Dokonalá vzpoura hostů

21.06.2011 15:51
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 20.06.2011

2011_wael13_01(Český Brod, Vsetín) Naprostá vzpoura hostů, tak by se dalo nejlépe charakterizovat předposlední, 13. kolo mužské Witte Automotive extraligy mužů. Hosté totiž dokonale vyloupili domácí tvrze, taková věc se naposledy přihodila v 10. extraligovém kole soutěžního ročníku 2008. Odevzdat tak pomyslný klíč od své pevnosti a kapitulovat, to se nyní přihodilo jak Českému Brodu, tak Vsetínu.

TJ Slavoj Český Brod - TJ Avia Čakovice: 2:6

Nováček soutěže si proti pražskému celku velké naděje nedělal, ale potupného kanára z prvního utkání rozhodně připustit nechtěl. Vytáhnout se navíc proti svému bývalému klubu chtěli domácí Petřina a T.Cibulka. Vyrovnaný stav utkání vydržel jen do nepárové části. V deblech si M.Kaděra a Vedral s Pachmanem a Kurkou poradili, za hosty proti Janíkovi s T.Cibulkou srovnávali Ungermann s Mrákavou. Ve trojkách M.Kaděra, Vedral, Janík a naskočivší Sachl nestačili na Mrákavu s Kurkou a J.Suchým, ale domácí trio Cmíral, T.Cibulka a Sýkora po zápase s Cibulkou, Ungermannem a Pachmanem vrátilo ukazatel skóre na rovnovážný stav. Byla to však domácí labutí píseň. V nepárové části se Cmíral a Sýkora proti Cibulkovi s J.Suchým neprosadili a stejně se vedlo Vedralovi v individuálním souboji s Mrákavou. To domácí barvy dost zlomilo a odvetné trojice už režírovaly hosté. Sachlova trojice podlehla Ungermannově sestavě a když i Cmíralova formace nestačila na Mrákavovo trio, šly se podat ruce.

"Utkání jsme rozehráli dobře. Za stavu 2:2 se nám ale nepovedla vložená dvojice a singl a soupeř se dostal do dvoubodového vedení. V následných odvetách trojic už jsme nedokázali vrátit se zpět do utkání. Dnes nám chyběla větší bojovnost a chuť poprat se o lepší výsledek," přiznal trenér českobrodského celku JAN CMÍRAL.

"Každopádně jsme s výsledkem i hrou spokojeni. Bylo to utkání, ve kterém zdánlivě nešlo o nic. Což ale není úplně pravda. Nám šlo o jistotu výhody domácího prostředí v play-out proti Vsetínu. To se v kombinaci s prohrou Vsetína podařilo a tak můžeme poslední utkání v Čelákovicích dohrát naprosto v klidu," byl spokojen trenér Čakovic JIŘÍ SUCHÝ.

2011_wael13_02NK Climax Vsetín - TJ Spartak Čelákovice: 2:6

Zatímco další z nováčků hrál o lepší výchozí pozici pro semifinálovou sérii play-out, Čelákovičtí potřebovali klíčovou výhrou pojistit play-off (pokud by tedy Žatec zároveň doma prohrál s Modřicemi - což se také stalo) a nakonec se dočkali. Začátek utkání ale potěšil domácí barvy, Perun s Gebelem si podali Spilku s Plachým. Novosad s Ifkou a alternujícím Nezvalem už ale proti J.Kaděrovi a Flekačovi neuspěli. Domácí trio Novosad, Perun a Gebel poté prohrálo první trojkový zápas ve třech setech se Spilkou, Kolenským a Frankem, ale zaváhání první formace napravila druhá se Zbrožkem, Nezvalem a Vichtorou, která zdolala J.Kaděru, Plachého a Vrtišku. Prostřední část vyšla lépe hostům. Vichtora s Gargulákem podlehli Mocovi a Kolenskému, v souboji singlistů si hostující Plachý podal Peruna. Třísetový zápas první trojkové odvety znovu nepotěšil domácí, když Novosadova trojice takto padla s J.Kaděrovou. Ani dva mečboly nestačily Nezvalově sestavě, aby se vypořádala s tou Spilkovou. Po výsledku ze Žatce tak v Čelákovicích propuklo velké veselí.

"Vstupovali jsme do utkání s cílem bodovat a zachovat si případnou šanci domácího prostředí v sérii play-out. Po vyrovnaném začátku nám soupeř odskočit v nepárové části a svůj náskok si v odvetných trojicích pohlídal," řekl vsetínský asistent trenéra LUMÍR GEBEL.

„Dnes jsme vyhráli svou bojovností, která nám pomáhá v domácím prostředí. Samotný zápas moc kvalitní z naší strany nebyl. Možná jistota čtvrté příčky nám svazovala nohy. Domácí měli dobře rozehrané zápasy a kdyby je dotáhli do úspěšného konce, tak by se z vítězství mohli radovat oni," zhodnotil utkání kapitán Čelákovic MARTIN FLEKAČ.

Zpět