Český Brod hostil mistrovství republiky v nohejbale

31.08.2010 10:46

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Město na Kolínsku hostilo 9. mistrovství České republiky v nohejbale v singlu žen. Českobrodští měli na hřišti za nemocnicí i své želízko v ohni - Lucii Vokáčovou, která skončila na skvělém druhém místě. I přesto však zástupci domácího oddílu i ona sama byli spíše zklamáni.

Do Českého Brodu dorazilo dvanáct účastnict, z kterých nakonec vzešla mistryně České republiky v singlu žen. „Hráčky byly nasazeny do čtyř skupin. K vítězkám byly dolosovány hráčky z druhých míst,“ osvětlil za organizátory průběh turnaje Jan Vokáč. Klasickým pavoukem se pak pokračovalo k semifinále a finále.

Nejcennější kov si z Českého Brodu odvezla Růžena Vrtišková z TJ Sokol Praha-Vršovice II. „Je to velmi kvalitní hráčka, i když spíš hraje dvojky a trojky. Dnes ale hned první zápas ve skupině prohrála a asi to nakoplo až do finále,“ přemítal Jan Vokáč. Ve finále Vrtišková porazila domácí hráčku Lucii Vokáčovou, která tak brala stříbrnou medaili.

„Je to úspěch, ale tím, že je to mistryně a vicemistryně světa, tak jsem věřil, že vyhraje,“ hodnotil za organizátory mistrovství předseda českobrodského oddílu nohejbalu a otec stříbrné medailistky Jan Vokáč. „Po mateřské nemá ještě tolik natrénováno, ale to finále šlo zvládnout,“ dodal.

Se svým výkonem ve finále nebyla spokojená ani samotná českobrodská hráčka. „Nedala jsem do toho to, na co mám. Nebyl to zápas podle mých představ,“ hodnotila svůj výkon Lucie Vokáčová.

Nebylo ale daleko a v Českém Brodě mohli domácí slavit zlatou medaili. První set totiž Vokáčová téměř celý vedla. „Vedla jsem 9:8, podařilo se jí ale srovnat a za stavu 9:9 jsem se nedokázala rozhodnout, který úder mám zahrát a dopadlo to špatně,“ přemítala Lucie Vokáčová. Druhý set začal opět slibně pro českobrodskou Lucii Vokáčovou, když ze začátku vedla.

Pak ale její soupeřka Růžena Vrtišková napodobila první set. Srovnala totiž na 6:6. „Dotáhla mě, padla na mě krize a bylo to,“ vzpomínala Lucie Vokáčová. Vrtišková jí totiž už nedovolila jediný bod a hráčka pražského Sokola z Vršovic se radovala ze zlaté medaile. Na domácí Lucii Vokáčovou tak zbylo „jen“ stříbro. „Finále jsem prostě pokazila,“ nebyla se svým závěrečným výkonem spokojená Vokáčová.

Něco se jí však na Mistrovství České republiky v nohejbale v singlu žen podařilo. „Specielně jsem se soustředila na Danielu Peruňskou, kterou jsem letos ještě neporazila. Povedlo se mi to až teď v semifinále,“ objevil se na tváři Lucie Vokáčové na chvíli spokojený úsměv.

Hráčka TJ Útěchov Brno Daniela Peruňská nakonec v souboji o třetí místo porazila Michaelu Žemlovou a s bronzovou medailí se tak na 9. Mistrovství České republiky v singlu žen postavila za českobrodskou Lucii Vokáčovou.

1. místo: Růžena Vrtišková (TJ Sokol Praha – Vršovice II)
2. místo: Lucie Vokáčová (TJ Slavoj Český Brod)
3. místo: Daniela Peruňská (TJ Útěchov Brno)
4. místo: Michaela Žemlová (TJ Sokol Praha – Vršovice II)

Martin Šnajdr

Zpět