANSKÝ: „První barážové utkání nám vůbec nevyšlo. Odpor jsme kladli jenom v první dvojce, kde naši mladí Rada a Vasilečko dřeli, k vítězství však chyběla trocha zkušeností. Naše hra je postavena na zkušených, a ti tentokráte nezahráli vůbec dobře. Nešla nám hlavně hra trojic, kde jsme zaostávali nejvíc. Pochvalu zaslouží pouze Čermák za výborný výkon v singlu - byl to však náš jediný získaný bod."

 

Zpět