Český Brod zůstává na chvostu

26.04.2011 09:18
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 25.04.2011

2011_wael05_06(Karlovy Vary, Český Brod) Neveselo zatím je u dalšího nováčka mužské Witte Automotive Extraligy. Na kontě Českého Brodu i přes veškerou snahu zatím zůstává prázdné bodové konto. Nic na tom nezměnil ani prodloužený velikonoční víkend. Od výjezdu na půdu bronzového celku z Karlových Varů se moc s ničím počítat nedalo, ale naděje vkládali Českobrodští do derby s Čelákovicemi. I tam ale nakonec bodovat nedokázali, zatímco hosté mají letošní první výhru.

SK Liapor Witte Karlovy Vary - TJ Slavoj Český Brod: 6:1

Domácí potřebovali také bodovat, aby neztratili kontakt s čelem tabulky. Nováček z Českého Brodu byl pro tento záměr vhodným soupeřem. První dva debly ale skončily smírně. Vanke s Chytrou si s hostujícími Janíkem a Cmíralem poradili, J.Medek s Bíbrem už ale ve třetím setu na M.Kaděru s Vedralem nevyzráli. Ve trojicích nejprve Vanke s Bíbrem a Chytrou snadno zdolali Petřinu, Cmírala a Janíka. O něco více práce měla druhá domácí trojka v podání J.Medka, Dvořáka a Kokšteina, nakonec ale Sachla s M.Kaděrou, Sýkorou a alternujícím Vedralem stačila. A domácí nápor pokračoval i nadále. V nepárové části nejprve Bláha s Dvořákem a střídajícím Kokšteinem udolali ve třech setech T.Cibulku se Sýkorou a naskočivším Petřinou. I další zápas končil zkráceným setem a potěšil domácího singlistu Chytru proti Sýkorovi. Vankeho trojice i v odvetě soupeře drtila, tentokrát se o tom přesvědčila M.Kaděrova sestava.

"Nutno přiznat, že hosté zdaleka nebyli tak slabí, jak by se dalo podle výsledku soudit. Občas to bylo velice vyrovnané. Trojky jsme sice vyhráli docela lehce, ale pak v zápasech třetích dvojic a v singlu kladli hosté veliký odpor a podařilo se je zlomit vždy až ve třetích setech," uznal kvality soupeře vedoucí karlovarského týmu FRANTIŠEK VESELÝ.

"Opět se nám nedařilo ve trojicích, kdy jsme prohráli všechny tři. Zlomovým bodem byla prohra ve třetí dvojici ve třetím setu a taktéž v singlu, kde jsme měli největší možnost vrátit se do utkání. Namísto stavu 3:3 nám soupeř odskočil na 5:1 a výsledek si pohlídal. Spokojenost je pouze s výkonem Milana Kaděry a Marka Vedrala ve dvojici," řekl hrající trenér JAN CMÍRAL z Českého Brodu. 

2011_wael05_07TJ Slavoj Český Brod - TJ Spartak Čelákovice: 4:6

Další středočeské derby svedlo dohromady týmy Českého Brodu a Čelákovic, tedy sousedy, ale ne v ligové tabulce. Domácí chtěli hodně uspět a dvakrát v utkání vedli. Jenže odvetnou část režírovali hosté, kteří si tak připsali oba body. První bodík zapsali M.Kaděra s Vedralem proti Spilkovi s Plachým. Cmíral s Janíkem ale na J.Kaděru s Flekačem nevyzráli. Ve trojkách pak sice Petřina s T.Cibulkou, Janíkem a střídajícím Cmíralem J.Kaděru s Kolenským a Frankem přehráli, jenže totéž  už Sachl, M.Kaděra, Sýkora a alternující Vedral proti Spilkovi, Plachému a Vrtiškovi nedokázali. Hosté šli poprvé do vedení výhrou Vrtišky s Kolenským ve třetí dvojici nad Petřinou s T.Cibulkou a střídajícím Sýkorou. V singlu poté Vedral zdolal Kolenskému. V odvetách trojic byli lepší hosté. Petřinova formace podlehla té Plachého, stejně se vedlo i Sachlově sestavě proti J.Kaděrově. Domácí ale ještě karty nesložili, M.Kaděra s Vedralem zdolali J.Kaděru s Flekačem, ale závěrečné slovo patřilo hostující dvojici Spilka, Plachý, která pokořila Cmírala s Janíkem.

"Do dnešního zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním zlepšit předváděnou hru a poprat se o první body. Opět jsme přeházeli sestavy do trojic, které se nám vůbec nedaří. Zlomovým momentem byla vložená dvojice, naději jsme pak oživili v singlu. Bohužel hned nato jsme prohráli obě trojice, šanci na bod ještě vykřesala dvojice Kaděry s Vedralem, ale v poslední dvojici se nám ve třetím setu nedařil útok a soupeř si odvezl dva body. Spokojeni můžeme být s bojovností a nasazením všech hráčů. Bohužel v koncovkách rozhodujících setů jsme dnes udělali několik chyb, které soupeř dokázal využít. Výborný výkon dnes podal stále ještě dorostenec Marek Vedral," vyzdvihl individulní výkon hrající trenér JAN CMÍRAL.

„Domácí Slavoj se představil jako houževnatý soupeř a v extralize může potrápit i vyslovené favority. Bohužel se nám nevyvedl singl a soupeře jsme tak dostali do hry. A když ani naše dvojka Kaděra, Flekač neunesla tíhu utkání, tak jsme se museli strachovat o výsledek až do samého závěru," zhodnotil utkání trenér Čelákovic MICHAL DOUCEK.

Zpět