Extraliga - play-out-3.rozhodující zápas: TJ Slavoj Český Brod vs. TJ AVIA Čakovice

14.10.2013 11:06

Zpráva Z LIGOVÉHO UTKÁNÍ

Domácí

TJ Slavoj Český Brod

Hosté

TJ AVIA Čakovice

Sestava družstva

Vokáč J.

Majer M.

Cibulka T.

Cmíral J.

Kaděra M.

Ungermann V.

Petřina M.

Líbal J.

Janík M.

Sýkora J.

Majer M.

1D-1D: Janík, Kaděra – Suchý J., Suchý M. 2:1 (10:6, 8:10, 10:7)

2D-2D: Cibulka, Ungermann – Cibulka O., Putík 1:2 (10:6, 8:10, 7:10)

1T-1T: Cibulka, Sýkora, Ungermann (Petřina) – Macurek, Suchý J., Hofman 1:2 (8:10, 10:7, 7:10)

2T-2T: Janík, Kaděra, Vokáč – Suchý M., Cibulka O., Putík 0:2 (7:10, 7:10)

1S-1S: Sýkora – Kalous 2:1 (10:9, 8:10, 10:7)

1T-2T: Cibulka, Petřina, Ungermann - Suchý M., Cibulka O., Putík 2:0 (10:7, 10:5)

2T-1T: Janík, Kaděra, Cmíral – Macurek, Suchý J., Hofman 2:0 (10:6, 10:9)

1D-2D: Janík, Kaděra (Cmíral) – Cibulka O., Putík 2:0 (10:6, 10:9)

 

Počet diváků

75

Číselný popis vývoje utkání

(př. 1:0, 1:3, 4:3, 4:5, 5:5)

1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3

 

Popis rozhodující události

(chybějící opory, zlomové momenty, překvapivý výsledek zápasu)

Do první dvojice nastoupil Janík s Kaděrou, kteří v prvním setu svou výbornou obranou přehráli bratry Suché. Ve druhém setu bohužel naši hráči vytvořili několik zbytečných chyb, které hostující dvojice dokázala potrestat. Ve třetím setu však opět zafungovala dobrá obrana a povedlo se dvojici dotáhnout do vítězného konce.

Do druhé dvojice nastupoval Ungermann s Tomášem Cibulkou proti bratrovi Ondrovi s Putíkem. První set naši dokázali urvat i přes nepřízeň počasí a poté se hra přerušila a stěhovalo se do haly v Nymburce, protože v naší brodské bylo obsazeno basketem. Začátek v hale vyšel lépe hostujícímu týmu, kde Putík bodoval bezchybně. Naši se naopak trápili s přípravou. To bohužel pokračovalo i ve třetím setu a tak hosté srovnali stav utkání na 1:1.

Ve hře první trojice, kde nastupoval Ungermann s Cibulkou a Sýkorou a střídajícím Petřinou nedokázala zachytit moc Macurkových útoků a nedokázala ani proměnit své útoky v body pro náš prospěch. I přes to, že zápas se podařilo dostat až do třetího setu se bohužel radovali hosté.

Druhá trojice Kaděry s Janíkem a Vokáčem na tom byla podobna jako naše první. Nedokázali jsme se rychle přizpůsobit dobré hře soupeřů na neutrální půdě a tak nás hladce přejeli ve dvou setech.

Do singlu nastupoval Sýkora proti Kalousovi. První set prohrával Sýkora už 9:7, ale i přes nepříznivý stav dokázal set dobrou hrou a tvrdým podáním dotáhnout do vítězného konce. Ve druhém setu však Kalous o 2 míče zvítězil a utkání šlo do třetího setu, kde Sýkora zahrál výborné 2 míče do paty a tím odskočil na dvoubodové vedení, které úspěšně dotáhl do konce. Připsal nám tak důležitý 2.bod v utkání nastartoval bojovnou hru.

Do hry otočené trojice nastupoval Ungermann s Cibulkou a Petřinou proti O.Cibulkovi s M.Suchým a Putíkem. Naši výbornou hrou Petřiny na bloku a bezchybným útokem Ungermanna dokázali hladce přejet hostující trojici ve dvou setech a tím srovnali stav utkání na 3:3.

Do druhé otočené trojice nastupoval Janík s Kaděrou a  Cmíralem. Naši opět dokázali zachytit díky dobré obraně hodně balónů a proměnit je zpět na body pro nás. Dokázali jsme tak opět ve dvou setech přehrát soupeře a připsat tak další bod v bojovném zápase. Stav utkání 4:3.

Do otočení dvojice nastupoval Janík s Kaděrou proti O.Cibulkovi s Putíkem a střídajícím Kalousem. Naši dokázali zachytit více soupeřových útoků a své útoky zodpovědně zahrávat a proměňovat je v body. Ve druhém setu se bojovalo bod za bod a v jednu chvíli jsme nedokázali držet krok s dobře hrajícím Kalousem a tak jsme vystřídali Kaděru za Honzu Cmírala, který dokázal zachytit pár balónů a proměnit svoje útoky a tak jsme po velice bojovné hře dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce a radovat se z udržení extraligové příslušnosti i pro další hrací rok 2014.

Komentář trenéra/kapitána

(spokojenost/nespokojenost, nejlepší hráči, výkony rozhodčích)

Dnešní zápas začal stejně jako všechny předchozí série a kdo v něm vedl 3:1 na zápasy, tak stejně prohrál, protože hra singlu vše otáčela na druhou stranu. V dnešním zápase jsme vyhráli první dvojici, ve druhé se zápas stěhoval do haly v Nymburce a tam měli hosté převahu. Naštěstí výborně zahrál Sýkora, který opět otočil zápas a my jsme ho dokázali dotáhnout do vítězného konce.  

 

 

Za družstvo (oddíl)

Datum

Zpracovatel

Funkce v družstvu (oddílu)

14.10.2013

Martin Janík

Hráč, trenér

 

Zpět