Double hráček Českého Brodu

01.10.2012 08:18
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 30.09.2012

2012_mcrzen3_01(Nymburk) Jestliže se ve dvojicích  jasně prokázala převaha dvou vedoucích týmů ženské nejvyšší soutěže, šampionát trojic nejenže tuto převahu potvrdil, ale navíc ukázal i rozdíl mezi prvním a druhým týmem. Je sice fakt, že svou roli hrály v některých zápasech opět  koncovky třetích setů, ale kdo chce být nejlepší, musí je zvládat.

Čtrnáct trojic bylo opět rozumně nasazeno a dolosováno do čtyř skupin, ze kterých podle klíče postupovaly první sestavy přímo do čtvrtfinále a druhé a třetí týmy se ve zkráceném osmifinále utkaly o právo nastoupit proti nim. Hrálo se na dva sety, takže i na remízy. Ze skupiny A postoupily nakonec hráčky Útěchova A, Lokomotivy Nymburk a Sokola Břve, ze skupiny B pak Český Brod B, Vršovice B a Čakovice, ze skupiny C Útěchov B,Nymburk B a Vršovice A a ze skupiny D Český Brod A, Solidarita A a Útěchov C. Za zmínku stojí určitě remíza Solidarity s prvním týmem Českého Brodu a také poslední místo hráček Karlových Varů, které patřily ve druholigovém poháru k absolutní špičce.

Osmifinále určilo  čtyři týmy, které tím získaly právo vyzvat vítěze skupin. Hrálo se už na dva vítězné sety a byly to celky Vršovic A, Břví, a obě sestavy Nymburka. Ve čtvrtfinále začalo opět jako předchozí den nelítostné KO o postup do medailových pozic. Tentokrát ale favorizované sestavy nepřipustily žádné komplikace a všechny postoupily ve dvou setech. Útěchov A vyřadil Vršovice, Český Brod B skolil Břve, Útěchov B ukončil cestu Nymburka A a Český Brod A přešel jasně přes druhý tým Nymburka.

V semifinále nastalo očekávané drama hlavně v zápase Útěchov A - Český Brod B. Vítězstvím ve druhém setu Brňanky zachránily zápas a dovedly jej do setu třetího. Tam se svedla neuvěřitelná bitva, ve které rozhodoval každý bod. Z vítězství 10:9 se nakonec radovaly Středočešky. Druhé semifinále mělo poněkud jasnější průběh a Moravanky podlehly nakonec ve dvou setech, z nichž ten druhý byl vyrovnanější.

V zápase o třetí místo si zpočátku vedla lépa sestava Lenky Plaché a vyhrála první set. Potom se ale prosadila větší herní jistota prvního týmu a zbývající dva sety se staly kořistí Daniely Peruňské a jejích spoluhráček. Také finálový duel už výsledkově postrádal náboj dramatičnosti, ovšem na hřišti se i nadále děly věci a všechny hráčky prokazovaly v oddílovém derby tu nejlepší ženskou kvalitu. Zápas byl skvělou reklamou na blížící se mistrovství světa v Brně.

 

2012_mcrzen3_02Bronzová DANIELA PERUŇSKÁ stále hledá optimální formu, ale je vidět neustálé zlepšování v průběhu celé sezóny.

Dnes mě překvapil dvojitý úspěch trojic Českého Brodu. Byl opravdu takový rozdíl ve hře sestav obou dominantních týmů?

Nemyslím si, že je tam až tak velký rozdíl. Podle mne rozhodovaly maličkosti, které byly v daný moment podstatné.

Jak hodnotíš svoji formu a svůj zdravotní stav? Budeš zase na MS v Brně největší překážkou českého týmu v cestě za zlatem?

Moje forma není ještě optimální. Zdravotní stav je relativně skvělý, ikdyž občas něco nefunguje tak, jak bych si představovala. A jestli budu největší překážkou domácích hráček? Udělám všechno, co bude v mých silách, aby Slovensko získalo zlato.

 

Z tváře už dvojnásobné mistryně České republiky v individuálních disciplínách LENKY CIBULKOVÉ bylo možno vyčíst spokojenost.

Lenko, finále trojic vyznělo opět jako celkem jasná záležitost. Bylo to opravdu tak snadné?

Zápasy mezi námi patří vždy mezi nejtěžší. Věděly jsme, že se musíme rvát o každý bod a nesmíme povolit. Holky, Katka Červenková a Lucka Vokáčová, mákly v poli a Lucka navíc pomohla dost zásadními body. Těžko vyjmenovávat všechny zásluhy, možná jsme prostě měly jen větší vůli zvítězit.

Obě vaše sestavy byly vyrovnané a o vítězi asi rozhodlo také momentální psychické  rozpoložení. Který z ostatních soupeřících týmů se vám výkony blížil?

Už i podle pořadí je jasné, že Útěchov patří mezi největší soupeře. Pak samozřejmě Vršovice, ale ty tentokrát přijely bez nejlepších hráček. Musím přiznat, že mě letos příjemně překvapila i ostatní družstva.

Co říkáš formě Daniely Peruňské? Nebude zase tou největší překážkou české reprezentace v cestě za vítězstvím na MS v Brně?

Danka se po operaci kolena vrátila zas na své místo. I když bych řekla, že to ještě pořád není úplně ona. Hodně bude záležet i na hráčkách kolem ní, jak jí vše připraví. Co si pamatuji, byly tam dobré polařky s výbornou náhrou. Tak musíme být lepší. (úsměv)

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Slavoj Český Brod "A" (Vokáčová, Blažková, Cibulková, Červenková, Tymichová)
2. TJ Slavoj Český Brod "B" (Fischerová, Möglichová, Chuchlová, Svobodová)
3. TJ Útěchov Brno "A" (Malátová, Peruňská, Ilášová, Kováčová)
4. TJ Útěchov Brno "B" (Plachá, Hanáková, Schützová, Peloušková)

 

Zpět