Český Brod se posouvá tabulkou vzhůru

30.04.2010 08:03
Český Brod se posouvá tabulkou vzhůru Tisk
Napsal Ladislav Barák, Antonín Stehlík, Jiří Linhart  |  Středa, 28.04.2010

2010_04liga_01Stoprocentní úspěšnost si ve čtvrtém kole první ligy podržely domácí týmy. Překvapivě nejlehčí práci měl v souboji dvou celků z čela tabulky Climax Vsetín, který doma nepovolil plzeňskému Startu ani bod. Úspěšné byly v derby se Zručí i Janovice a po rozpačitém začátku se tabulkou vzhůru posunuje také Český Brod. První letošní vítězství dobyla Solidarita, která na své antuce smetla Aš. Západočechům jakoby naopak po senzační výhře nad Vsetínem v úvodním kole docházel pomalu dech. V západní skupině druhé ligy zatím neztratil ani bod Start Praha, ačkoliv v domácím utkání proti Peklu se Pražané asi zapotili víc, než čekali. V taháku kola moravské skupiny remizoval doma Přerov se Žďárem nad Sázavou. Nejzajímavější duel ligy dorostu se hrál v Karlových Varech a domácí Liapor poprvé prohrál. Obhájci titulu z Kotlářky podlehl nejtěsnějším poměrem.

 I. liga (4. kolo)

TJ Slavoj Český Brod - SK Bělá 6:3

Českému Brodu vstup do letošní sezony příliš nevyšel. Ze tří úvodních utkání vydoloval jen dva body, a to až ve třetím kole v Aši. Souboj s Bělou tak pro domácí znamenal vítanou příležitost posunu v tabulce vzhůru. Žádná selanka to ale nebyla a soupeř z Pardubicka pořádně kousal. V úvodu šli Českobrodští dvakrát do vedení, ale bojující hosté se dokázali pokaždé dotáhnout. Sobotní duel pak poskytl další důkaz toho, jak důležitá bývá v měření sil dvou kvalitních protivníků střední, nepárová část utkání. Právě tam si favorit vybudoval odrazový můstek pro pozdější vítězství. Hlavní roli v klíčových momentech sehrál domácí mladík Marek Vedral. Ten nejprve ve třetí dvojici společně se Sýkorou dostal Středočechy potřetí v utkání nahoru a vzápětí si v singlu poradil s Martinem Petrem. První 2010_04liga_02odvetná trojice nabídla nejhezčí zápas, ve kterém se hrál vynikající a dramatický nohejbal. Domácí trio Kaděra, Sýkora a Cibulka dokázalo v koncovce přehrát bělskou sestavu D. Rožek, Rabas, J. Kapitola a Český Brod měl jistotu minimálně bodu. Pak se hosté ještě vzepjali k odporu a Petr s Remešem a Červinkou snížili na 5:3. Konečnou podobu výsledku dalo střetnutí elitních deblů obou celků. Zápas Kaděry s Janíkem na jedné straně sítě a Davida Rožka s Jiřím Kapitolou na straně druhé dospěl do třetího dějství, kde měla pevnější nervy domácí dvojice a zpečetila vítězství středočeského družstva.

Povinná výhra. Tak se dá pojmenovat vítězství Českého Brodu nad Bělou v případě, že domácí chtějí, stejně jako v loňském roce, pomýšlet na nejvyšší prvoligové příčky. „Opět se ukázalo, že zápas láme vložená dvojice a singl. Za stavu 5:3 už jsem věřil, že dvojice Janík,  Kaděra splní roli favorita a dotáhne zápas  k vítěznému konci. Po nepříliš dobrém výkonu se to také povedlo. Chci pochválit celý tým, že utkání zvládl a potvrdil stoupající výkonnost," uvedl českobrodský trenér TOMÁŠ CIBULKA. Hostujícího kouče DUŠANA ČUKANA sice porážka mrzela, ale přesto neztrácel optimismus. „V utkání se silným soupeřem jsme podali letošní nejlepší výkon, za nějž jsem klukům poděkoval a pochválil většinu z nich. Chybělo jen trochu rozvahy a snad i štěstí v koncovkách. Zápasy byly tak vyrovnané, že konečný výsledek mohl být i obrácený. Rozhodlo několik míčů, jedna drobná chyba. Domácí, myslím, nečekali tak těžký souboj a byli za dva body hodně rádi. Věřím, že udržíme rostoucí formu i v dalších nelehkých duelech, kdy hrajeme čtyři z pěti následujících utkání na půdě soupeřů, a že smažeme konečně nulu na kontě našich výher," přeje si Čukan.

Ostatní výsledky: TJ Solidarita Praha  - TJ Jiskra Aš 6:1, NK Climax Vsetín "A" - TJ Start VD Plzeň 6:0,  NK Janovice - AC Zruč-Senec 6:2.

Zpět