Muži "A" - "Českobrodští nohejbalisté přivezli z Aše cenné tři body"

21.04.2010 20:14

 

Českobrodští nohejbalisté přivezli z Aše cenné tři body

Aš - Českobrodští nohejbalisté se po dvou porážkách vydali k zápasu třetího kola 1. ligy nohejbalu na hřiště Aše. 

 

Z utkání Český Brod - Plzeň (4:6).
Z utkání Český Brod - Plzeň (4:6).
Autor: Martin Šnajdr

Čekal je těžký zápas, ale hráči z Českého Brodu již potřebovali bodovat. „Uvažoval jsem i o tom, že v případě neúspěchu někomu předám trenérskou pozici,“ prozradil českobrodský hrající trenér Tomáš Cibulka.

Případná prohra by týmu pod jeho vedení způsobila velké problémy v boji o umístění v tabulce. První rána ale přišla už v Českém Brodě. Do Aše totiž s týmem neodcestoval zkušený Cmíral.

Po příjezdu na venkovní hřiště v Aši hráčům z českobrodského hřiště za nemocnicí také příliš do zpěvu nebylo. „Domácí neměli hřiště způsobilé ke hře, museli jsme se tedy přemístit do haly,” prozradil Cibulka.

Přesun do haly se ale neukázal jako výrazný problém pro Českobrodské a po úvodních dvojicích byl stav vyrovnaný 1:1.

Do trojice, ani do dalšího pokračování zápasu se ale už nemohl zapojit českobrodský Jan Vokáč, který si během dvojky poranil tříslo. „Nemohl ani chodit,” popisoval jeho stav trenér.

To byla pro hosty obrovská rána. Pokud by v tu chvíli ze sestavy z jakéhokoliv důvodu vypadl někdo další, znamenalo by to pro tým z Kolínska konec zápasu.

Trojice totiž musí vždy absolvovat odlišná trojka hráčů, minimum je tedy šest.

První trojice ve složení Janík, Majer a Vedral i druhá trojice Cibulka, Kaděra a Sýkora ukázaly českobrodskou sílu a hosté rázem vedli 3:1. Povedla se i vložená dvojice a tým z Českého Brodu uskočil domácí Aši o další bod.

V singlu dostal i tentokrát šanci mladý Vedral. Ten první set prohrál poměrem 9:10. Druhý ale vyhrál a vynutil si tak třetí rozhodující sadu. V té opět rozhodoval nejtěsnější možný rozdíl bodů, šťastnějšími tentokrát ale byli domácí, kterým se povedlo snížit na 2:4.

To bylo z jejich strany ale vše. Obě následné trojice opanovali hosté z Českého Brodu a upravili tak výsledek na konečných 6:2 pro hosty. “Hodně nám pomohl výkon Milana Majera,” chválil po zápase trenér Cibulka.

Majer ve dvou zápasech zablokoval ke dvaceti balónům, svému týmu ale vydatně pomohl i v útoku. “Po zranění Jana Vokáče jsme se ocitli v sestavě šesti hráčů a to nás možná nejvíc nakoplo vyhrát,” přemítal Tomáš Cibulka.

Ten by si z následujících dvou utkání přál ukořistit nejlépe všech šest bodů a vrátil se do souboje o přední místa tabulky.

Sestava: Janík, Majer, Vedral, Cibulka, Kaděra, Sýkora a Vokáč.

(Martin Šnajdr)

Zpět