Českobrodským pršelo štěstí

27.05.2010 08:16
Českobrodským pršelo štěstí Tisk
Napsal Ladislav Barák, Antonín Stehlík  |  Středa, 26.05.2010

2010_08liga_01Mužské ligové soutěže se přehouply do druhé poloviny základní části a mají za sebou první odvetné souboje. V první lize Vsetín vrátil porážku Aši a Český Brod Zruči. Solidarita doma nastoupila proti plzeňskému Startu bez čtyř hráčů, včetně Viléma Ungermanna, a výsledkem byl nemilosrdný kanár. V západní skupině druhé ligy ztratil bod Dynín v Semilech a oba zbývající celky z vedoucího tria vyhrály nejtěsnějším rozdílem. V moravské skupině našel svého kata Žďár nad Sázavou. V Prostějově neměl nárok a propadl se na třetí pozici. Botas dorosteneckou ligu poznamenalo nedělní kolo mužské nejvyšší soutěže. Karlovy Vary zaměstnaly bratry Medky v extralize a dokonale toho využila pražská Solidarita, která snadno získala cenné body v boji o play off.

 

I. liga (8. kolo)

TJ Slavoj Český Brod - AC Zruč-Senec 6:3

S uzdraveným Štolkou, ale bez zraněné klubové ikony Hány přijela Zruč do Českého Brodu. Domácí zdobí v poslední době poměrně vyrovnané výkony, navíc chtěli Západočechům vrátit porážku z prvního kola. Po výhře dvojice Cibulka, Cmíral nad Smolou s Urbanem se spustil vydatný déšť a utkání se stěhovalo do haly. Jak se později ukázalo, štěstí pršelo hlavně domácím. Pod střechou však začali lépe hosté. Dvojice Štolka, Stehlík lehce smázla Kaděru s Janíkem a začínalo se znovu. Jenže po tomhle úspěchu se Zručští na delší dobu bodově odmlčeli a právě tím zápas ztratili. Domácí ofenzivu odstartovali Janík s Cmíralem a Vedralem vítězstvím nad Holubovou sestavou. V průběhu druhé trojice se Středočechům zranil Cibulka a ke Kaděrovi se Sýkorou musel na plac přijít Vokáč. Poměr sil na hřišti to ale nezměnilo a domácí po hladké výhře vedli už o dva body. Další hřebík do bodových ambicí hostů zatloukla třetí dvojice, kde Sýkora s Vedralem přehráli Holuba s Vaňourkem a 2010_08liga_02střídajícím dorostencem Bočkem, který si v Českém Brodu odbyl svou prvoligovou premiéru. Za krajně nepříznivého stavu vytáhla Zruč na singl své tradiční eso v rukávu v podobě Smoly. Ten nezklamal a snížil. Do odvet provedli domácí změnu v sestavě a do hry se místo Vedrala zapojil fluktuant Vokáč starší. I s jeho pomocí se Českobrodští odpoutali na uklidňujících 5:2. Pak ještě korigovala Holubova formace, ale poslední slovo měli opět Cmíral s Cibulkou a dva body zůstaly doma.

Pomsta se podařila. Český Brod oplatil sokovi ze západu porážku z úvodu sezony. Navíc má lepší vzájemný zápas, což se na podzim může hodit. „K zápasu proti Zruči jsme přistoupili zodpovědně, jelikož jsme v tabulce měli stejný počet bodů," potvrdil vedoucí domácího celku JAN VOKÁČ a dodal: „I přes nepříznivé počasí a hokejové mistrovství světa v Německu přišlo dost fanoušků. Střetnutí mělo náboj od první dvojice. Chvíli nás zamrazilo, když se kapitán Tomáš Cibulka nechal vystřídat kvůli zranění. Ukázal ale bojovného ducha a nastoupil do poslední dvojice, kde se Cmíralem odehráli vynikající zápas, který právě Cibulka zavřel za stavu 9:9 ve třetím setu "koulovým" kraťasem. Celý tým hrál dobře a výsledek tomu odpovídá." Po sladkém vítězství nad Startem Plzeň se Zručští vrátili v Českém Brodu zpátky na zem. Podle hlasů z jejich tábora jim neprospěl zejména přesun do haly. „Chtěli jsme potvrdit výhru z minulého týdne proti Startu, ale neustále nás trápí velká marodka. Dva hráči základu chyběli a Míla Štolka hrál po dvoutýdenní nemoci. To se projevilo hlavně v naší trojce, kde jsem musel nahrávat. Bohužel jsme si neporadili s rotovaným servisem do stěny a obě trojice prohráli. Přesto jsme měli na remízu, ale v poslední dvojce jsme promarnili ve třetím setu vedení 8:6, to je prostě neomluvitelné," zpytoval svědomí sebekritický PAVEL STEHLÍK z týmu hostů.

Ostatní výsledky: TJ Solidarita Praha - TJ Start VD Plzeň 0:6, NK CLIMAX Vsetín "A" - TJ Jiskra Aš 6:1, NK Janovice - SK Bělá 6:2 (předehráno).

Zpět