I. liga: Český Brod zvýšil náskok na čele

15.05.2012 21:30
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 15.05.2012

2012_1liga_06_01(Český Brod, Přerov, Plzeň, Žďár nad Sázavou) Tři vyrovnané souboje a jedna drtivá výhra favorita. Taková je bilance šestého kola druhé nejvyšší soutěže. Český Brod smetl na své půdě Janovice a jeho náskok v čele tabulky narostl už na čtyři body. Jeho nejbližší pronásledovatelé ze Žďáru nad Sázavou a Českých Budějovic se totiž o body obrali vzájemně mezi sebou a Jiskra Aš prohrála nejtěsnějším rozdílem v Přerově.

I. liga: 6. kolo

TJ Slavoj Český Brod - NK Janovice  6:0

Další nevydařené utkání, druhý kanár za sebou a prudký pád v tabulce dolů. Nohejbalisté Janovic se na hřišti lídra první ligy z Českého Brodu představili bez smečaře Jiřího Macury a po drtivé porážce budou chtít na své bídné vystoupení co nejrychleji zapomenout. Pro domácí sestavu byli snadnou kořistí. Středočeši si v tréninkovém tempu zajistili další dva body, kterými si upevnili své postavení na čele ligového pelotonu. Tam mají už čtyřbodový náskok. O poměru sil na hřišti nejlépe vypovídá fakt, že hosté uhráli na půdě loňského účastníka extraligy pouze jediný set.

Sestava domácích: Kaděra, Cibulka, Cmíral, Janík, Petřina, Voldřich, Vokáč, Chuchla. Sestava hostů: Turek, Bohatý, Růžička, Nedelkov, Šizling, Vyskot, Cibulka, Podstatný Jo., Podstatný Ji.

Hrající trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „V dnešním utkání podali hosté slabý výkon. Hlavně bylo vidět, že jim chybí smečař Macura. Nejlepším hráčem našeho družstva byl Jan Vokáč mladší, který o sobě prohlásil: „Byl jsem zakrnělý, když jsem nedostával příležitosti se prosadit, ale teď už budu tahoun mužstva..."."

Vedoucí družstva Janovic VLADIMÍR KASÍK: „O vítězi utkání nebylo od začátku pochyb. Domácí byli o dvě třídy lepší. My jsme podali zoufalý výkon. Paradoxně nejlepší v našem dresu byli bratři Podstatní. Těm je přitom čtyřiačtyřicet let a jeli do Českého Brodu jen pomoci při neúčasti kapitána Macury, který byl na dovolené."

TJ Spartak MSEM Přerov - TJ Jiskra Aš  6:4

Vzpomínáte na podzim roku 2010? Tehdy se oba protivníci střetli v prvoligové baráži. Aš bojovala o udržení, Přerov o postup. Sérii vyhráli po třech utkáních Západočeši, na Hané ale „vyfasovali" kanára. V sobotu se přijeli na Moravu rvát o lepší výsledek, jenže čekala je zase neveselá zpáteční cesta. Tentokrát Jiskra neinkasovala výprask, naopak sahala minimálně po remíze. Jenže po tuhé bitvě zůstaly oba body v Přerově. A recept domácího celku na druhé vítězství v sezoně? Zdánlivě jednoduchý - vyhrát všechny trojice a navrch dvakrát skolit nejméně zkušený debl hostů Bláha mladší, Vasilečko.

Sestava domácích: Miklík O., Miklík T., Pavelka, Doležel, Blažek, Zemánek, Šlézar. Sestava hostů: Bláha st., Čermák, Hlaváček, Myška, Bláha ml., Vasilečko, Kříž R.

Kapitán Přerova JAN ERTELT: „Utkání bylo velice vyrovnané a rozhodovaly v něm maličkosti. Z mého pohledu rozhodly zápasy trojic, ve kterých jsme dnes dominovali. Z našeho celku bych vyzdvihl výkon Ondry Miklíka, který ve trojce zaskakoval na bloku za zraněného Pavelku a vedl si opravdu skvěle. Dalším pozitivem byla dnes bojovnost a týmový výkon všech hráčů. Z hostujícího družstva byli tradičně oporami zkušení Čermák, Hlaváček a Karel Bláha starší. Střetnutí se hrálo ve výborné atmosféře za mohutného fandění domácích příznivců. Jedinou kaňkou na jinak výborném utkání byl výkon rozhodčích. Hlavně jejich nerozhodnost totiž přispěla k několika vyhrocenějším situacím..."

Vedoucí družstva Aše LUBOMÍR CHYNORANSKÝ: „V Přerově se nám dlouhodobě nedaří, tentokrát jsme ale mohli získat bod, který by asi lépe odpovídal průběhu utkání. Základem úspěchu domácího týmu bylo vítězství ve všech trojicích, když se soupeřům několikrát povedlo otočit již téměř ztracený set. Po výborném zahájení soutěže se od nás odklonilo i sportovní štěstí, jsme ale pořád průběžně na výborném čtvrtém místě tabulky. Musíme však již v následných utkáních bodovat."

