Českobrodské hráčky po roce znovu dobyly Brno

13.01.2012 10:06
Českobrodské hráčky po roce znovu dobyly Brno Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 11.01.2012

2012_mc_01(Brno) Druhý turnaj Zimního poháru - Mantila cup, odstartoval minulou sobotu ženskou sezónu 2012. Na ranním zahájení akce se objevilo 12 trojic. Tři týmy Českého Brodu, dva z Vršovic, hned pět sestav domácího Útěchova, formace karlovarského Liaporu a mezinárodní punc celému podniku zajistil celek DPMK Košice. „S domácími hráčkami nás pojí dlouhodobá nohejbalová spolupráce a přátelství," zdůvodnila účast týmu z východu Slovenska jeho kapitánka MONIKA ŽIDZIKOVÁ. „Navíc nám turnaj poslouží jako dobrá příprava na sezónu, neboť na Slovensku je turnajů pro ženy velmi málo. Jsme sice dnes částečně oslabené neúčastí několika opor a tak výsledky nejsou ideální, ale vítáme každou možnost si na úrovni zahrát."  

Hrálo se ve dvou halách a týmy byly rozděleny do dvou skupin po šesti účastnících. První čtyři družstva postupovala do čtvrtfinále. To se stalo překvapivě konečnou stanicí pro obě vršovické sestavy. Tu první vyřadily pozdější vítězky v kvalitním zápase dvakrát 10:9, druhá ztroskotala na záložní trojici domácích. Sítem neprošly ani Košice, které vyřadil první tým domácího Útěchova. Druhá trojice Českého Brodu pak na závěr zdolala mladé Útěchovské „céčko". Semifinále nabídlo dvojnásobný střet Českého Brodu a Útěchova. Úřadující mistryně si s domácími hráčkami s přehledem poradily v obou případech, a tak se finále stalo stejně jako loni ryze středočeskou záležitostí.

2012_mc_02Finálový duel nabídl skvělou podívanou na špičkový ženský nohejbal a byl odměnou divákům za to, že vydrželi až do konce. Zpočátku se zdálo, že trojice vedená Möglichovou půjde za obhajobou loňského triumfu, když ovládla nejtěsnějším poměrem úvodní dějství. Jenže soupeřky se poučily, zpřesnily hru, začaly chytat do té doby neodhadnutelný útok Möglichové a naopak precizně připravovat konečné údery pro svou smečařku Fischerovou. Ta se dokázala svou průrazností ve zbývajících dvou sadách prosadit a  bodovat. Nakonec to byla právě ona, kdo zvedl vítězný pohár nad hlavu. Právě v reakci na skutečnost, že se pohár pro nejlepší družstvo opět stěhuje do středních Čech, si zástupce hlavního partnera turnaje MICHAL RIEDER neodpustil drobný „šťouchanec" do domácích řad. „Myslím, že Mantila cup uzavřeme pouze pro domácí týmy. Už několik zim se našim hráčkám totiž nedaří zvítězit a musíme s tím bezpodmínečně něco provést," pravil s úsměvem bezprostředně po předání cen.

Ani vítězky se nevyhnuly slabším chvilkám, když ve skupině třikrát remizovaly. „Ze začátku jsme měly problémy dostat se do obvyklé herní pohody a i když o našem postupu samozřejmě nebylo pochyb, některé sety jsme ztratily zcela zbytečně," hodnotila působení na turnaji LUCIE FISCHEROVÁ. „Teprve od čtvrtfinále se naše hra zlepšila. Holky za mnou začaly bezpečně chytat útoky soupeřek a musím jim vyseknout velkou pochvalu za to, jak zareagovaly po prvním prohraném finálovém setu. Od té chvíle soupeřky nedokázaly pravidelně bodovat a můj útok už byl jen třešničkou na dortu," pochvalovala si.

2012_mc_03V nezvyklé roli rozhodčí se na turnaji objevila opora útěchovského celku a zároveň slovenská reprezentantka DANIELA PERUŇSKÁ. Ta se zotavuje po úrazu kolena. „Od března už mohu začít s lehkým tréninkem a postupně operované koleno zatěžovat. Volného času teď využívám hlavně k učení, studuji třetím rokem na VUT v Brně, obor geodézie a kartografie," prozradila na sebe několikanásobná mistryně světa.

Celkové pořadí:
1. TJ Slavoj Český Brod „A" (Vokáčová, Blažková, Fischerová)
2. TJ Slavoj Český Brod „B" (Svobodová, Chuchlová, Möglichová)
3. TJ Útěchov Brno „A" (Hanáková, Schützová, Plachá)
4. TJ Útěchov Brno „B" (Ilášová, Malátová, Petříčková)

 

Zpět