Dva zápasy za dva dny, Český Brod ztratil jediný bod

17.06.2010 06:58

Český Brod - Dva zápasy ve dvou dnech. Obě střetnutí od sebe dělilo ani ne dvacet čtyři hodin. Navíc bez zkušeného Cmírala, hrajícího trenéra Cibulku i nadále sužovalo zranění. To byl víkend českobrodských nohejbalistů. Ti ho však zvládli a ztratili jen jediný bod.

 

Z utkání Český Brod - Bělá (6:3).
Z utkání Český Brod - Bělá (6:3).
Autor: Martin Šnajdr

K prvnímu víkendovému zápasu nastoupili na hřišti SK Bělá. „Po dvojkách jsme vedli dva - nula, což bylo pro mě překvapením,“ prozradil českobrodský trenér Tomáš Cibulka. Optimistický scénář tím ale nekončil, hosté z Českého Brodu se dokonce dostali do vedení pět – nula.

„Bylo to až moc jednoduché,“ přemítal Cibulka. Domácí jako by zůstali s myšlenkami v šatně a přišli až na singl, kdy už jim teklo do bot, že jim Českobrodští na domácím hřišti uštědří debakl. K souboji jednotlivců se po dvou zápasech postavil opět mladý Marek Vedral. „Nějak mu to teď nejde,“ porovnával jeho současnou formu s tou ze začátku sezóny trenér Cibulka.

Po singlu se domácím povedla i třetí dvojka střetnutí a stav už rázem nebyl pro soupeře tak hrozivý, a to 5:2. Ve čtvrtém souboji trojic tohoto zápasu měli Českobrodští možnost zápas vítězně ukončit. Hosté byli jediný míč od výhry. Hráči domácí Bělé se ale vzepřeli a i tento souboj vybojovali nakonec pro sebe.
„Najednou to bylo pět čtyři,“ popisoval Tomáš Cibulka. O výsledku zápasu nakonec rozhodoval poslední dvojice. Odvezou si Českobrodští výhru, nebo se oba týmy rozejdou smírně? „Martin Janík to tam vyhecoval a vyhráli jsme,“ vyzdvihl českobrodský trenér.

Zápas se tak po rychlém českobrodském nástupu do zápasu protáhl a končil až kolem sedmé večer. „Chtěli jsme šetřit síly na neděli, tak jsme se tam vypekli pět hodin,“ kroutil hlavou Tomáš Cibulka. Ani ne po čtyřiadvaceti hodinách čekal nohejbalisty Českého Brodu další zápas, tentokrát na domácí půdě proti NK Janovice.

Už v neděli v poledne se tak postavili k dalšímu zápasu. „Na začátek jsem dal dvojici Martina Janíka s Honzou Vokáčem, překvapili mě, že uspěli proti, podle mě, lepší dvojici,“ chválil je jejich trenér. „Hráli moc dobře na to, že spolu normálně nehrají,“ doplnil.

Vcelku jasné vítězství první dvojice však jejich následovníci nenapodobili. Ve třetím setu sice nebyli daleko od úspěchu, ale za stavu 9:9 nasměroval Marek Vedral svůj kraťas jen do pásky a stav byl vyrovnaný.

Podobně, i když v obráceném gardu, se vyvíjely i následné trojice. První z nich pro sebe urvali hosté a v druhé se naopak radovali domácí. Dva – Dva. Vložená dvojice se také přehoupla na stranu Českobrodských a všichni netrpělivě očekávali souboj jednotlivců. „Na singl jsem dal překvapení, postavil jsem Martina Janíka,“ hlásil Tomáš Cibulka. Martin Janík ale, i přesto že hrál singl pořádné poprvé, nebyl daleko od úspěchu. Po vyhraném prvním setu vedl ve druhém už 9:7, silný soupeř se ale ještě vzepřel a důležitý zápasový bod pro tým Janovic urval ve třetím setu.

Vyrovnaný zápas pokračoval následnými trojicemi. Ty si oba týmy rozdělily po jedné mezi sebou, stav byl opět vyrovnaný a zápas se i tentokrát rozhodoval v posledních dvojicích. „Opět mě překvapili Martin Janík s Honzou Vokáčem. Vyhráli čtvrtou dvojku ze čtyř,“ nešetřil chválou hrající trenér Tomáš Cibulka.

Rozhodnout tedy musela, stejně jako v sobotu, závěrečná dvojice. Tu ale Kaděra s Vedralem po pěkném utkání neuhájili a soupeři se tentokrát rozešli smírně a oba si odvezli bod. „Trochu jsem se bál, že nebudeme ani bodovat,“ přemítal po nedělním zápase Tomáš Cibulka.

Nejčernější obavy se tak nevyplnily a jeho tým z víkendových možných čtyř bodů získal tři. „Kdyby byl Honza Cmíral, tak asi pohodové vítězství oba dny,“ myslí si Tomáš Cibulka. Další zápas první ligy nohejbalu Českobrodští sehrají až na konci srpna, když kolo z nadcházející soboty už sehráli, kvůli mistrovství České republiky konaném na jejich hřišti, právě v neděli.

Sestava: Janík, Majer, Vedral, Cibulka, Kaděra, Sýkora a Vokáč.

 

Zpět