2012_1liga_06_02TJ Start VD Plzeň - SK Bělá  5:5

Poprvé v letošní sezóně se v domácím dresu představil zkušený blokař Jan Šik a hned byl u tří bodů Západočechů. Jenže ani jeho bodový příspěvek na vítězství nad houževnatým soupeřem nestačil a nakonec to byli právě Plzeňané, kdo byl musel být vděčný za konečnou remízu. Po vyrovnaném začátku střetnutí hosté famózně zvládli jeho nepárovou část a rázem vedli o dva body. Náskok si drželi i po odvetných trojicích a reálně pomýšleli na svou letošní premiérovou výhru. O tom, že si ji z města piva neodvezou, rozhodly až závěrečné dvojice, které pro sebe v třísetových bitvách „urvali" domácí hráči.

Sestava domácích: Miksan, Holý M., Šik, Nozar, Švácha, Bořánek, Kliment, Pivnička. Sestava hostů: Kapitola J., Kapitola M., Červinka, Rabas, Rožek D., Golda, Sedliak, Horáček, Remeš, Kašpar.

Hráč Plzně MIROSLAV NOZAR: „S Bělou jsme sehráli tradičně vyrovnané utkání. Vyhrát mohly oba týmy, ale hosté k tomu měli dnes trochu blíže. Rozhodně nepůsobili jako poslední tým tabulky. My se letos stále hledáme a v koncovkách prohráváme zápasy, které jsme loni vyhrávali. V příštím kole přivítáme lídra tabulky Český Brod a jestli chceme uhrát nějaký bod, budeme muset podat výrazně lepší výkon."

Hrající trenér Bělé ALEŠ RABAS: „Po vysokém vítězství Plzeňanů v minulém kole jsme do západočeské metropole přijížděli s velkým respektem. Příznivý vývoj utkání a získané vedení 5:3 jsme ale promarnili v obou posledních dvojkách. K nepřehlédnutí byl výkon Jirky Miksana, na naší straně byl výborný čtyřbodový Honza Golda. Nepřehlédnutelní však byli i oba rozhodčí! Velice nepřesné verdikty, které rozdělovali na obě strany, nepozornost a větší diskuse s diváky než se zástupci obou týmů, to byla opravdu „ozdoba" jinak férově odehraného utkání."

PKS okna Žďár nad Sázavou - TJ Dynamo České Budějovice  5:5

Kdo tušil v souboji dvou celků z čela tabulky dramatickou podívanou, nemýlil se. Domácí měli většinu utkání navrch, aby nakonec zachraňovali výhrou v poslední dvojici konečnou dělbu bodů. Jihočeši svůj pomalejší rozjezd napravili ve střední pasáži, kde získali dvě výhry. Klíčovou postavou hostujícího týmu byl Zdeněk Musil. Ten se podílel na čtyřech bodech Dynama a stal se letos prvním singlistou, který se může pochlubit skalpem reprezentanta Hrona. Českobudějovičtí se dostali do chvilkového vedení až po první odvetné dvojici, jejich choutky na konečné vítězství ale utnuli Hron se Srbou a zajistili spravedlivou remízu.

Sestava domácích: Hron, Krátký, Nejedlý D., Nejedlý L., Srba, Paul, Průcha, Staněk. Sestava hostů: Musil, Ryneš, Vondrášek, Fík, Karvánek, Chalupa, Nekola, Matějka.

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Čekal jsem, že duel s Českými Budějovicemi bude vyrovnanou bitvou, nicméně musím přiznat, že jsem nakonec trochu zklamán. Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale nadějné vedení jsme ztratili ve vložené dvojce a v singlu, kde tentokrát Hron nestačil na Musila. Můžeme litovat i ztráty obou trojic, které prohrály s Musilovou sestavou. Obě získaly první set a ve druhém vedly shodně 7:5, ani v jednom případě to ale nestačilo. Rovněž první odvetnou dvojici měli Krátký s Paulem vyhrát. Tyto nedostatky nás stály vítězství. Zapracujeme ale na tom a na domácí souboj s Přerovem se dobře připravíme."

Vedoucí družstva Českých Budějovic JAN VONDRÁŠEK: „Střetnutí se nevyvíjelo podle našich představ. Tým se ale semkl a za stavu 3:1 pro domácí dokázal stav srovnat. Důležitým momentem byl singl, který dokázal Musil nad Hronem vyhrát. Určitě bych Zdeňka Musila vyhlásil jako nejlepšího hráče našeho družstva. V barvách soupeře to byl Martin Krátký, hlavně díky vynikající defenzivní části hry. Pro nás je tento bod nesmírně důležitý a jak se říká, bod z cizího prostředí se počítá jako vítězství."

 

Zpět