Český Brod se dočkal první výhry

29.06.2011 10:01
Český Brod se dočkal první výhry Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 27.06.2011

2011_wael14_03(Český Brod, Praha) I výsledky dalších dvou utkání 14. kola nejvyšší mužské soutěže nic neřešily. Čakovice doma odčinily porážku z prvního letošního utkání s Čelákovicemi a v play-out na ně čeká Vsetín. Ten jako jediný v základní části ztratil oba body s Českým Brodem v souboji nováčků, na jeho půdě. Český Brod tak v play-out potká Žatec.

TJ Slavoj Český Brod - NK Climax Vsetín: 6:4

Český Brod už málem bodoval na půdě Vsetína, proto tady se šance dávaly vyrovnané. Byť vývoj utkání byl vyrovnaný, domácí čtyřikrát šli do vedení a ten poslední úder už hosté vrátit nedokázali. První bod domácím zajistila výhra M.Kaděry s Vedralem v deblu proti Novosadovi s Ifkou, kteří svůj mečbol nevyužili. Cibulka s Janíkem ale ve druhém deblu už na Perunovi s Gebelem nevyzráli. Trojky také dopadly smírem. Petřina, T.Cibulka a Sýkora přehráli Novosada s Ifkou, Vichtorou a střídajícím Gargulákem, jenže M.Kaděra, Janík, Vedral a alternující Vokáč na Peruna, Zbrožka a Gebela nestačili. Nerozhodně skončila i nepárová část utkání, kde sice Cmíral, Sýkora a naskočivší Petřina ve třetím deblu Garguláka, Vichtoru a střídajícího Zbrožka zdolali, ale singlista Vedral podlehl Novosadovi o jediný míč. Za klíčové lze považovat výhry domácích trojic v odvetách. Nejprve T.Cibulkova trojice byla úspěšná i podruhé a posledním možným míčem zdolala Perunovu formaci, pak ta M.Kaděrova suše přehrála Novosadovu. Hosté ale zbraně ještě nesložili a toužili vyválčit remízu. První krok k ní udělala třísetová výhra dvojice Peruna s Gebelem nad M.Kaděrou s Vedralem. Domácí ale se přece jen první letošní výhry dočkali, hrdiny dne byli T.Cibulka s Janíkem, když porazili ten den nebodující Novosada a Ifku.

"Po dlouhé době jsme byli kompletní. Podařilo se nám dnes vyhrát tři trojice a důležité bylo prolomení Perunovy formace právě v odvetě trojic. Po zlepšených výkonech v předchozích utkáních jsme opět odehráli utkání velmi slušně. Ale s tím rozdílem, že v předchozích utkáních jsme vydrželi jen do nepárové části. Tentokrát nám to šlo až do konce a poprvé jsme vyhráli. Doufám, ze se nyní dobře připravíme na baráž a soutěž zachráníme," věří kapitán českobrodského celku TOMÁŠ CIBULKA.

"V posledním utkání základní části už oběma celkům šlo jenom o dílčí vítězství. O výhře domácích hráčů rozhodla jejich větší bojovnost a touha zvítězit. Vůbec nejsem spokojen s herním projevem, utkání jsme odehráli v naprosté křeči. Nyní máme dva měsíce na přípravu do podzimního play-out, kdy musíme opět v hráčích nalézt chuť a radost z nohejbalu," popisoval vsetínský asistent trenéra LUMÍR GEBEL.

Zpět