Extraliga mužů - dohrávka 10.kola: SK Šacung ČNES Benešov vs. TJ Slavoj Český Brod

Sýkora

1D-1D: Makara, Holub – Vokáč, Janík 2:0 (10:7, 10:7)

2D-2D: Doubrava, Flaks – Cibulka, Cmíral 2:0 (10:6, 10:8)

1T-1T: Ešner, Kalas, Pachman (Štěpař, Makara) – Kaděra, Knytl, Janík (Vokáč) 1:2 (10:6, 8:10, 7:10)

2T-2T: Doubrava, Řehák, Holub (Kadeřábek) – Cibulka, Cmíral, Sýkora 1:2 (8:10, 10:8, 8:10)

3D-3D: Ešner, Kalas (Kadeřábek) – Kaděra, Sýkora 1:2 (10:6, 6:10, 8:10)

1S-1S: Kadeřábek – Sýkora 2:0 (10: , 10: )

1T-2T: Kalas, Štěpař, Makara – Cibulka, Cmíral, Sýkora 2:1 (8:10, 10:7, 10:7)

2T-1T: Doubrava, Řehák, Holub (Flaks) – Vokáč, Knytl, Kaděra (Janík) 2:0 (10:5, 10:5)

1D-2D: Makara, Holub – Cibulka, Cmíral (Knytl) 2:0 (10:6, 10:3)

4 + 10 (z Brodu)

1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3

Již po cestě do Benešova nám bylo jasné, že se budeme stěhovat do haly a po příjezdu ke hřišti, kde byly 2cm vody bylo vše jasné.

Do hry naší první dvojce nastoupila staronová dvojice Vokáče s Janíkem proti zkušené dvojici Makary s Holubem. Naši svěřenci si nedokázali poradit s útokem Holuba a ve velké hale se nedokázali bodově prosazovat a tak domácí hladce vyhráli první zápas utkání.

Druhá dvojice Cmírala s Cibulkou proti Doubravovi a Flaksovi se také nestihla zorientovat z velkého prostoru nabízeného velkou halou a domácí svým bezchybným útokem tak rozhodli o zápasové výhře. Domácí změnili stav zápasu na 2:0.

Ve hře trojic, kde ze začátku nastupoval Vokáč, Kaděra a Janík na náhře. Změnou oproti včerejšku jsme si slibovali pomoc na útoku, bohužel na útoku se nám moc nedařilo a vůbec se nedařilo zachytit útok hostů a ve druhém setu vystřídal Janík kvůli lehkému zranění nohy a změnil se i blok, kde začal blokovat Vokáč a nepříznivý vývoj druhého setu se tak otočil v náš prospěch. Ve třetím setu opět bojovným výkonem a skvělou hrou pomohl Vokáč ke konečné výhře a zisku prvního zápasového bodu.

Druhá trojice bojovala proti reprezentantovi Doubravovi, kde všechny sety skončily stejným skórem 10:8, přičemž první a třetí jsme úspěšně zvládli my a tak jsme se dostali na stejný stav v utkání 2:2.

Ve vložené dvojici nastoupilo proti Kaděrovi se Sýkorou duo Ešnera s Kalasem. Naši svěřenci v prvním setu dokázali zachytit útok Ešnera a tím tak vyhrát první set. Ve druhém setu se karty obrátily, Sýkorovi se dařilo proměňovat většinu útoků a tím vyhrát třetí set a tím pádem i západ.

Do singlu nastupoval Sýkora proti Kaděřábkovi. Sýkora bohužel nezahrál jako v zápase proti Vedralovi a čím víc se chtěl do zápasů, tím víc chyb vytvářel. Tak měl Kadeřábek usnadněnou práci a vyhrál hladce ve dvou setech.

Ve hře otočené trojice se sice podařilo dostat zápas do třetího setu, bohužel ve třetím setu se nepodařilo zachytit útok Makary. Domácí si tak připsali další bod utkání. Stav zápasu tak byl 4:3.

Ve druhé otočené trojici nastupoval Vokáč, Kaděra a Knytl, když našim svěřencům nedařilo, vystřídal Janík Kaděru a za stavu 8:5 se při útoku zranil smečující Vokáč, který si poranil koleno. Opět střídal zpět Kaděra a zápas se nepodařilo otočit ani ve druhém setu, kde se naopak domácí Doubrava zranil a musel vystřídat.

Ve hře dvojice nastoupil Cmíral s Cibulkou proti Makarovi s Holubem, se kterými si ovšem nedokázali poradit a ani po vystřídání Cibulky za Knytla se nezadařilo a domácí tak ukončil zápas se stavem 6:3.