Extraliga mužů - 5.kolo(předehrávka): TJ Slavoj Český Brod vs NK CLIMAX Vsetín

Knytl

Sýkora

1D-1D: Cmíral, Janík – Gebel, Plachý (Zbrožek) 1:2 (10:4, 8:10, 9:10)

2D-2D: Vokáč, Cibulka – Brutovský, Perun 0:2 (5:10, 5:10)

1T-1T: Cmíral, Ungermann, Sýkora – Zbrožek, Gargulák, Tomek (Novosad) 1:2 (9:10, 10:4, 9:10)

2T-2T: Vokáč, (Cibulka) Janík, Knytl – Brutovský, Gebel, Vala 2:1 (5:10, 10:9, 10:9)

3D-3D: Kaděra, Sýkora – Novosad, Tomek 2:0 (10:7, 10:7)

1S-1S: Sýkora – Brutovský 2:0 (10:9, 10:6)

1T-2T: Cmíral, Ungermann, Sýkora (Kaděra) – Gebel, Brutovský, Vala (Perun) 2:0 (10:9, 10:9)

2T-1T: Vokáč, Janík, Knytl – Zbrožek, Gargulák, Tomek 2:0 (10:8, 10:8)

1D-2D: Cmíral, Janík – Brutovský, Perun 2:0 (10:5, 10:8)

35

0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3

Do první dvojice nastupovala nově složená dvojice Cmírala s Janíkem proti Plachému s Gebelem. První set naši svěřenci zodpovědnou hrou hladce vyhráli. Ve druhém setu se po pár chybách na útoku dostali hosté do vedení. V půlce druhého setu se zranil Michal Plachý, který špatně došlápnul a vyvrknul si kotník i přes znatelné oslabení hosté dotáhli druhý set do vítězného konce a ve třetím setu, kdy jsme nedokázali proměnit útok, se hosté radovali z vítězství po smeči Zbrožka.

Druhá pozměněná dvojice Cibulky s Vokáčem měla těžkou úlohu, poměřit síly s reprezentační dvojicí Brutovského s Perunem. Hostující slovenská dvojice si dokázala svou důslednou hrou a po chybách na útoku Vokáče hladce poradit s naší druhou dvojici.

Hra první trojice byla v prvním setu ve vlažném tempu, druhý set už ale naši svěřenci dokázali zabrat a poslat zápas do třetího setu, kde si vytvořili náskok 2 matchballů, které bohužel neproměnili a hosté si tak připsali 3.zápasový bod.

Do druhé trojice nastoupil Cibulka, Janík a Knytl proti trojici vedené Brutovským. V prvním setu naše trojice opět udělala mnoho drobných chyb a tak šel do hry Vokáč, který ve druhém setu vybojoval svým blokem důležité míče. Také pak přidal pár nechytatelných smečí, kterými udolal soupeře a stav zápasu se tak změnil na 1:3. Do vložené dvojice šla naše stabilní vložená dvojice Kaděry se Sýkorou, kteří s herní pohodou dokázali porazit zkušeného Novosada a připsali další zápasový bod.

V singlu čelil Sýkora výzvě porazit slovenského reprezentanta Brutovského, kterou svou precizní hrou zvládl a stav zápasu byl tak srovnaný 3:3.

Do hry otočené trojice nastoupil místo Ungermanna Kaděra, který svým dobrým blokem zavřel Brutovského a později i střídajícího Peruna. Naše trojice tak po boji vyhrála ve dvou setech rozdílem jednoho bodu v každém setu.

Druhá „mladá“ trojice si udržela v prvním setu svojíí bojovnost z předchozí hry, ve druhém setu si hosté vytvořili několikabodový náskok, který po vystřídání Vokáče a svou bojovností Cibulka pomohl stáhnout a obrátit tak nepříznivý vývoj setu na naší stanu a dotáhnout ho do vítězného konce.

Ve hře dvojic bylo znát, že J.Brutovský se potýká se zraněním, protože jeho útoky nebyly 100%, naopak na naší straně Janík se Cmíralem zahráli výborně v poli i na útoku a tak i po vystřídání Brutovského Gargulágem naši dovedli zápas do vítězného konce.

Zápas byl ovlivněn zraněním Plachého ze začátku zápasu. V průběhu utkání se k němu přidali Brutovský i Perun. Hosté tak byly značně oslabeni, což ale nic nemění na dobrém výkonu našich hráčů.