Český Brod ve Vsetíně ani jednou neuspěl, opouští tak extraligu

07.10.2011 06:50

Vsetín – Nohejbalová extraliga v Českém Brodě prozatím končí. Hráči Českého Brodu totiž dvakrát neuspěli na hřišti Vsetína. Příští rok si tak zahrají první ligu.  

Ze zápasu nohejbalové extraligy Český Brod - Vsetín
Ze zápasu nohejbalové extraligy Český Brod - Vsetín
Autor: Martin Šnajdr

Českobrodští nohejbalisté vyjeli do Vsetína s povzbuzujícím výsledkem. Po prvním utkání barážové série, které se hrálo v Českém Brodě, totiž vedli 1:0. K udržení v extralize jim stačila výhra v jednom ze dvou zápasů na území Vsetína.

Ukončit sérii mohli hráči Českého Brodu už v sobotu. Ale nestalo se tak. O výsledku tohoto utkání ale rozhodl již jeho úvod. „Obě úvodní dvojice jsme zbytečně prohráli a v trojkách jsme se nedostali do hry,“ shrnul hrající trenér Českého Brodu Tomáš Cibulka.

Jediný bod získali středočeští nohejbalisté v singlu, kdy uspěl mladičký Marek Vedral.

Českobrodští hráči sice prohráli 1:5, ale nezahazovali flintu do žita. O extraligové příslušnosti tak rozhodoval třetí zápas série. V tomto souboji se českobrodští hráči chtěli o nejvyšší soutěž porvat.

Neděle měla být pro hráče Českého Brodu úplně jiným dnem. „Po sobotní hladké prohře jsme šli do zápasu s tím, že chceme zlepšit hru,“ podotkl Tomáš Cibulka.

Zápas nezačal pro Středočechy špatně. Po úvodních dvojicích byl stav 1:1. „Trojice ale rozhodly zápas, obě jsme totiž prohráli ve třetím setu,“ shrnul Kolínskému deníku smutně Cibulka.

Za nepříznivého stavu 1:3 následoval souboj jednotlivců. Ten však nebyl pro Českobrodské úspěšný a rozdíl se tak ještě navýšil.
Následné trojice pak už zápas jen zpečetily. „Dvakrát jsme v nich prohráli těsných 10:9,“ přemítal Cibulka.

Konečný stav tak byl i tentokrát 5:1 pro Vsetín. „Dnešní výkon byl o dost lepší, ale k výhře to stejně nevedlo,“ láteřil Cibulka.

V českobrodském táboře tak zavládl smutek. Druhá prohra v sérii znamenala sestup do první ligy. „Co bude příští rok, o tom se bude teprve jednat,“ informoval Cibulka.

Český Brod nejvyšší soutěž opouští po roce. Ve čtrnácti zápasech základní části nasbíral jen tři body za jednu výhru a jednu remízu.

(Martin Šnajdr)

 

Zpět