Čtvrtý zářez Fischerové

01.09.2013 09:36
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 01.09.2013

2013 mcrzenys 01(Čelákovice) Šestnáct žen se zúčastnilo 12. mistrovství České republiky v singlu, aby se pokusilo získat titul v nejmladší nohejbalové disciplíně. Děvčata byla rozlosována do čtyř skupin po čtyřech účastnicích. Postupovaly sice všechny, ale ty, které se umístily ve skupinách na čelních místech, čekaly přeci jen „příjemnější“ soupeřky. Bylo tedy od prvního míče o co bojovat.

Osmifinálové zápasy daly prognózám za pravdu a až na porážku Schützové s Proseckou vítězily favoritky ve dvou setech. Ve čtvrtfinále už byly zápasy vyrovnanější. Fischerová porazila Tomšovou, Malátová pomstila spoluhráčku z Útěchova Schützovou a ve třech setech zdolala Proseckou, Svobodová přehrála Tůmovou a Cibulková podlehla překvapivě Žemlové.

V semifinále ztratila pozdější vítězka druhý a ten den poslední set a porazila Malátovou 2:1, když ve druhé sadě přitvrdila útok a v tom třetím měla přeci jen jistější mezihru. Ve druhém semifinále zvítězila trochu překvapivě nestárnoucí Svobodová nad Žemlovou, která měla větší kazivost než celoplošně hrající bojovnice z Českého Brodu. Ve „finále“ zklamaných šla Malátová za bronzovou medailí přeci jen důrazněji a přetlačila Žemlovou, na kterou nakonec zbyla pouze nepopulární „brambora“.

 „Musím říct, že jsem opět zvažovala účast kvůli zdravotním problémům. Nakonec díky vydařenému soustředění u Balatonu a vynikající práci fyzioterapeutky Daniely Petříčkové, se problémy zmírnily a já věděla, že pokud nastoupím, tak ostudu neudělám. Trochu mne mrzela prohra v semifinále na tři sety - jako loni opět s Luckou Fischerovou. Vyhrála jsem první set a měla jsem hodně blízko do finále, ale nepodařilo se mi v druhém setu smečařský tlak Lucky udržet. S obhajobou bronzu jsem nakonec spokojena a jsem ráda, že Útěchov byl opět vidět na stupních vítězů.“ spokojeně konstatovala bronzová VERONIKA MALÁTOVÁ.

2013 mcrzenys 02Finále bylo galapředstavením Fischerové, která nenechala nikoho na pochybách, že si pro čtvrtý titul přijela dobře připravena. V prvním setu povolila Svobodové pouhé čtyři body, a i když v tom druhém jich soupeřka uhrála osm, nebylo o vítězce žádných pochyb. „Na singlový šampionát jsem se speciálně nepřipravovala, takže jsem s vítězstvím moc nepočítala. Chyběla ovšem Lucka Vokáčová, s kterou jsem minulý rok hrála finále, takže jsem to měla trochu usnadněné. Singl je ovšem nevyzpytatelná disciplína a těžko se předpovídá úspěch nebo neúspěch. Nehledě na to, že v republice jsou hráčky, které jsou schopny singl dobře odehrát. Na letošním šampionátu bylo několik šikovných mladých hráček, na kterých je vidět posun vpřed, ale nejvíc mě zaujala svým výkonem a nasazením Olinka Svobodová. Klíčovým zápasem ovšem byl ten semifinálový s Veronikou Malátovou. Celý turnaj byl velmi dobře připraven. Sešla se spousta kvalitních hráček a v neposlední řadě vyšlo i počasí“, neskrývala nadšení LUCIE FISCHEROVÁ.

Organizace se zhostili Čelákovičtí a nutno konstatovat, že velmi dobře. „Věříme, že jsme pro ženy připravili jedno z těch lepších MČR, co se týká zázemí a organizačních záležitostí. Pro nás to navíc byla generálka před MČR v královské disciplíně trojic mužů. Překvapivým momentem pro mě bylo vyřazení hráčky z Českého Brodu Lenky Cibulkové a druhé místo hráčky Českého Brodu Svobodové, která vzdor svému věku, převyšovala mnohé hráčky svou bojovností o sto procent“, zhodnotil vedoucí šampionátu Martin MARTIN FLEKAČ.

Konečné pořadí turnaje
1. TJ Slavoj Český Brod (Fischerová)
2. TJ Slavoj Český Brod (Svobodová)
3. TJ Útěchov Brno (Malátová)
4. TJ Sokol Praha - Vršovice II (Žemlová)

 

Zpět