Český Brod poprvé doma v nové sezoně remizoval

20.04.2012 10:31

Český Brod poprvé doma v nové sezoně remizoval

Z utkání Český Brod - Aš (5:5).

Z utkání Český Brod - Aš (5:5). Autor: Martin Šnajdr

včera 16:04

Český Brod – Utkání druhého kola nohejbalové první ligy skončilo nakonec dělbou bodů. Během zápasu to ale vypadalo, že Český Brod by mohl odejít i bez bodu.

 

Český Brod - Aš 5:5

Domácí přitom vstoupili do utkání lépe. „První dvojka v pohodě zvládla svou úlohu a vyhrála,“ komentoval českobrodský hrající trenér Tomáš Cibulka. Brzy ale bylo srovnáno. Druhá českobrodská dvojice soupeřům z Aše už podlehla a stav tak byl vyrovnaný 1:1. „Trojka ve složení Kaděra, Janík a Voldřich poslala Český Brod zpátky do vedení,“ podotkl trenér Cibulka. Aši se však opět podařilo srovnat, když zdolala druhou domácí trojici.

Pak se ale Aš utrhla téměř do vítězného trháku. „Obrovská chyba byla, že jsme prohráli vloženou dvojici,“ lamentoval Tomáš Cibulka. Hned poté totiž hosté uspěli i v následném souboji jednotlivců a Český Brod tak najednou prohrával 2:4. Aš tak byla jen několik kroků od celkového vítězství.

„Když se prohraje střed utkání, tak se většinou neboduje,“ přemítal českobrodský trenér. Tentokrát se to však domácímu týmu podařilo zvrátit. „Myslím, že se nám to podařilo vcelku v pohodě,“ mínil Tomáš Cibulka. Rázem tak bylo opět srovnáno.

Aši se ale podařilo vyhrát trojku. Jestli Český Brod získá alespoň Bod za remízu, se tak rozhodovalo až v posledním utkání zápasu. „Nakonec se nám podařilo vyrovnat na 5:5,“ uzavřel Tomáš Cibulka.

Sestava se od loňské sezony dost změnila. „Vypadl nám Honza Sýkora, který šel studovat do Plzně,“ řekl Cibulka. Do extraligových Čelákovic pak odešel mladý Vedral. Do Českého Brodu se naopak po třech letech vrátil Roman Chuchla a téměř po pěti letech Lukáš Červenka. Trenér Cibulka tak teď musí opět najít tu optimální sestavu.

Jak se mu to daří, bude možné posoudit už tuto sobotu. To se českobrodští nohejbalisté vydají k zápasu na hřiště Žďáru nad Sázavou.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Červenka, Chuchla, Janík, Kaděra, Petřina, Voldřich.

(Martin Šnajdr)

Zpět